Цікаво знати

МАЛОВІДОМІ ФАКТИ ПРО КНИГИ

Читати про книги так само цікаво, як і читати самі романи. Часто одна деталь може змінити сприйняття оригінального тексту. Пропонуємо кілька фактів про книги, яких ви могли не знати. 

А чи знаєте Ви? Що?

Бібліотека Гарвардського університету зберігає 4 юридичні книги, написані на людській шкірі.

Найбільш продавана у Великобританії книга всіх часів — «50 відтінків сірого».

«Аліса в країні чудес» була заборонена у Китаї через наявність у книзі звірів, які розмовляють.

Дж. Р. Р. Толкін друкував всю трилогію «Володаря перснів» двома пальцями. 

У «Казках 1000 і 1 ночі» Аладдін спочатку був китайцем.

Книга «Подорожі Гуллівера» описала розмір і швидкість обертання місяців — супутників Марса за 100 років до того, як це зробили астрономи.

«Пригоди Тома Сойєра» — перша книга, текст якої був набраний на друкарській машинці.

Книги про Гаррі Поттера — найбільш заборонені в Америці через «пропаганду окультизму, язичництва і заперечення християнських цінностей». 

«Вінні-Пух» був спочатку заборонений в Америці, Туреччини та Великобританії. Тут зіграло роль не тільки наявність розмовляючих тваринок, але і той факт, що малюк П'ятачок викликав негативну реакцію у мусульманській частині читачів.

Шерлок Холмс частіше за інших літературних персонажів ставав героєм кіно і телесеріалів.

«Робінзон Крузо» вважається першим англійським романом. До речі, роман про пригоди Робінзона має продовження, в якому герой терпить аварію корабля біля берегів Південно-Східної Азії і змушений добиратися до Європи через всю Росію. Зокрема, він протягом 8 місяців перечікує зиму у Тобольську.

Франц Кафка перед смертю просив свого друга Макса Брода спалити всі його роботи. «Замок»,«Процес» і «Америка» були опубліковані проти волі письменника.

Чарльз Діккенс писав «Різдвяну історію» протягом шести тижнів.

Найбільше творів написав іспанський драматург Лопе де Вега. Його перу належить 1800 п'єс.

У назві роману Льва Толстого «Війна і мир» слово «мир» вжито як антонім війні (дореволюційне «миръ»), а не в значенні «навколишній світ» (дореволюційне «міръ»). Всі прижиттєві видання роману виходили саме під назвою «Война і миръ», проте через друкарські помилки в різних виданнях у різний час, де слово написали як «мiръ», досі не вщухають суперечки про істинне значення назви роману.

В'язнями Бастилії були не тільки люди. Одного разу до в'язниці була ув'язнена знаменита Французька енциклопедія, складена Дідро і Д'Аламбером. Книгу звинувачували у тому, що вона завдає шкоди релігії та суспільній моралі.

Творчість одного з популярних сучасних авторів — Паоло Коельо — повністю заборонена в Ірані. А чому, місцева влада так і не спромоглася пояснити.

Вперше «Гамлета» російською мовою переклав письменник Олександр Сумароков, переклавши назву як «Омлет, принц Датський». П’ятірка найбільш запитуваних читачами авторів, які пишуть для підлітків 
 (5.04.2019)
Книга – це джерело знань. З них ми пізнаємо багато інформації ,черпаємо знання. Все це нас розвиває і повчає.У підлітковому віці складно знайти спільну мову з собою, з батьками і однолітками. Власні проблеми здаються унікальними і вічними. Тіло набуває інші форми, світ - також.

Читаючи книги  ви зможете  дорослішати  разом з ними.
Навіть, якщо здається, що тебе ніхто не розуміє, то в сучасних книгах можна зустріти персонажів з аналогічними сумнівами і ситуаціями.

Цієї "літературної підтримки" дуже потребують діти  12-17 років. Нішу підліткової літератури почали заповнювати в Україні кілька років тому. Зараз цей процес розвивається досить швидко, з'являються як переклади іноземних авторів, так і українські твори.

 П’ятірка найбільш запитуваних читачами авторів, які пишуть  для  підлітків 
Сергій Гридін   

Найбільш читаючий автор книг даної читацької аудиторії.

  • «Не такий» (2013)
  • «Незрозумілі» (2016)
  • «Не ангел» (2017)
  • «І паралельні перетинаються» (2017)
  • «Сапери» (2017)
  • «Таємниці Ходвартса» (2018)
  • «Віраж» (2018)
  • «Дорослі зненацька» (2019)

Тут готовність автора до обговорення небажаної вагітності, надлишкової ваги дитини, дитячого алкоголізму, насилля в сім’ї…
Автор – символ нової української підліткової літератури, який чи не найперший наважився вголос говорити про теми-табу, які досі вкрай рідко проникали в українську дитячу літературу. Книги про те, як складно бути підлітком, як витримувати страшний тиск з боку суспільства ( батьків й однолітків) і, що найголовншіе, бути при цьому «не таким».


Відома польська письменниця, журналіст і автор популярних підліткових романів -  Йоанна Ягелло 

 Авторка є  творцем книг, які отримали міжнародне визнання.

Перше прозове видання — «Кава з кардамоном» , 2011), за нього була номінована до нагороди «Книжка року 2011» польської секції
IBBY.

Також книжка отримала номінацію на нагороду Donga і потрапила у «Список скарбів» Музею дитячої книги. Перекладена українською мовою (перекладач — Божена Антоняк), вийшла у березні 2013 року у видавництві «Урбіно». Наступна книжка — продовження «Кави з кардамоном»,
«Шоколад з чилі», 2013.
Про що вони? Про те, що найбільше хвилює підлітків, про що вони годинами ладні говорити з подружками - по телефону чи в чаті, про те, про що вони, на жаль, рідко радяться з батьками. Перше кохання, стосунки в родині, проблеми в школі, мрії про майбутнє й те, ким вони себе в ньому бачать, постійна нестача грошей і пошуки підробітків, радощі й невдачі - бо це і є життя. Є в ньому місце для сліз і для сміху, і для дуже кумедних ситуацій, бо така вже героїня цих книжок, Лінка, яка вміє бачити комічне навіть там, де іншому було б не до сміху.
  

Грьонтведт Ніна Елізабет, норвезька письменниця та ілюстраторка дитячих книжок.
2006 — «Маленький герой» (Den lille helten);
2008 — «Маленький герой і кіт-викрадач» (Den lille helten og kattekidnapperen);
2010 — «Привіт, це я!» (Hei, det er meg!), повість (перекладена шведською, українською, російською, голландською і німецькою мовами);
2012 — «Абсолютно нецілована» (Absolutt ukyssa), повість;
2014 — «Суперліто» (Supersommer… eller?)
2015 — Happy End, попри все?.. (Happy ending, liksom?)
Прекрасно ілюстровані книжки. Кожна сторінка має своє неповторне оформлення у вигляді фрагментів з блокнотиків, записів на плашках скретч-карток, просто шматочків паперу.Книжки про дванадцятирічну дівчинку Уду насичені різноманітними цікавими пригодами, катавасіями, шпигунськими іграми подружок. Та крім описів розваг, авторка зачіпає і серйозні теми з життя дівчинки.

