Наші проекти


«Двовимірне читання»
Центральна дитяча бібліотека розпочинає новий проект під назвою - «Двовимірне читання».
Основна мета - активне залучення QR-кодів у бібліотеці.

QR-код (англ. quick response — швидкий відгук) — матричний код (двовимірний штрих-код), розроблений і представлений японською компанією «Denso-Wave» в 1994 році. Абревіатура QR похідна від англ. quick response, що перекладається як «швидка відповідь». Основна перевага QR-кода — це легке розпізнавання сканувальним обладнанням (в тому числі й фотокамерою мобільного телефона), що дає можливість використання у різних сферах життя.
Використання кодів відбувається у таких напрямках :
1) QR-коди допомагають у навчанні.

На титулці книги бібліотекар розміщує QR-код , при скануванні якого відкривається посилання на сайт, у якому читач даної книги дізнається додаткову інформацію, пов’язану із темою книги.
Це може бути :
- Біографія автора;
- Вікторина;
- Додаткові питання для перевірки знань;
- Цікава інформація про книгу;
- Рекомендований список книг ;
- Хронологія подій;
- Скорочений варіант;
- Реферат і т. д.

Така методика надасть можливість читачеві книги, яка містить код, глибше вивчити даний матеріал, полегшити пошук потрібної інформації.
2) «Новинки бібліотеки» - висвітлення інформації про нову книгу способом розміщення коду на вітринах бібліотеки чи в інших громадських місцях. Сканувавши код, у користувача залишається коротка інформація про книгу, що спонукатиме до прочитання саме цієї книги.


3) Бібліотекою створено блог (http://qrsev.blogspot.com)- «Шукаємо у собі Шевченка», у якому кожен день, починаючи з вересня 2013 року – до березня 2014 року, буде висвітлюватись новий QR-код, в якому зашифровано вірш Т.Г.Шевченка або рядки з біографії поета. З нагоди святкування 200 - річчя від дня народження Кобзаря, бібліотекою буде презентований новий формат «Дитячого Кобзаря», який складатиметься лише із самих QR-кодів.
     Такими шляхом, використовуючи новітні інформаційні технології і йдучи в ногу з часом, враховуючи потреби сучасної молоді, ми хочемо залучити якомога більше нових користувачів до бібліотеки. Використання QR-кодів, на нашу думку, дасть можливість по-новому подивитись на книгу і читання. Адже навіть байдужа до читання молодь, взявши в руки книгу із QR-кодом поцікавиться зашифрованим знаком і, сканувавши код, мимоволі отримає корисну інформацію. Такий спосіб читання із використанням QR -кодів, на нашу думку, надасть більшу перевагу живій книзі перед інтернетом. Оскільки у інтернеті читач просто прочитає повний текст, наприклад книгу М.Твена « Пригоди Тома Сойєра», а взявши книгу із кодом, одразу ж отримає інформацію про написання твору чи біографію автора. Тим більше, що інформацію буде закодовувати бібліотекар, якого читач довгий час знає і якому довіряє. Та чи довіряє він віртуальній людині, яка написала біографію Марка Твена на своїй сторінці і чи не помилилась часом ця особа з датами народження?
  Одже, новітні технології продовжують життя книг і дають зрозуміти, що інтернет і книга можуть не лише співіснувати, а й доповнювати один-одного, відкриваючи читачеві більший доступ до отримання інформації та знань.

P.S Під час впровадження QR-кодів у життя нашої бібліотеки, будуть складені програми, за якими проводитимуться курси по вивченню цієї інноваційної технології. 

 *********************************************************************
*********************************************************************
*********************************************************************

Конкурс
Центральна дитяча бібліотека проводить міський конкурс «Діти та мультимедіа» для учнів 6-11-х класів. Роботи на конкурс приймаються до 31 березня 2014 року.

Переможці конкурсу отримають цінні подарунки, а також їх роботи будуть представлені в Інтернеті та на блозі
   Центральної дитячої бібліотеки.
Конкурс проводиться у трьох номінаціях:
 І Фотокомікс «Я у віртуальному світі»
 ІІ Презентація або відео «Старі казки на новий лад»
 ІІІ Презентація або відео «Я герой книги»


Головна мета - залучення дітей до світу мультимедіа зі створення власних медіа робіт, що сприятиме кращому розумінню ролі медіазасобів у житті сучасної людини.
Матеріали на всі номінації конкурсу подаються за адресою:
м.Тернопіль, вул. Миру, 4а
до роботи додається заявка на конкурс (довільна форма) з зазначенням:
-прізвище,ім’я по-батькові автора
-повна офіційна назва навчального закладу, клас
-адреса, контактний телефон
   
Детальна інформація для організації роботи
 І Фотокомікс    «Я у віртуальному світі»
Подається коротка (реальна, пригодницька або фантастична) історія на тему «Я у віртуальному світі» підкріплена оригінальними фотографіями (малюнками).


Критерії оцінювання:- 
актуальність теми, креативність задуму зазначеної тематики (ідея, сюжет, назва), оригінальність фото.

ІІ Презентація або відео «Старі казки на новий лад»

Роботи подаються у вигляді презентації (Power Point) або відеофільму на улюблену казку в сучасній її інтерпретації.

Зверніть увагу:
- Перенесення подій у 21 століття
- Максимальна тривалість відео - 5 хв.
- Формат: mpv, avi, mp4

Критерії оцінювання:
оригінальність, творчість, коректність і акторські здібності (відео роботи).
ІІІ  Презентація або відео «Я герой книги»
 Роботи подаються у вигляді презентації (Power Point) або відеофільму на улюблену книгу або історію, де сам читач перевтілюється в головного героя (улюбленого персонажа). Можна використовувати фотошоп.


Критерії оцінювання:

Чіткість зображення (за винятком трешфото як художнього прийому), актуальність теми, креативність задуму зазначеної тематики (ідея, сюжет, назва), оригінальність її візуального втілення.
Роботи, які міститимуть піратство або плагіат будуть дискваліфіковані.
 Бажаємо вам успіхів і чекаємо на ваші роботи!