Аудіобібліотека








Гра - мандрівка за книгою І. Блажкевич

 " Українець я маленький" 

до 135 - річчя письменниці ... .

 

Іванна Блажкевич – серце дітямжиття Україні.

Презентація радіоподкастів в бібліотеці: "Вімельбухи - книги нового покоління"; "Фантастична осінь в бібліотеці"; "Обрії науки"; "Булінг. Що робити?".






2020
Дитяча українська  книга-онлайн


UA:Казки. Радіо хвиля авторських казок українською мовою для дітей.

Весела Абетка. Люби - рідне, читай - українське!

Дерево Казок - казки для дітей тадорослих. Безкоштовний архів авторських та народних казок, написаних українською мовою. Читати та слухати казки онлайн.

Електронна бібліотека НБУ длядітей. У фонді Національної бібліотеки 

України для дітей є багато книжок, які збереглися в країні у одиночних примірниках і зберігаються у зібранні рідкісних і цінних видань.

Українська казка. Читати онлайн.


Читанка. Дитяча публічна онлайн-бібліотека.



НестайкоВікторина "Тореадори з Васюківки".
 До Дня захисту дітей.


Аудіоогляд книг. Дитяче радіо

Слайд-презентація "Безпечний інтернет"

безпечний Internet для молодших дітей


План виступу
1. Привітання. Тема виступу "Безпечний інтернет"
2. Основні правила безпечної роботи в Інтернеті
3. Шкода від гаджетів.