Головна героїня Уда Андреа Стокгейм – підліток «з характером», і з величезною кількістю проблем, переживань, страхів, недовіри, сумнівів, перебільшень та фантазування. Вона часто проявляє до близьких злість та агресію, бо сумнівається у своїй потрібності. В душі у неї стільки накипіло, що тендітній «малявці» несила витримувати цей тягар.
І тоді вона гірко плаче, виливаючи із слізьми старі й нові образи, непорозуміння, страхи, брехню і зраду. І тоді життя стає знову прекрасне, а всі проблеми, мов вітром здуло.Ізабелль Абеді, відома німецька письменниця. Серія книг про пригоди дівчинки Лоли.
·                    Лола шукає подругу. Книга 1
·                    Сенсаційний репортаж Лоли. Книга 2
·                    Секретна місія Лоли. Книга 3
·                    Аплодисменти для Лоли. Книга 4
·                    Лола та аварійний вхід. Книга 5
·                    Лола у весiльнiй подорожі. Книга 6
·                    Лола - любляче серце. Книга 7
·                    5 зірок для Лоли. Книга 8
·                    Лола та єдиний свідок. Книга 9


Читайте, пізнавайте, фантазуйте, любіть, вчиться і радійте!
Чи знайомі ви з Лолою – головною героїнею серії книг «Усі пригоди Лоли» німецької письменниці Ізабель Абеді? Якщо так, то вам відомо, що дівчинка – велика мрійниця і фантазерка, яка весь час уявляє себе в різних ролях. То вона поп-зірка, то вона актриса, а може бути і приборкувачкою тварин, весільним організатором, великим кухарем. 
Найулюбленішими книгами для дівчаток  стала серія оповідань про Лолу.  Кожна з книг – це щось неймовірне. Вони допоможуть читачеві забути про нудьгу, знайти спільну мову з друзями та батьками, а заодно підказують як розв’язати «дорослі » проблеми. Головна героїня – дівчинка Лола, яка вчиться у четвертому класі. Коли вона засинає то поринає у світ пригод. У снах дівчинка перетворюється на знаменитого агента і рятує світ, то на талановиту кіноактрису, то на репортера або захисницю тварин.

Лущевська Оксана (Oksana Lushchevska) – українська дитяча письменниця. 

Оксана Лущевська — дитяча письменниця, перекладачка, дослідниця дитячої літератури. Отримала чимало літературних нагород та дослідницьких грантів в Україні й США.

Авторка книжок «Друзі за листуванням», "Найкращі друзі", «Інший дім», «Про кита», «Паперова царівна», «Вітер з-під сонця», «Наречений»,  «Задзеркалля», «З води у воду», «Опікуни для жирафа» та ін.

У героях книжок авторки впізнає себе кожен підліток, який уже мав щастя закохатися,  в кожній книжці є  тонке психологічне змалювання підліткового характеру.
 Кожен знайде для себе щось близьке та життєве: стосунки з батьками і друзями, перше кохання, шкільне життя і родинний побут, співчуття і ворожість...  
   Будні героїв нагадують короткометражки. В них — довіра до світу, підняття власної самооцінки і завжди рух вперед.Книги про незвичайних дітей (4.03.2019)

Вони милі, вони чарівні, іноді лякаючі. Вони допитливі, сильні, хоробрі. Але усі вони – дуже дивні діти. Ми підготували добірку книжок, героями яких є незвичні персонажі дитячого віку.

Петросян, М. Дом в котором...[Текст]/ М. Петросян. - К.: Livebook, 2012.- 1168с.
На околиці міста серед стандартних новобудов стоїть Сірий Будинок, у якому живуть Сфінкс, Сліпий, Лорд, Курець, Шакал Табакі та багато інших. У дітей, що живуть в цій книзі, немає імен, лише клички. Кожен персонаж з першої своєї появи чіпляє за душу, кожен має свою харизму і свою енергетику. Будинок сповнений таємниць і загадок, відповіді на які приховані у минулому та майбутньому.

Твен, М. Пригоди Тома Сойєра[Текст ]/ М. Твен. - К. : А-ба-ба-га-ла-ма-га,2015. - 272с.
Мабуть, сучасним дітям Том Сойер та його друзі можуть здатися справжніми диваками. Але їхні пригоди знайдуть відгомін у будь-якій бунтівній душі. Ця книжка залишається цікавою як для дітей, так і для дорослих. У ній піднімаються такі важливі теми, як расові упередження, проблеми батьків і дітей, нерозумність людського натовпу. Ця книжка стане важливою сходинкою для розуміння добра і зла, дружби, відповідальності, свободи. І навчить, що, незалежно від обставин, головне – залишатися порядною людиною.

Паласіо, Р. Дж. Диво[Текст ]/  Р. Дж. Паласіо .- К.: Vivat, 2018. - 368с.
Ця невелика книжка про маленького хлопчика, який народився… без обличчя. 27 операцій за 10 років життя дали йому якусь подобу звичайної зовнішності й полегшили життя. Прийшов час соціалізуватися. Хлопчик йде у школу. А ви ж знаєте, діти жорстокі…
Книга дуже мила і не акцентує на людський жорстокості. Вона про силу духу і справжню дружбу. Щиро радимо читати її як дітям, так і дорослим.


Таунсенд, Д. Невермур випробовування Моррісон Кроч [Текст]/Д. Таунсенд. -  К.: Vivat, 2018. - 368с.
Книжка про 11-річну дитину, яку, здається, у власній родині ніхто не любить. Вона отримує запрошення у школу, про яку не знає ніхто в її світі. Та школа може подарувати родину, дружбу, розуміння.
Аж тут на шляху трапиться таємничий злодій, який зник багато років тому, але досі жахає місцевих, і який, здається, трошки схибленій на цій дитині. Нічого не нагадує? Ви не повірите, але ця книжка зовсім не схожа на Гаррі Поттера! Взагалі дивовижно – з такою зав’язкою написати абсолютно іншу пригоду. Але Джессіці Таунсенд це вдалося!

Ренсон, Р. Дім дивних дітей [Текст]/ Р. Ренсон. - Х.: Кн. клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2016. - 432с.
Головний герой з дитинства слухав розповіді дідуся про неймовірні дива і розглядав чудернацькі фотографії з неймовірними людьми на них. Дівчинка, що літає, дуже сильна жінка, лячні брати-клоуни — дідусь розповідав про них, як про своїх друзів. Звісно, коли Джейкоб виріс, він здогадався, що фото — лише підробка, а розповіді лише казки… Чи все це правда? Можливо, відповідь криється у притулку дивних дітей?

Авеярд, В.Багряна королева[Текст]Ї В. Авеярд. - К.: Наш формат, 2015. - 328с.
Досить незвична історія для жанру підліткового фентезі. Вона підіймає глибокі проблеми соціальної нерівності, розмірковує над тим, що формує людину і ким би ми стали без того виховання, яке отримали. А також торкається деяких політичних проблем і їх рішень.
І, головне, у своїй суті є доволі феміністичною, адже тут йдеться про сильних жінок і сильні, хоч не завжди правильні, рішення, поряд з якими – рефлексуючі чоловіки, які не можуть визначитись, на який бік стати.


Бернет, Ф. Таємний сад [Текст] /Ф. Бернет. - К.: Вид-во "Nebo BookLad Publishing, 2018. - 320с.
Мері Леннокс виросла у таємничій і невідомій Індії. Вона звикла спілкуватись зі слугами, а не з однолітками. Вона не знала материнської любові. Все це зробило Мері дуже дивною дівчинкою. 
Колін теж дивний хлопчик, його дитинство пройшло у зачиненій кімнаті. Все життя він вважав, що смертельно хворий, і очікував на смерть. Ця парочка зустрінеться і врятує один одного від самотності і злоби на весь світ. Вони подарують друге життя таємному саду і принесуть радість у старий похмурий дім.

