Бібліотечний куточок ЄС

Євро-вікторина онлайн


Чи впевнені ви, що знаєте все про Європу? Представництво ЄС в Україні запрошує спробувати себе у вікторині на тему Європи та Євросоюзу. Безліч нових фактів, цікавинок та гарно проведений час. 
Більше балів — крутіші подарунки!
Вікторина до Дня Європи— це цікаві факти про Європейський Союз та неочікувані відкриття. 3 найкращі гравці у категоріях до 14 років та від 14 років отримають флешки, футболки, кепки та парасольки.

Це ще не все, до 16 вересня триває Євровікторина — це всеукраїнська вікторина про Європейський Союз, що складається з 5 тематичних блоків, кожен з яких розбитий на 4 теми. При оцінці буде врахована точність та швидкість відповідей. 100 найкращих гравців у категоріях до 14 років та від 14 років отримають цінні призи. 
Спробуй себе і доведи, що твої знання ЄС варті винагороди. Правила вікторини тут

Вікторина-онлайн: Створи власну користувацьку карту. Дивитися тут

Європа: Країни - Вікторини – Карти: Seterra – це безкоштовні картографічні вікторини, завдяки яким можна дізнатися більше про країни, міста й інші цікавинки: Австрія, Албанія, Андорра, Бельгія, Білорусь, Болгарія, Боснія та Герцеговина, Ватикан, Велика Британія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Косово, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Сан-Марино, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Чорногорія, Швейцарія, Швеція.
Гра побудована по таких версіях:
Європа: Країни:
Європа: Країни (Мульт. Версія) (47)
Європа: Країни (Мульт. Версія)
Євросоюз: Країни (27)
Євросоюз: Країни
Європа: Столиці (Складна версія) (45)
Європа: Столиці (Складна версія)
Європа: Міста (39)
Європа: Міста
Європа: Фізична Карта (22)
Європа: Фізична Карта
Європа: Водні Об’єкти (12)
Європа: Водні Об’єкти
Європа: Гірські Хребти (10)
Європа: Гірські Хребти
Європа: Річки (18)
Європа: Річки
Європа: Прапори (Складна версія) (47)
Європа: Прапори (Складна версія)
Європа 1914 р. (22)
Європа 1914 р.
Холодна Війна в Європі (1949-1989) (28)
Холодна Війна в Європі (1949-1989)
Ігри Мапи Європи  не залишать нікого байдужими.

Історичний екскурс: 

Відкриваємо для себе Європу. 

16 ТРАВНЯ 2020 Р. СВЯТКУЄМО ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ.

Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.
До вашої уваги есе про великого сина Норвегії Фрітьйофа Нансена.
Народився 10 жовтня 1861 року, 13 травня 1930 р. помер 68-річний Фрітйьоф Нансен, норвезький полярний дослідник, який перший перетнув Гренландію на лижах. 
 На знак пошани до пам'яті Нансена  в Україні скульптор Олександр Табатчиков створив погруддя великого норвежця (1962), а поетеса Ліна Костенко написала вірш «Любов Нансена".

"Фрітьоф Нансен і Україна"


 "На нас лежить великий обов’язок навчити європейські країни взаємної довіри»

Норвежець Тисячоліття Фрітьйоф Нансен (норв. Fridtjof Nansen) мав унікальний талант любити й шанувати живих людей. Мужній дослідник Арктики, видатний дипломат, який відмовився від корони Норвегії, переймався долею українського народу.
Лауреат Нобелівської премії миру 1922 року — «за багаторічні зусилля з надання допомоги беззахисним». 
2000 року співвітчизники проголосили його норвежцем Тисячоліття, національним героєм.
На карті Арктики й Антарктики ім'я Нансена зустрічається 25 разів.

Найвідоміша його книга – «Життя ескімосів» (1892 р.).  
З 1921 Фрітйьоф Нансен став одним з організаторів Міжнародної комісії допомоги потерпілим від голоду. У 1922 р. Ф. Нансен отримав Нобелівську премію миру «за багаторічні зусилля з надання допомоги беззахисним». Фонд Нансена становив 250 000 золотих карбованців. До цього фонду Нансен вклав власну Н обелівської премії і точно таку ж суму своїх гонорарів.
28 січня 1923 р. Ф. Нансен, як верховний комісар Міжнародного Червоного Хреста, приїхав до Харкова. Його ім’я було загальновідомим. Місія Ф. Нансена організовувала посилки для залізничних службовців Харкова, відкрила дитячий будинок, де виховувалися 85 сиріт, підтримувала роботу студентських їдалень тощо.
 Про свої наміри він заявив так:
«По-перше, необхідно надати допомогу потерпілим від голоду, а також допомогти селянам відбудувати своє господарство, щоб вони спокійно зустріли майбутнє. Друге завдання – сприяти підвищенню культурного рівня країни, якій належить велике майбутнє. Необхідно допомогти студентам продовжувати навчання, вчителям – вести педагогічну практику. Пам’ятатимемо, що для цієї мети нам необхідна не тільки їжа, але й книга. На нас лежить великий обов’язок навчити європейські країни взаємної довіри».