Виступ
Доброго дня діти.
Слайд 1
Сьогодні поговоримо про дозвілля в сучасному світі і його небезпеки. Всі Ви в своєму житті гралися за комп’ютером, телефоном чи планшетом. Вже неможна уявити свого життя без Інтернету. Він дає можливість нам не тільки гратися а й вчитися та спілкуватися з людьми на далекій віддалі. Та в Інтернеті є і загрози. Щоб їх уникнути потрібно пам’ятати деякі правила.
Слайд 2
§  Не давайте нікому своїх паролів.
§  Не повідомляйте інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код).
§  Не викладайте фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код.
Цю інформацію в Вас можуть просити тільки шахраї, які хочуть Вас образити чи щось у Вас поцупити.
Слайд 3
§  Не реагуйте на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам.
§  Повідомляйте про погрози, будь-які пропозиції, особливо про особисту зустріч з людьми, що з вами познайомилися в інтернеті, батькам.
Кібербулінг – переслідування повідомленнями, що містять образи, агресію, залякування; хуліганство; соціальне бойкотування за допомогою різних Інтернет-сервісів.
При спілкуванні в Інтернеті, ви повинні бути доброзичливими з іншими користувачами, ні в якому разі не писати грубих слів – читати грубості так само неприємно, як і чути;
Не варто спілкуватися з тим хто Тебе ображає і тим більше намагатися відповісти йому тим же. Варто взагалі покинути даний веб-ресурс і видалити звідти свою особисту інформацію, якщо не виходить вирішити проблему мирним шляхом;
Не можна використовувати Мережу для хуліганства, поширення пліток або погроз.
Слайд 4
§  Не діліться своїми фото з незнайомцями.
§  Не надавайте особистої інформації.
Якщо Ви поїхали на відпочинок і виклали фотографії де Ви відпочиваєте разом з батьками то злодії зрозуміють що вдома немає нікого.
Нізащо не розкривай свої особисті дані. Буває так, що сайт вимагає введення твого імені. У цьому випадку просто необхідно придумати собі псевдонім (інше ім’я). Ніколи не заповнюй рядки, де потрібно ввести свою особисту інформацію: адреса, прізвище, дату народження, телефон, прізвища та імена друзів, їх координати адже переглянути їх може кожен. А цього цілком достатньо для того, щоб дізнатися про Вашу родину і рівень вашого добробуту. Цим можуть скористатися злодії і шахраї не тільки у віртуальному, але й у реальному житті.
Слайд 5
§  Не переглядайте інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть не підозрювати про загрозу).
§  Не відкривайте листи-спам, вони можуть містити віруси.
Далеко не все, що Ви можете прочитати або побачити в Інтернеті – правда. Запитуйте про те, в чому Ви не впевнені в дорослих.
Шкідливі програми (віруси, черв’яки, «троянські коні», шпигунські програми, боти і ін.) можуть завдати шкоди комп’ютеру, телефону та інформації, що зберігається на ньому. Вони також можуть знижувати швидкість обміну даними і навіть використовувати ваш комп’ютер для поширення вірусу, розсилати від вашого імені спам з адреси електронної пошти або профілю будь-якої соціальної мережі.
Ніколи без відома дорослих не відправляй СМС, щоб отримати інформацію з Інтернету. Іноді спливає віконце – дуже яскраве, навіть миготливе, приблизно з такими словами: «Тільки сьогодні – унікальний шанс – бери участь та вигравай!» Заманливо, правда? Ти клікаєш по ньому і тут повідомлення: «Для того, щоб взяти участь у розіграші тобі необхідно надіслати СМС!» Зупинись! Ні в якому разі не роби цього без відома батьків, адже це можуть бути шахраї. І одна, здавалося б, нешкідлива СМС-ка може коштувати великих грошей. А згодом і відсутності тобі подарунка від батьків на День Народження!
Слайд 6
Сучасний майданчик
Слайд 7
Наслідки довгого перебування за гаджетами
Експерти з німецького незалежного інформаційно-просвітницького товариства Kuratorium Gut Sehen (KGS) підтверджують: тривала фіксація погляду на комп'ютерних моніторах і телефонних дисплеях є величезним навантаженням для нашого організму. Для м'язів, для хребта, для психіки. І особливо для очей! Мобільні телефони сприяють розвитку короткозорості, особливо - у дітей і підлітків.
Чому ми починаємо бачити гірше?
Людське око влаштоване так, що в нормальному режимі відбувається постійне перемикання зору з ближніх цілей на далекі. Коли ми занадто довго дивимося на дисплей мобільного телефону, ми змушуємо наші очі постійно працювати в режимі ближнього бачення. Результат: короткозорість.
Відбувається це тому, що око не може постійно вправлятися в розрізненні дистанцій та налаштуванні на різні відстані. Але й це ще не все. Чим ближче ми тримаємо телефон перед нашими очима, тим більшу амплітуду руху доводиться здійснювати очному яблуку, щоб спрямувати зіницю в потрібному напрямку.
Як уникнути проблем із зором?
Наслідки не змушують на себе чекати: сухі, почервонілі очі, зниження гостроти зору, чутливість до світла. Іншою проблемою є синє світло, небезпечне для людини. Цей короткохвильовий і високоенергетичний діапазон видимого спектру виводить з ладу "біологічний годинник" людини, шкодить нервовій системі, негативно позначається на рогівці і зіниці. Уникнути його впливу неможливо, тому що він є частиною сонячного випромінювання. Однак найбільшу тривогу фахівців викликає штучне світло, що йде від енергозберігаючих ламп і екранів різних електронних пристроїв. Синє світло від дисплеїв вражає сітківку: безперервна стимуляція внутрішньої оболонки ока може призвести до незворотних ушкоджень.
Експерти з товариства Kuratorium Gut Sehen ( "піклувальники про хороший зір") з'ясували, що діти, котрі менше години на день проводять на відкритому повітрі, на 30 відсотків частіше стають короткозорими, ніж діти, які грають на вулиці без електронних гаджетів більш ніж дві години.
Так що ж робити? Фахівці радять дітям, які липнуть до комп'ютерів і смартфонів іти на свіже повітря, тому що під відкритим небом і світла більше, і можливості для тренування очей найрізноманітніші. Вдома слід максимально скоротити час блукання електронною мережею.
Слайд 8
Найкращий відпочиник для здоров’я та розвитку
Не забувай, що Інтернет – це не головне захоплення в житті. Крім нього у тебе повинні бути улюблені книжки, заняття спортом і прогулянки з друзями на свіжому повітрі!


Успіхів Вам, діти, та не обмежуйте межі свого життя лише екраном монітора!

Слайд-презентація "Стрітення Господнє"


Стрітення Господнє

Слайд-презентація "Антарктида - королева холоду"

Антарктида -200


Буктрейлер за книгою "Зимове диво" для наймолодших.