Керрол, Л. Аліса у дивокраї [Текст]/ Л. Керрол.- К.: А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2018. - 144с.
Аліса — одна з найдивніших дівчаток у світовій літературі. Ну хто ще кинеться у невідому нору за білим кроликом, спокійно відреагує на раптову зміну свого зросту, як ні в чому не бувало буде розмовляти з великою гусінню і головою Чеширського кота, грати у крикет за допомогою фламінго? Ви, наприклад, змогли б так?Найкраще відео
Язик до Києва доведе

язик 3Шестиметровий кований пам’ятник язику, який до Києва доведе, встановлено  в Житомирі.
За задумом авторів пам’ятник являє собою металевий глобус у формі Землі, з довгим язиком, який прикрашений кованими накладками з назвами українських міст.
Це своєрідний символ дороги доязик 2Києва, адже як відомо: «Язик до Києва доведе». Унікальний та єдиний у всьому світі пам’ятник був занесений до Книги рекордів України як найдовший «язик». Довжина «язика» – 6 м., ширина 0,8 м., діаметр глобуса 1,5 м.  Направлений у бік столиці, пам’ятник - рекордсмен став улюбленим місцем зустрічей житомирян

Павук – «книголюб»

Є серед домашніх павуків міні – павучок – оонопс доместикус. Завдовжки він не більше 2 мм, «одежина» його витримана у кармінно – червоних тонах. Цей «естет» вважається «книголюбом» за те, що майже все своє життя проводить серед книжок, особливо старовинних, і охороняє їх із заповзятливістю, гідною похвали. Адже мисливські угіддя оонопсів розташовані там, де пасуться синоїди, шкіроїди та інші шкідники книжок. Більше дізнайся:
Маценко, Г. Книга рекордів України : природа навколо нас/ Г. Маценко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2000. – 80 с. : ілюстр.

Цікаві факти про книги


Вони стали невід’ємною частиною нашого життя. Вони можуть скільки завгодно змінювати свою форму, але завжди залишатимуться джерелом знань. У цій статті ми розповімо вам дещо незвичне про такі, здавалося б, звичні книги. 
Загальна кількість всіх художніх, наукових та публіцистичних творів у світі становить приблизно 130 млн. Найдавнішою ж книгою на світі визнаний папірус Прісса, який був створений в 3350 році до нашої ери. 
Цікаво, що автор жаліється на небажання молоді здобувати знання. На жаль, ця тенденція майже не змінилася з прадавніх часів.
А як щодо найціннішої книги на світі? Найдорожча книга – Лестерський кодекс авторства самого Леонардо да Вінчі! Лестерський кодекс – це трактат, що присвячений «воді, землі та небесним тілам». Наразі власником кодексу є Білл Гейтс. Свого часу він придбав книгу за … 24 млн доларів!
У 2007 році британська компанія Teletext склала список найнудніших книг світу. До списку увійшли наступні літературні витвори: «Війна та мир» 
Льва Толстого, «Злочин і кара», «Сатанинські вірші» Салмана Рушді, «Алхімік» Коельо та… «Гаррі Поттер і Кубок Вогню».
Один з найбільших гонорарів за книгу був виплачений римським імператором Марком Аврелієм. Поет Оппіан за кожен рядок двох своїх поем про риболовлю та полювання отримав по золотій монеті. Загальна кількість рядків у цих поемах становила двадцять тисяч.
Найбільша книга у світі була представлена на Міжнародній книжковій виставці в Гавані. Збірник висловлювань відомих людей має 380 сантиметрів в довжину і 350 сантиметрів у висоту.
Що стосується найбільш популярних книг в світі, то пальма першості,безперечно, належить Біблії. Її загальний тираж – шість мільярдів примірників. На другому місці – цитатник Мао Цзедуна, а третє місце дісталося «Володарю перснів».
Джерело: http://korysne.co.ua


9 жовтня - такий день встановили у 1996 р.

на конференції організації під назвою

International Egg Commission- «Міжнародна яєчна комісія».

Днем святкування на честь популярного продукту обрали другу п'ятницю жовтня.Нічого дивного в цьому немає.  Адже яйця — найуніверсальніший продукт харчування,  вони популярні в кулінарії всіх країн і культур, багато
в чому завдяки тому, що їх вживання може бути  найрізноманітнішим.Твори - ювіляри 2015 року845 років «Пісня про Роланда» 
(1170, пам'ятка  французького героїчного епосу)
830 років «Слово о полку Ігоревім»
 (1185-1187, пам'ятка давньоукраїнської літератури)
815 років «Пісня про Нібелунгів» 
(1200, пам'ятка німецького героїчного епосу)
430 років «Галатея» (1585, Сервантес М.)
415 лет «Дванадцята ніч» (1600, Шекспір В.)
195 років «Руслан і Людмила» (1820, Пушкін О.С.), 
«Айвенго» (1820, Скотт В.)
190 років «Борис Годунов» (1825, Пушкін О.С.)
85 років «Казка про попа і наймита його Балду», 
«Малень­кі трагедії», «Моцарт і Сальєрі» 
(1830, Пушкін О.С.)
180 років «Вій» (1835, Гоголь М.В.),«Сватання на
 Гончарівці» (1835, Квітка-Основ'яненко Г.Ф.),
«Тарас Бульба» (1835, Гоголь М.В.)
175 років «Мцирі», «Герой нашого часу» 
(1840, Лєрмон­тов М.Ю.)

«Кобзар», збірка поезій (1840, Шевченко Т.Г.) 
«Слідопит» (1840, Купер Ф.)

70 років «Заповіт», «І мертвим, і живим...», 
«Кавказ», «Най­мичка», «Єретик» 
(1845, Шевченко Т.Г.) «Чорна Рада» (1845,
 Куліш П.О.)

165 років «Життя Девіда Копперфілда, розказане 
ним са­мим» (1850, Діккенс Ч.)

155 років «Напередодні» (1860, Тургенев І.С.)
150 років «Вершник без голови» (1865, Рід Т.-М.)
145 років «Двадцять тисяч льє під водою» 
(1870, Верн Ж.)

140 років «Маруся Богуславка» (1875, Нечуй - Левицький І.С.)
«Таємничий острів» (1875, Верн Ж.), 

«Хіба ревуть воли, як ясла повні» (1875, Панас Мирний)
135 років «Брати Карамазови» (1880, Достоєвський Ф.М.) 
«Пригоди Піноккіо: історія дерев'яної ляльки»
(1880, Коллоді К.)

