понеділок, 28 січня 2013 р.

"Магія українців" в ЦДБ!

Презентація книги 

"Магія українців" Лілі Мусіхіної в ЦДБ!

Авторка розповіла багато цікавого та пізнавального зі свого дослідницького досвіду проведеного в експедиціях, особистих зустрічах з відьмами та знахарями.

Усі ми з дитинства знаємо і пам’ятаємо про ворожіння до Андрія, на Катерини, на Новий рік, на старий Новий рік. Часом чуємо від старших людей – бабусів, дідусів, так звані «забобони».  Але відмахуємося від цього, бо це пережитки минулого, забобони і т.д. Звідки це пішло? Чи справді є зайвою та надуманою інформацією?

 

 

Але, водночас, ми дуже полюбляємо запозичені святкування чи магічні, чарівні, фантастичні розповіді, традиції, фільми з магією. То чому б не звернутися до своєї? Адже вона не бідніша.

 


 

 

Книга «Магія українців вустами очевидця» це книга про те, якою була і є народна магія, якою вона входить у ХХІ століття.

Книга тернополянки Лілії Місіхіної це не теорія, а її особисті дослідження, зроблені під час численних експедиційних розвідок. Її праця ґрунтуєтья на особистих зустрічах та розмові із мольфарами, відьмами, знахарями та очевидцями магічних дій.

 Це – книжка для фахівців з магії, для тих, хто цікавиться таємним українським світом, для тих, хто хоче пізнати приховану душу народу. Магічні рослини, Магічний час, Магічні дії, Магічні стихії – саме так структуровано інформацію і об’єднано у розділи, які дозволяють швидко зорієнтуватися у книзі.

 

 

«Як в моє життя увійшло зацікавлення народною магією, сказати важко. Може, коли у селі часто вимикали світло, куди батьки спроваджували нас з сестрою на літо і бабуся, аби втихомирити свій десяток онуків розповідала історії про сусідок-відьом, про перевертнів, що гуляють селом опівночі, про мертвого та живого упирів?… Не знаю. Але одного разу зрозуміла, що щось у цьому є. Вічне, правдиве і правильне. І як би ми не закривали на нього очі, як би не відхрещувалися від нього, воно живе в нас…» – розповідає авторка. 

2 коментарі:

  1. Справді, закривати очі на магічні дійства не потрібно, але щоб ця магія була використана лише для добрих справ.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Погоджуюсь з Вами! Але такі речі потрібно просто знати, навіть не використовуючи їх, чи не вірячи в них. Адже це наші традиції, вірування наших пращурів, культура, історія. Багато вчинків, поведінку та мислення можна поснити знаючи такі глибинні речі.

      Видалити