2019 р.
Центральна дитяча бібліотека поповнює свою колекцію медіатеки і підготувала, буктрейлер за книгою «Подорож до Інтерландії», як почуватися «своїм» у інформаційному просторі. Ми створюємо для дітей на їх смак, бо головне - це проста істина "Не бійся! Йди до своєї мети", бо добро завше переможе зло, а страх - поганий порадник і паралізує волю, то ж вір у власні сили і. ...



Центральна дитяча бібліотека стала майданчиком для обміну досвідом людей, які записують разом з дітьми аудіоказки. У медіа центрі бібліотеки відбулося прослуховування-кастинг голосів для озвучення казок. 

Кастинг проводила генеральний директор громадського дитячого інтернет-телебачення "Веселка ТВ" Діна Ібрагімова (м. Київ). Діна Ібрагімова керує проектом «Байки UA: діти для дітей».Організували кастинг :медіа лабораторія ПК "Березіль" "Медіалаб", (керівник - Оксана Ратушняк), студія дитячої анімації «Руда Миша» (керівник - Олена Мудра).Інформаційну допомогу надали працівники центральної дитячої бібліотеки. 

На кастинг завітав заступник міського голови Леонід Бицюра, який є засновником проекту "Скарби файного міста" , у рамках якого реалізується проект"Аудіо казки письменників Тернопільського краю".
Кастинг перевершив сподівання дітей та батьків. У катингу приймали участь також дітки з обмеженими фізичними можливостями.



 Бібліотечна аудіостудія 
Виявляється, дерева бувають різні: літні, весняні, осінні і ось такі як зараз – зимові. Але… бувають ще й інші – казкові. Мова якраз про одне з них, яке несподівано «виросло» у нашому файному місті Тернополі. Незвичайність дерева у тому, що воно казкове.
Називається –  «Дерево казок». І відтепер слухати онлайн - казки Тернопільського рідного краю можна в дитячому інтернет-порталі «Дерево казок». Запис здійснено в медіа лабораторії ПК "Березіль" в рамках проекту "Казки Тернопільського краю" за участю Тернопільської центральної дитячої бібліотеки. Текст читали учасники театральної-школи-студії "Мельпомена" (керівник Оксана Ратушняк, художній керівник Надія Шамрик, а звукорежисер Тарас Сотула). 
https://derevo-kazok.org/kazki-ternopilskogo-kraju.html?fbclid=IwAR0NUAbzraWS5tqIK_CtTsgp9XIkFYVhbYtVH13-zSd4Tmq


2018
"Казки письменників рідного краю."
 Соціальний проект Тернопільської центральної дитячої бібліотеки створений спільно:
1.   Медіа лабораторією ПК "Березіль": менеджер - Оксана Ратушняк, звукорежисер -  Тарас Сотула.
2.   Театром-студією "Мельпомена" :  художній керівник -  Шамрик Н.В (20.05/27.09 2018)
Мета проекту: Запис аудіоказкок  письменників рідного краю на допомогу інклюзивної освіти та популяризації творчості тернопільських письменників, що пишуть для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

Завдання: для дітей, що потребують особливого виховання і  освіти.

Аудіо казки створені для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
Протягом трьох літніх місяців у медіа лабораторії ПК «Березіль » за участю учнів театральної школи – студії «Мельпомена» та читачів  центральної дитячої бібліотеки було записано: 6 збірників та 6 казок  письменників нашого  краю, які озвучили  33 дітей віком від 5 до 14 років.

 Автори і назви казок: 

1. Валентина Семеняк. Як Яринка врятувала ялинку. Казка.
2. Галина Шулим. Чарівні яблука. Казка.
3. Володимир Кравчук. Сніговиця. Віршована казка.
4. Богдан Мельничук. Чарівні пиріжки Червоної Шапочки. Казка-навпаки.
5. Марта Чопик. Вірші. Казки. 
6. Наталя Забіла. Ясоччина книжка: вірші.
7. Роман Завадович. Гномик-Ромтомтомик. Казка.
8. Петро Сорока. Вірші з книжки «Пригоди кота Патріка.»

Наталя Забіла "Ясоччина книжка"

Валентина Семеняк "Як Яринка врятувала ялинку"
Буктрейлер на книгу Валентини Семеняк "Баба Сяба".