130 років «Наймичка» (1885, Карпенко-Карий І.К.)
125 років «Contraspemspero» (1890, Леся Українка)
 «Лис Микита» (1890, Франко І.Я.) «Олеся» (1890,
 Грінченко Б.Д.) «Портрет Доріана Грея» (1890,
 Уайльд О.) «Сто тисяч» (1890, Карпенко Карий І.І.)
115 років «Дивовижний чарівник із країни Оз» (1900, Баум Л.-Ф.)
110 років «Діти сонця» (1905, Максим Горький)
 «У катакомбах» (1905, Леся Українка)
95 років «Пригоди доктора Дуліттла» (1920, Лофтинг X.)
90 років «В житах» (1925, Косинка Г.М.) «Вінні-Пух», 
перша глава циклу (1925, Мілн А.-А.) «Голова 
професора Доуеля» (1925, Беляев О.Р.)
85 років «Майка та жабка»(1930, Іваненко О.Д)
80 років «Вершники» (1935, Яновський Ю.І.)
75 років «Лисиця та заєць» (1940, Хармс Д.І.) 
«По кому подзвін» (1940, Хемінгуей Е.-М.) «Тимур і 
його команда» (1940, Гайдар А.П.) «Тихий Дон» (1940, 
Шолохов М.О.) «Три бажання» (1940, Іваненко О.Д.)
70 років «Пеппі Довгапанчоха» (1945, Ліндгрен А.) 
«Василий Теркин» (1945, Твардовський О.Т.) 
«Як варити і їсти суп із дикої качки», 
«Бекас»(1945, Остап Вишня)
65 років «Марсіанські хроніки» (1950, Бредбері Р.)
60 років «Весна-весняночка», «У сестрички дві 
косички» (1955, Стельмах М.П.), 
«Зачарована Десна» (1955, Довженко О.П.)
55 років «Розстріляне безсмертя» (1960, Сосюра В.М.)
50 років «Незнайко на місяці» (1965, Носов М.М.) 
«Олень Август» (1965, Гуцало А.П.)
45 років «Ласочка» (1970, Тютюнник Г.М.)
 «Острови в океані», незавершений роман (1970,
 Хемінгуей Е.-М.), «Таємниця трьох невідомих», 
«Робінзон Кукурузо» (1970, Нестайко В.3.)
40 років «Без креслень і кельми» (1975, Давидов А.І.)
 «Євпраксія» (1975, Загребельний П.А.)

«Життя й надзвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна»
 (1975, Войнович В.М.)
35 років «Будинок, який збудував Свіфт» (1980, Горін П. І.)  
«Роксолана» (1980, Загребельний П.А.) 
«Тарасикова знахідка» (1980, Чухліб В.В.)
30 років «Казки буфетного гнома» (1985, Жиленко І.В.)
 «П'ятірка з хвостиком» (1985, Нестайко В.З.)
25 років «Пригоди Алі в країні Недоладії» (1990, Малик Г.М.)
 «Таємничий голос за спиною» (1990, Нестайко В.З.)
20 років «Гаррі Поттер і філософський камінь»
(1995, Роулінг Дж.)
15 років «Гаррі Поттер і Вогняний кубок»

 (2000, Роулінг Дж.),

 «Казки», збірка (2000, Андіевська Е.І.), 
«Суперагент 000. Нові пригоди» (2000, Воронина Л.)

10 років «Гаррі Поттер і Напівкровний Принц» (2005, Роулінг Дж.),
 «Русалонька із 7-В, або Прокяття роду Кулаківських» 
(2005, Павленко М.С.)


Бібліотеки ХХІ століттяЧитацький паркан висловлювань: -

 "Мої думки про БІБЛІОТЕКУ",

вільний мікрофон :- "Мені є що сказати".

"З книжкою на лавочці", бібліотека вийшла назустріч з користувачами на свіжому повітрі. Для того щоб задовольнити найрізноманітніші смаки потенційних користувачів, бібліотекарі створили таку книжкову виставку, яка увібрала в себе найрізноманітніші види мистецтва, достатню кількість стислих енциклопедичних знань та всесвітньовідомих "невідомих" фактів.
 Віртуальна довідка, віртуальний читальний зал з безпровідним І-нетом, пластиковий читацький квиток, електронний каталог, електронна бібліотека, бібліотека веб 2.0, відео та аудіо книги для людей з особливими потребами, бібліо-няня, бібліотечний флеш-моб, електронні книги, презентації на плазмових екранах, бібліотеки в супермаркеті, на пляжі та в аеропорті, вебінари та вебліографії.

                 Бібліотека - ресторан у Брюселі


Одна з найоригінальніших бібліотечних споруд у світі
бібліотечна веб 2.0 НЕконференція, адвокасі, Library in your pocket...

Список можна продовжувати безкінечно... Це все - бібліотека ХХІ століття. В І-неті можна багато прочитати саме про такі бібліотеки як в Україні, так і за кордоном, побачити цікаві фотографії та почерпнути деякі корисні ідеї.
Очевидно, саме так і зробили в Білорусі - подивіться лише, як виглядає національна бібліотека в Мінську


А можна просто пофантазувати про майбутнє бібліотек. Адже, як казав один відомий американський письменник-фантаст, ми створюємо майбутнє вже зараз, воно вже живе з нами тут, у наших задумках та мріях. Тому - хто знає, можливо через якихось 100 років вся бібліотека буде вміщуватися у таку банку?

 
То ж, пропонується черпати ідеї, наприклад, з Національної стратегічної програми розвитку бібліотек до 2015 р., розробленої Міністерством культури Фінляндії - Національна програма - стратегічний фокус.
 Документ складений англ. мовою, але ж ми маємо такий чудовий Google translate :)
 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Цікаві моменти життя бібліотек    Європи


       У Лондоні є свого роду єдина бібліотека, присвячена жінкам. Вона виникла в 1926 році при Лондонському товаристві допомоги жінкам (London Society for Women's Service), створеному відомою британською суфражисткою Міллісентою Фосетт.
       У 1953 році Товариство і бібліотека були названі на честь їх засновниці. Товариство Фосетт керувало бібліотекою до 1977 року, потім вона перейшла у ведення Лондонського Університету Гилдхолл (London Guildhall University), який в 2002 році став частиною Лондонського Університету Метрополітен (London Metropolitan University).
       Сьогодні бібліотека є культурним центром, що пропонує своїм відвідувачам більше 60000 книг і брошур, близько 2500 журнальних і газетних статей, 5000 музейних експонатів; 400 архівних колекцій, тема яких — життя, діяльність, досягнення жінок у минулому, сьогоденні і майбутньому.
    Основні зібрання містять матеріали про Великобританію, але також широко представлені дані, що стосуються і зарубіжних країн. Спеціальна картотека дасть відповідь на будь-яке запитання — від історії руху за емансипацію жінок в Туреччині і Франції до останніх даних про чисельність жінок дипломатів і спортсменок. 

    Найцінніше видання бібліотеки — перша надрукована в Англії  (у 1362 р.) книга про правове положення жінок.-----------------------------------------------------------------------------
ЦІКАВЕ ПРО УКРАЇНУ

Україна - країна чудес...

Печера оптимістична - розташована у Тернопільській обл., занесена до Книги рекордів Гінесса як найдовша в світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та третя за довжиною серед печер світу.

Олешківська пустеля - одна з найбільших пустель Європи

 (Херсонська область). Пам'ятки України занесені у список

 об'єктів  Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед них -

Софійський собор та Києво-Печерська Лавра у Києві, історичний центр Львова, букові ліси Карпат, пункти геодезичної дуги Струве. Значна частина пам'яток - кандидати на включення до цього списку.    

Переможці конкурсу «Сім чудес України»: Кам'янець-Подільський, Києво-Печерська лавра, Хотинська фортеця, парк «Софіївка», собор Софія Київська, Херсонес Таврійський, острів Хортиця. Серед природних чудес України: заповідник «Асканія-Нова», Гранітно-степове Побужжя, Дністровський каньйон, Мармурова печера, Подільські Товтри, озеро Світязь, озеро Синевир. Тривають конкурси «Сім замків України» та «Сім маршрутів України».

 Україна як перша з перших...