Галина Шулим "Чарівні яблука"
Петро Сорока "Пригоди кота Патріка"
Марта Чопик. Переспів української народної казки "Колобок"
Марта Чопик. Переспів казки Лесі Українки"  Біда навчить"

Володимир Кравчук "Сніговиця"

Роман Завадович "Гномик Ромтомтомик"


Богдан Мельничук "Чарівні пиріжки Червоної Шапочки"


Марта Чопик. Вірші


2017
Тернополяни отримали
 Різдвяний подарунок
 з небес.
Різдвяний подарунок встиг приготувати для тернополян талановитий митець, поет-пісняр, казкар, лірик і прозаїк, журналіст і заслужений діяч естрадного мистецтва України Сергій Сірий. На період новорічно-різдвяних свят припадає сороковий день, відколи відомий тернополянин відійшов у вічність.
Тернополяни можуть насолоджуватись двома новими піснями Сергія Сірого. На слова і музику тернопільського поета-пісняра опублікували різдвяні твори – «Різдвяна зірка» та «Різдво у серці».
Тексти розповідають про Різдво, яке сходить зорею у кожному серці та Різдвяну зірку, яка зветься дивом.
Сергій Сірий із учасниками творчого проекту «Medialab»,
 червень 2017р

Різдвяна зірка https://www.youtube.com/watch?v=oxSI7KG1pds
Він залишив краянам свій останній різдвяний і прощальний подарунок – власноруч створив відео на тексти своїх пісень «Різдвяна зірка» (слова і музика Сергія Сірого, виконання Аліни Овчіннікової) та «Різдво в серці» (музика і виконання Юлії Шпинди-Малик). Ролики вже зайняли помітне місце в українському музичному просторі, оскільки ставали переможцями не одного іменитого пісенного конкурсу, після оприлюднення їх на каналі Youtube. Сергій Сірий востаннє звернувся до тернополян з такими словами:
«Спить у заметах сніг, А на деревах – іній.
Тихо із неба лине Ангелів щирий сміх.
Радісно небесам, Бо саме в ніч Різдвяну
Сходить зоря жадана – Щастя дарує нам».

Слова і музика Сергія Сірого. Аранжування Сергія Степаніва.
 Виконує Аліна Овчиннікова.

                                   
                                 Різдво в серці
Слова Сергія Сірого. Музика і виконання Юлії Шпинди-МАлик.

https://www.youtube.com/watch?v=qc7Bu8P-UMA


Чарівне Різдво
Виконує Марта Коцур. Слова Сергія Сірого. Музика та аранжування Юрія Крохіна. Автор кліпу - Наталка Денис.
https://www.youtube.com/watch?v=YRwn7qV9Yd


Мультимедійна презентація ауді-казок 
Сергія Сірого 

Сергій Сірий "Слоненятко Роні".
https://www.facebook.com/dzhura.ua/videos/2239237366339607/?t=33

«Слоненятко Роні» (див в пресі тут)


Про справжніх друзів розповів тернопільський 

поет-пісняр у новій казці (аудіо).

Казка "Білка - листоноша"


Казку читає автор Сергій Сірий.


Казка "Киця - цяця"


«Киця-цяця» - автор поезії Сергій Сірий. Звукозапис зроблено на студії «Medialab» ПК «Березіль» (м. Тернопіль). Текст читає Анжела Федорів. Звукорежисер Taras Sotula. Використано малюнки дітей-учасників студії: Катерини Костогриз та Андрія Теслюка.


Казка "Горобець Микитка"
текст читає автор Сергій Сірий.


 Казка "Ліг поспати їжачок"
Текст читає Сергій Сірий.


Сергі́й Анто́нович Сі́рий (нар. 11листопада 1959,. Тернопіль † 4грудня2017,.
Лауреат конкурсу «Коронація слова 2014, 2016».


Мультимедійна презентація оповідання Ганни Черінь "Шевченко і Ната"



Мультфільм "Садок вишневий коло хати"  Шевченко Т.Г.


Тара́с Григо́рович Шевче́нко (відомий також як Кобзар, *9 березня 1814 — †10 березня 1861) — український поет, письменник, художник, графік, громадський діяч, філософ, політик, фольклорист, з точки зору багатьох українців — духовний батько сучасного українського народу, людина, яка присвятила своє життя збереженню і поширенню самобутньої народної мудрості тісно пов'язаній з стародавньою православною козацькою культурою і звичаями України.

Немає коментарів:

Дописати коментар