Запорізька Січ - суспільно-політична та військово-адміністративна організація українського козацтва - по праву вважається одним з перших демократичних утворень у світі. Одна із перших конституцій Європи була складена саме в Україні - Конституція Пилипа Орлика 1710 р. До речі, на честь його сина - Григора - названо міжнародний аеропорт Франції - Орлі та місто неподалік.

Саме тут, в Україні...
  Саме територією України пролягав один з найбільших транспортних шляхів стародавності "шлях із варяг у греки" - система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки 3000 км, що зв'язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним.

На протязі усієї своєї давньої історії Україна-Русь виступала мостом між світами Східної Европи і Давнім Сходом, Європою античною, візантійською і латинською.
      Географічний центр Європи знаходиться саме на території сучасної України, про що свідчить знак неподалік міста Рахова Закарпатської області (згідно з вимірюваннями, які проводили у 1887 році географічне товариство і військове відомство Австро-Угорської імперії).
     Лише в Україні можна побачити знамениту підковану блоху та інші унікальні витвори Миколи Сядристого у Київському музеї мікромініатюр.

Україна, як  Батьківщина   всесвітньо відомих  людей...

Тарас Григорович Шевченко (1814-1861 рр.) - український

поет, письменник, художник, громадський діяч, фольклорист, з

точки зору багатьох українців - духовний батько сучасного

українського народу. Твори Т.Шевченка перекладені більш як

130 іноземними мовами. Наш великий Кобзар посідає друге

місце за кількістю поставлених йому пам'ятників у світі. Вони

відкриті в Петербурзі, Москві, Вашингтоні, Нью-Йорку,

Парижі, Буенос-Айресі, Тулузі, Палермо, Братиславі, Варшаві,

Ашгабаті - власне, на всіх материках.

Іван Павлович Пулюй (1845-1918 рр.) - перший український фізик світового рівня, співзасновник рентгенології.

Він домігся найвищої на той час якості Х-променевих фотографій, опублікованих у європейській пресі. А виконана у США одним з І. Пулюєвих електровакуумних апаратів рентгенограма вперше у світі зафіксувала перелом людської кінцівки.

Ігор Іванович Сікорський (1889-1972 рр.) - авіаконструктор, який на початку XX ст. розробив цілу серію нових моделей літаків (серед них - одні з перших у світі багатомоторні літаки «Гранд», «Руський Витязь» та «Ілля Муромець») та гелікоптерів.
У празькому музеї виставили найдорожчу в світі монетуНа два дні — Double Eagle, вартість якої оцінюється 
в $ 8 млн.


Виставка нумізматичного раритету — американської золотої двадцятидоларової монети Double Eagle, випущеної 1933 року — триває у столиці Чехії з винятковими заходами безпеки.
Унікальна монета знаходиться у спеціальній вітрині - сейфі під куленепробивним склом, повідомляє Чеське радіо.
---------------------------------------------------------------------------------
Завідувач нумізматичною колекцією Національного музею в Празі Лубош Поланський називає цю подію "винятковою, тому що подібних монет у світі налічується всього лише 13 екземплярів".
---------------------------------------------------------------------------------

"Празьке зібрання монет також містить безліч унікальних експонатів: стародавні грецькі, римські, кельтські, старовинні чеські монети. Але їх ніколи не виставляли на аукціон, тому визначити сьогоднішню ціну монет не можливо. Історична ж їхня цінність не піддається оцінці", — сказав  Поланський.

---------------------------------------------------------------------------------

Протягом понеділка унікальну американську монету подивилися 1800 осіб. Відвідувачі празького Національного музею зможуть побачити Double Eagle ще тільки у вівторок з 10 до 20години, відвідування виставки безкоштовне.

---------------------------------------------------------------------------------
Нагадаємо, що у 2010 році на аукціоні була продана рідкісна поштова марка Treskilling Yellow (Трискілінгова жовта), що стала найдорожчою маркою у світі — вона пішла з молотка за більш ніж $ 2,3 млн.

----------------------------------------------------

----------------------------------

---------------------
10  найдорожчих  книг у світі.Як показує список найдорожчих книг в історії людства, деякі видання можуть коштувати дуже багато. Рідкісні й унікальні екземпляри, яким уже виповнилося кілька століть, йдуть з молотка за нечувані суми. Очолює список “Кодекс Лестера”, проданий за $ 30,8 млн, і цей рекорд не може побити поки жодне видання. Володарем найдорожчої в світі книги став Білл Гейтс, найбагатша людина Америки.


1. “Кодекс Лестера” (The Codex Leicester) – Леонардо да Вінчі, $ 30 800 000
У 1506 році Леонардо да Вінчі, перебуваючи в Мілані, почав вести записи. Списавши 18 аркушів паперу з обох боків, він склав їх у вигляді 72-сторінкової книги. У ній міститься безліч математичних розрахунків, малюнків і заміток, написаних особливим дзеркальним шрифтом. Зараз книга належить Біллу Гейтсу, який і придбав її за 30,8 мільйона доларів в 1994 році.

2. “Євангеліє Генріха Лева” (The Gospels of Henry the Lion) – $ 12 400 000
Другим за вартістю стало рукописне видання Євангелія, створене у 1188 році на замовлення герцога Саксонії і Баварії Генріха Лева. До книги включено чотири Євангелія обсягом в 226 сторінок. В ході аукціону Сотбіс “Євангеліє Генріха Лева” було продано за $ 12,4 млн. В даний час манускрипт зберігається в бібліотеці імені герцога Августа в місті Вольфенбюттель (Німеччина).


3. “Птахи Америки” (The birds of America) – Джон Джеймс Одюбон,  $ 8 800 000
Книга Одюбона містить наукові описи та ілюстрації птахів Північної Америки. Вона знаменита історією свого створення. Одобюн малював птахів в реальному розмірі, відстежуючи їх і роблячи з них опудала. Перше видання з’явилося в 1827 році, всього вийшло близько 200 екземплярів заввишки в 127 сантиметрів. У березні 2000 року один з останніх збережених примірників був проданий шейху Сауду Катару за $8,8 млн.


4. “Кентерберійські оповідання” (The Canterbury Tales) –  $7 млн.
“Кентерберійські оповідання” Джеффрі Чосера були продані в 1998 році з аукціону Christie’s. За один з дванадцяти збережених примірників заплатили 7,5 млн доларів. Книга надрукована в 1477 році в друкарні Вільяма Кекстона, англійського першодрукаря.


5. “Біблія Гутенберга” (The Gutenberg Bibly) – $ 5 400 000
Унікальне видання Біблії, найстаршої з книг, пішло з молотка на аукціоні Christie’s в 1987 році. Книга була надрукована Іоганном Гутенбергом у 1450-х роках з використанням рухомих літер. З 180 примірників до нас в повному вигляді дійшов всього двадцять один.


6. “Трактат про плодові дерева” (Traité des Arbres Fruitiers) – $4,5 млн
У 1768 році французький ботанік Анрі Луї Дюамель дю Монсо створив “Трактат про плодові дерева”, в якому детально описані 16 видів фруктів з кольоровими ілюстраціями. Примірник цієї книги був закуплений в особисту бібліотеку короля Людовика XV, причому він був видрукуваний в особливо розкішному вигляді, з позолоченою обкладинкою. У 2006 році видання пішло з молотка на аукціоні в Брюсселі за $4,5 млн.

 
7. “Бестіарій герцога Нортумберлендського” ​​(The Northumberland Bestiary) – $5,4 млн.
Екземпляри цієї книги датовані приблизно 1250-1260 роками, зараз же їх залишилося не більше сорока. У рукописному бестіарії описано 112 середньовічних тварин, реальних і вигаданих. Автора книги встановити не вдалося. “Бестіарій герцога Нортумберлендського” ​​був проданий на аукціоні Sotheby’s в 1990 році за $5,4 млн.8. “Перше фоліо: комедії, історії і трагедії Шекспіра” (First Folio: Comedies, Histories and Tragedies) – $5,5 млн.
Збірник, до якого увійшли майже всі п’єси Шекспіра, надрукований в 1623 році, був проданий на аукціоні за Sotheby `s $ 5,5 млн. З 750 примірників, випущених в XVII столітті, зараз повністю збереглося близько сорока. Один з них і був проданий в 2006 році за рекордну суму.9. “Космографія” (Сosmography) – $4,2 млн.
Книга Cosmography – це копія першого друкованого атласу, в її основу лягли зразки карт Птолемея, давньогрецького астронома, математика і географа. Вона надрукована в Болоньї в 1477 році, і в 2006 році була продана за $ 4,2 млн.10. Рукопис дев’ятої симфонії Моцарта (Mozart’s 9 Symphonies Manuscript) – $4,1 млн.
Колекція найвідоміших симфоній Моцарта, написана рукою самого композитора, була продана за 4,1 млн в році 1990. Цей дорогоцінний і рідкісний манускрипт в 1987 році встановив світовий рекорд продажів серед музичних творів.


Найтонша нитка – павутинка
Вона в тисячу разів тонша за людську волосину. Тонкість і міцність волокна вимірюють в одиницях, що паутина 4називаються деньє: це маса в грамах нитки завдовжки 9 км. Нитка шовковика важить 1 деньє, людське волосся – 50, нитка ловильної павутинки – усього 0,07. Отже, павутинова нитка, якою можна оперезати по екватору земну кулю, важить більше 300 г. А на розрив павутинка удвічі міцніша за сталь, міцніша вона і за віскозу.
Більше дізнайся:
Маценко, Г. Книга рекордів України : природа навколо нас/ Г. Маценко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2000. – 80 с. : ілюстр.
              --------------------------------------------------------------
      -------------------------------------------------------------------------
          ---------------------------------
                                                                                                 

Зимові канікули - один з найбільш веселих періодів у житті школярів.  Нескінченна низка свят розцвічує ці деньки всілякими фарбами.  Головне, всюди встигнути, відпочити на славу і примудритися зробити так, щоб веселощі ніяк не вплинуло на успішність.


 Кожна дитина взимку вірить у чудеса. Вірить, що Святий Миколай


прочитає її лист і принесе вночі подарунок, вірить, що у новорічну ніч відбуваються різні дива і оживає казка.

Скоро канікули


  

Дивні та смішні закони з усього світу


• Ось де вже точно не можна списати на іспиті, так це в Індії. Діти віком від 15 років можуть бути посаджені у в'язницю за списування.

• Якби ви були кравцем, що живе в Афганістані, ви отримали б тюремне ув'язнення за зняття мірок з жінок-клієнток. Якщо б ви були жінкою, яка користувалася лаком для нігтів, вам би відрубали пальці.

• Якщо ви проживаєте в штаті Міссурі, США і просто поклали в сміттєвий пакет порожню пляшку від алкогольного напою і вийшли на вулицю, і при цьому вам менше 21 року - вас можуть оштрафувати за вживання спиртного.


• У Португалії дощ є поважною причиною не виходити на роботу.

• У СРСР з листопада 1941 існував податок на бездітність, який становив 6% від зарплати. Платили його бездітні чоловіки від 20 до 50 років і бездітні заміжні жінки від 20 до 45 років.


• Міссурі , Сент -Луїс . Якщо сталася пожежа , а жінка в нічній сорочці , то її не можна рятувати. Адже вона не одягнена.

• Провіденс . Острів Роде. Якщо сьогодні неділя , а людині терміново потрібні і зубна паста , і зубна щітка , то нічого не вийде . Продаж щіток і зубних паст одній і тій же людині в неділю суворо заборонено.

• Сінгапур . Тут не можна жувати жувальні гумки.

• Бірма . Заборонено користуватися інтернетом .

Ті , хто наважаться полазити в інтернеті , сидітимуть у в'язниці за свою непристойну поведінку .
• У Данії дівчина з зеленими очима, має право пити зелений чай безкоштовно, в будь-якому закладі.
• У Вашингтоні заборонено робити вигляд що твої батьки багаті.

• В Ізраїлі зоборонено колупатись у носі в суботу.
• В Індонезії дівчата з неголеними ногами, отримують знижку 30% при купівлі колготок.
• У Німеччині заборонено використовувати смайли
 в смс.
 У Норвегії дівчата молодше 20 років, мають право не платити за стрижку в перукарні.
• У Данії студенти з відмінними оцінками, мають право плюнути в викладача, якщо він відійшов від теми.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------
Цікаві факти світу
• Найдорожча ручка, занесена до книги рекордів
Гіннеса, коштує 1 млн. євро.  Це платинова авторучка "Montegrappa".
• Найчастіше дружини мільйонерів – вчителі.
 • Середня тривалість «життя» купюри номіналом у 100 $ становить приблизно 89 місяців.
  • Єдина жінка, удостоєна портрета на грошових знаках  США - Марта Вашингтон.
 Вартість Землі - п'ять квадрильйонів доларів.
• Згідно з даними Forbes найбагатші люди світу в середньому досягли 60-річного віку.
• Шанс стати жертвою вбивства в 3 рази перевищує
ймовірність виграшу джек-поту в лотерею.
• Щоб видалити неприємний запах з спортивного взуття, насипте в них трохи соди і залиште на день.
  • Видаліть білі плями солі з шкіряного взуття за допомогою розчину з однієї столової ложки оцту і склянки води.
• Втягати нитку в голку буде легко , якщо скропити кінчик лаком для волосся.

Смішні факти

• Ви знаєте, що в штаті Арканзас чоловік може законно бити свою дружину!
 Але не більше ніж один раз на місяць).
 • Ударяючись головою об стіну можна втрачати
50 клк. на годину.
• У Малайзії вважають, що викупавши дитину в пиві, можна захистити його від усіляких неприємностей  і хвороб.
• У Японії щорічно проходить фестиваль дітей, що плачуть. Це змагання серед сумоїстів, завдання яких взяти дитину в руки і якнайшвидше змусити заплакати. А якщо дві дитини починають плакати одночасно, перемагає той, хто робить це голосніше. Японці вважають, що дитячий плач відлякує злих духів і допомагає малюкам рости здоровими.
 

• Чіпси вперше приготували 24 серпня 1853 в якості жартівливої відповіді на скаргу клієнта про те, що скибочки картоплі занадто товсті і не  прожарені.

• Збираючись на літній курорт 33% людей забувають покласти у валізу речі для купання.

 • Грецький філософ Хрісіпп (Chrysippus) помер від сміху, спостерігаючи, як його п'яний осел намагається їсти інжир.
 • Марка презервативів Ramses названа на честь єгипетського фараона Рамзеса II, у якого, до речі, було 160 дітей.
 Китайці називали російського дослідника Тибету Пржевальського «милостивим паном Пі-ли-се-ва-лісі-ки».
 • Якщо зустрінетеся з восьминогом, загляньте йому в очі, це може бути цікаво: у восьминогів прямокутні зіниці.
• 8 жовтня - всесвітній день Зомбі!
• Рівень радіації може вимірюватися бананами.
• В Америці «ВКонтакте» вважається піратським сайтом.
 15% людей таємно гризуть нігті.
 • У Гамбурзі є дитячий садок для чоловіків.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------
 Цікаві факти про людину

• За день ваш рот виробляє 1 літр слини.
• Рани на язику загоюються найшвидше;
• Повний сечовий міхур за розміром, як бейсбольний  м'яч.
• У новонароджених дітей кісток більше ( 300 ), ніж у
 дорослих ( 206 ) пізніше вони зростаються;

• Діти ростуть швидше  навесні;
• У людському тілі близько 650 м'язів;
• У жінок більше смакових рецепторів, ніж чоловіків;
 • Найбільш активні мускули знаходяться у вашому
 оці;

• Не всі смакові рецептори розташовані на язику (10% 
з них  знаходяться на внутрішньому боці щоки;
 • Приступ гикавки в середньому триває на протязі 5 хв;
• Людина починає відчувати спрагу коли організм
втрачає 1% води;
 • Кожна людина має унікальний відбиток язика;
  • Голова людини складається з 22 кісток;
• Більше 90 % рухів людини визначається несвідомими рефлексами;
•  Нервовий імпульс з мозку рухається зі швидкістю 274 км на годину;
• Людина відвідує туалет приблизно 2500 разів на рік;
• Коров'яче молоко є причиною алергії у людей частіше, ніж будь-який інший продукт харчування;
 • У курящих людей зморшок на обличчі в 10 разів більше, ніж у некурящих;
 • Чоловіки вважаються карликами при рості нижче 130 см, жінки нижче 120 см;
 • Під-час сну ви спалюєте більше калорій ніж коли дивитесь телевізор;
 • Стегнова кістка міцніша за бетон;
 • Кожен день людина робить більше ніж 23 000 вдихів;
  • Домашній пил складається з частинок мертвої шкіри;
 • У Шотландії найбільше рудоволосих людей;
 • Жінки моргають вдвічі частіше ніж чоловіки;
 • Вказівний палець є найбільш чутливим;
 • В людському тілі міститься 0.2 мг. золота;
  • Найтвердіша речовина у вашому тілі, це зубна емаль;
 • Найбільшим органом людського тіла, є шкіра;
 • Найбільш розповсюджені психологічні захворювання - це депресія та тривога;
 • В середньому людина за все життя витрачає 25 років на сон;
  Поцілунок протягом 1 хвилини спалює 26 калорій;
   • Мозок людини споживає 20-25% кисню якого ви вдихаєте;
  • В середньому мозок людини містить 78% води;
 • Нога людини складається з 26 кісток;
 • Пара ніг має 50.000 потових залоз.
 • Найменша кістка в людському тілі знаходиться у вусі;
 • 11% людей є лівшами;
• В середньому людина засинає через 7 хвилин.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------
 Японський художник перетворює чашки з кавою у 3D - портрети  і скульптури
 


Японський художник перетворює чашки з кавою у 3D - портрети  і скульптури
 Японський художник Казукі Ямомото створює справжні витвори мистецтва за допомогою зубочистки і чашки кави. Креативний художник перетворює звичайну каву в портрети та скульптури.
 Він створює дивовижні витвори мистецтва, роблячи з пінки кави об'ємні фігури різних тварин: котів, кроликів, бегемотів або навіть жирафів.
 Майстерність талановитого японця оцінили десятки тисяч людей, на його аккаунт у Twitter підписано більше 82 000 фоловерів, які знаходять його роботи цікавими і прикольними.
 Кролики, панди, бегемоти і жирафи виходять з кавових чашок - усіх їх Казукі Ямамото демонструє у своєму японському кафе. Художник арт-латте підняв дуже високу планку в цьому настільки оригінальному мистецтві.
 У той час, як багато хто просто малюють по пінці різні фігури, 26-річний Ямамото робить цілі 3D-скульптури, деякі з них навіть вибираються з чашок.
 В даний час художник працює в кафе "Cafe10g" в Осаці, але мріє про відкриття власного закладу в Токіо. Серед його латте-шедеврів є навіть репер Psy, персонажі Діснея: Міккі Маус, Гуфі і Піноккіо.
У Twitter його читає 82 тисячі шанувальників, він постійно ділитися з ними фотографіями останніх своїх фігур. Але він не один такий, у нього є конкурент 23-річний Кохеі мацун (Kohei Matsuno), який працює в Токіо і створює в кавових чашках персонажів аніме для самої Lady Gaga.
 Однак цей латте-художник більше малює на каві портрети відомих особистостей або просто різних тварин, картини і так далі, ніж робить 3D-скульптури

---------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Демографічна криза

Зі зростанням чисельності населення планети виникає чимало проблем. Постають питання доцільного використання природних ресурсів, проблеми мирного уживання всіх народів світу, налагодження співробітництва на міжнародному рівні. 11 липня 1987 р. було проголошено Днем 5 мільярдів - цього дня населення Землі перевищувало 5 млрд осіб. Через два роки ООН ухвалила вважати цю дату - 11 липня - Днем народонаселення.
Перенаселення планети - вид демографічної кризи, який характеризується ресурсним надлишком населення (нестача ресурсів для підтримки гігієнічних норм життя), обумовлений відсутністю у частини суспільства засобів існування. Перенаселення є одним із можливих сценарієв соціального колапсу, який може призвести до глобальної катастрофи.
 За прогнозами Організації Об’єднаних Націй, у 2050 р. на землі будуть проживати від 7,9 до 10,9 млрд. людей, а скоріш за все - 9,3 млрд., що залежить певною мірою від ефективності програм планування сім’ї.
   Протягом десятиліть Організація Об’єднаних Націй здійснює свою оперативну діяльність у багатьох країнах, що розвиваються. У результаті плідної співпраці різних підрозділів Організації створюються національні статистичні бюро, проводяться переписи населення, складаються прогнози і здійснюється поширення достовірної інформації.
XXI сторіччя може стати викликом людству, якого ще не знала світова історія. Усі головні глобальні проблеми людства так чи інакше пов’язані з проблемою зростання населення планети, який ніколи раніше не збільшувався такими швидкими темпами.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4 липня - Міжнародний день дельфінівЗ огляду на існування по всьому світу дельфінаріїв, ця дата є дійсно актуальною для дельфінів і біорізноманіття. На жаль, до цієї дати приєдується і Ураїна. Адже лише в 2009 році на території сухопутної частини України було відкрито шість дельфінаріїв. Не кажучи вже про дельфінарії на узбережжі Чорного і Азовського морів, які не завжди відповідають біологічним потребам дельфінів.
Дельфінів у дельфінаріях з абсолютною впевненістю можна назвати полоненими. Адже ці дельфіни спеціально чи випадково виловлені браконьєрами, а отже, розлучені зі своїми стаями і родинами. Дельфіни - це високоорганізовані морські ссавці з власною мовою, які групуються у зграї і мають родини. Пораненого дельфіна зграя  ніколи не кине в морі, існують дельфіни-акушери, які навіть представників інших видів дельфінів часто рятують, виносячи на берег.


Квест


Квест (від англ. quest - пошук, пошуки пригод) - аматорське спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями.

Під час гри команди вирішують логічні завдання, здійснюють пошук на місцевості, будують оптимальні маршрути переміщення, шукають оригінальні рішення і підказки. Після завершення чергового завдання команди переходять до виконання наступного. Перемагає команда, що виконала всі завдання швидше за інших.

Перші організовані квести в Україні пройшли у Києві у 2002 році.

В залежності від правил, квести можуть бути різних видів:


Спосіб переміщення
·         пішохідний;
·         автомобільний;
·         екстремальний;
·         комбінований.

Місце проведення
·         в приміщенні;
·         на відкритому повітрі.

Тип завдань
·         інтелектуальні;
·         ігрові;
·         пошукові;
·         екстремальні.

Тип проходження
·         лінійний;
·         нелінійний.
Територія
·         місто;
·         область;
·         країна;
·         міжнародний.

Термінологія

1.Час проходження - час, що витрачається на проходження всієї гри.
 2.Завдання - етап сценарія гри, що складається з одного або декількох завдань.
 3.Капітан - обов'язковий учасник команди, який представляє її інтереси перед організаторами.
 4.Мапа - мапа місцевості.
 5.Квестер - гравець в один з видів квеста.
 6.Код - буквено-цифрова інформація, яка служить для підтвердження проходження завдання та отримання наступного, або фіксації часу його проходження.
 7.Команда - добровільне об'єднання, зареєстроване для участі у грі.
 8.Рейтинг - кількісний показник (або показники) участі команди в грі протягом певного періоду часу.
 9.Сценарій - сукупність всіх завдань, послідовність вирішення яких заздалегідь не відома учасникам і визначається в ході проходження рівней гри.
 10.Учасник, гравець - особа, що бере участь у грі.
 11.Чек-пойнт - пункт перевірки присутності команди на відповідному завданні.
 12.Екіпаж - учасники, які знаходяться під час гри в одному транспортному засобі.

Застосування у тренінгах

Основні переваги використання формату квесту в командоутворюючему тренінгу:
  1.Квест дозволяє співробітникам дізнатися один одного в умовах необхідності прийняття швидких і адекватних рішень.
  2.Квест виявляє приховані якості співробітників, як-то прихованих лідерів, інтелектуалів, логістика, схильності та звички людей.
  3.Квест дозволяє співробітникам і клієнтам краще познайомитися з продукцією компанії, так як всі сценарії носять тематичний характер і прив'язані до корпоративної культури.
  4.Екстремальні етапи дозволяють спільно пережити емоційні сплески, що психологічно зближує учасників події.
  5.Інтелектуальні етапи дозволяють розвинути ерудицію і виявити спритність.
  6.Ігрові завдання викликають масу позитивних емоцій і радісних спогадів, сприяють розвитку комунікативних якостей.
 ***************************
 ***************
 *******
 ***
Техніки виготовлення великодніх яєць
Писанка
Яйце декороване традиційними символами, які написані за допомогою воску й барвників. Кожний регіон України має певну особливість у розписуванні великодніх яєць. В Україні писанкарство збереглося завдяки майстрам старшого покоління у багатьох давніх осередках цього виду мистецтва.

Крашанки або галунки 
Пофарбовані в однин колір яйця. Використовують круто зварене в лушпинні цибулі яйце, яке після цього набуває жовто-коричневого кольору різної інтенсивності. Іноді до них прив'язують листочки петрушки, які залишають на шкаралупі світлі відбитки. Найчастіше крашанки фарбують у червоний колір.    
Крапанки
Техніка схожа із розписом писанки, тільки замість нанесення писачком візерунків закрапуються воском місця на шкаралупі, що повинні залишитися незафарбованими.   

Драпанки або скробанки   
 
      Яйця з видряпаними візерунками. Подібна техніка популярна в країнах Центральної і Східної Європи, зокрема у Польщі, Угорщині, Україні, Чехії.

Сламенки 
Великодні яйця, візерунки яких роблять із соломи. Цю традицію започатковано в Чехії та Словаччині, останнім часом опановують в Україні та інших країнах Східної Європи.           

Наклеянки 
Яйця з наклеєними візерунками. Ця традиція поширена в Україні, Польщі та інших країнах Східної Європи.   

Яйця, обплетені дротом          
Яйця, вкриті сіточкою - візерунком, сплетеним з дроту. Техніка поширена в Чехії, Словаччині та Угорщині, які зараз змагаються за звання батьківщини цього методу.        

Яйця, розмальовані кольоровим воском
З'явились у деяких європейських країнах на початку ХХ ст. Вона близька до традиційної, але віск залишається на шкаралупі. Малюнок виходить рельєфний й різнокольоровий. Румуни вважають цей стиль власним винаходом. Лужицькі серби для такої техніки пристосовують пір'я птахів, які вирізаються у формі трикутників, ромбів або інших геометричних фігур і якими наносять геометричний малюнок. Техніка розпису кольоровим воском вже почала застосовуватися й в Україні.  

Яйця з малюнками або мальованки
            Великодні яйця з нанесеними на шкаралупу малюнками. Відомі в Німеччині, США, Угорщині, Хорватії та ін. країнах.
Останнім часом для швидкого приготування великодніх яєць широко використовуються наліпки з різноманітними візерунками і малюнками.     
      
Яйця-вишивки     
Вишиті хрестиком великодні яйця. Техніка з'явилась у Німеччині. На рубежі ХХ-XXI ст. її засвоїли писанкарі з України, зокрема Інна Форостюк.  Українські майстри, вишиваючи візерунки на яйці, на відміну від, наприклад, американських, не розрізають шкаралупу.

Бісерні яйця або бісерки       
Яйця оздоблені бісером, який клеїться до шкаралупи воском чи клеєм або закріплюється методом сплетіння.    
   

Скляні яйця     
        Виготовлені зі скла великодні яйця. Поширені у США, Західній Європі. У Венеції виготовляються з муранського скла.

Каскарони 
            Видуті і наповнені конфетті яйця, з яких роблять веселі фігурки у вигляді тварин, птахів або комах. У Мексиці на свято діти ними кидаються один в одного.    
Ажурні яйця    
  Візерунки висвердлені за допомогою бормашини. Техніка з'явилась у Німеччині. Поширена в Чехії, а останнім часом також в Україні. Серед майстрів, які працюють у цій техниці, найвідомішими є Франц Ґром зі Словенії  і Горст Опіола з Німеччини.

Ювелірні яйця    


   Яйця виготовлені з золота, срібла, коштовного каміння. До їх числа відносяться ювелірні яйця Карла Фаберже.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Вишивка на яєчній шкаралупі.


Уявляєте - шовковими нитками, атласними або шовковими стрічками вишиваємо не по канві, а по ... яєчній шкаралупі.

Мова піде про Елізабет Кляйн - досвідчену французьку майстриню вишивальної техніки.

«Поезія на яйці» так охрестили знавці її унікальну техніку вишивки на яєчній шкаралупі.
Ідея створення таких мініатюрних картин на дуже крихкому матеріалі прийшла, як це буває в житті зовсім випадково.

Захотілося майстру подарувати на Великдень рідним і
близьким небудь дивовижне. І ось вам, будь ласка, народилася нова техніка вишивання по яєчній шкаралупі.

І вже більше 10 років Елізабет Кляйн створює свої фантастичні яйця.

Майстриня для своєї роботи використовує порожні яйця. Для того, щоб прикрасити шкаралупу вишивальниця проробляє отвори і через них протягує тонкі шовкові стрічки або кольоровий шовк спеціальними гнутими голками.Насолоджуємося творчістю Елізабет 

Кляйн...">ю мовою з ваших PowerPoint файлів. ">

 

Немає коментарів:

Дописати коментар