Місія Нансена заснувала багато дитячих будинків, називалися вони однаково: «Дитячий будинок ім. Нансена». Ф. Нансен відвідав студентські їдальні та дитячий будинок, де виховувалися діти від чотирьох до п’ятнадцяти років, підібрані на вулицях. До України переводилася велика кількість сільгосптехніки, дієтичних харчових продуктів, на гроші Фонду Нансена в Україні засновані два дослідних господарства. Завдяки заходам Ф. Нансена в Росії й Україні були врятовані від голодної смерті більше 6 мільйонів 400 тисяч дітей і 800 тисяч дорослих.
Ліна Костенко "Любов Нансена"
«Відкриваємо для себе Європу»: 

євро-гра-квест


Європейський Союз створили понад 60  років тому мудрі державні діячі, які вміли дивитися на багато років вперед. Коли ЄС тільки почав формуватися, деякі з теперішніх його лідерів були дітьми. Вони зростали з тими складними процесами, що робили Європейський Союз таким, яким він тепер є. Мета союзу була  і є зробити життя людей кращим.

 Дорогі діти! Україна сьогодні не є членом Європейського Союзу. Але, нам важливо усвідомити, що ми є європейці. Ми маємо багато спільного з ровесниками від Лісабона до Варшави, від Гельсінкі до Рима або у будь якому іншому куточку Європи. І коли підростете, ви теж можете долучитися до подальшої розбудови європейської України - в тому числі і на великих посадах. Найважливіші європейські цінності є : демократія, дотримання прав людини, рівності всіх перед законом, поваги для інших. Це і є основи Європейського Союзу.

Європейський союз - єдність у різноманітності.

Що вам відомо про країни-ЄС?
Вирушаємо у мандри Європою і погляньмо,  що нового можна дізнатися про наші країни-сусіди, а також не забуваймо веселитися дорогою!

Спершу може здатися, що в цьому буклеті країни Європейського Союзу представлені у довільному порядку. Однак, якщо подивитися на їхні назви рідними мовами, помітно, що всі вони розташовані за алфавітом. Адже назва "Угорщина" звучить угорською зовсім інакше, ніж українською, а німці називають свою країну "Deutschland."

На звороті буклету є наліпки із зображеннями монет, прапорів, будівель, тощо, які можна вклеювати у порожні поля  вашого паспорта або ж на мапу. 





Зразок окремої сторінки.








В кінці буклету можна знайти і відповіді до завдань квесту. Тільки ви не зразу підглядайте! 


Завдання на сторінці: "Данія"
Назвіть три казки Ганса Християна Андерсена.

Відповідь: "Нове вбрання короля", "Дівчинка з сірниками", "Дюймовочка", "Снігова королева", "Гидке каченя", "Принцеса на горошині" тощо.



Книжка "Євро-гра"  призначена не лише для читання. Вона пропонує співпрацю: тут можна знайти численні завдання, які вимагатимуть активної участі. Наприкінці  кожного розділу ставляться не прості завдання. Тому потрібно зразу запастися кольоровими олівцями, клеєм і ножицями, які стануть в пригоді.  Звичайно, наприкінці видання можна знайти підказки на відповіді до усіх завдань. Тільки знову ж не заглядай туди відразу. Потрібно постаратися виконати завдання самотужки. Адже для цього  в нас "Бібліотечний куточок ЄС" з усіма різноманітними книжками, картою Європейського Союзу, малюнками і наклейками прапорів країн  ЄС, культурних місцевостей і різних цікавинок. Отож, до скорого! Побачимося після карантину. Тоді і зіграємо!  #EUBOOKSHELF






Куточок Європейського Союзу в Україні

ЄС на книжковій полиці! 

Тернопільська Центральна дитяча бібліотека долучається до проекту "Інформаційна підтримка ЄС - бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні". Завдяки методичним матеріалам від Представництва Європейського Союзу в Україні, користувачі нашої бібліотеки мають змогу ознайомитися з цікавими пізнавальними матеріалами про Євросоюз.
Хочете дізнатися більше про #Європейський_Союз : історію, принципи, керівні інституції, органи ЄС та їх діяльність, європейські цінності, відносини Європейського Союзу та України? Наш куточок Європейського Союзу - це нова унікальна можливість надати дітям і їхнім батькам шанс дізнатися більше про Європейський Союз. 
















Бібліотека отримала брошури та методичні матеріали про ЄС, а читачі зможуть отримати інформацію щодо:
  • Історія Європейського Союзу
  • Засад та напрямків діяльності кампанії "Прямуємо Разом"
  • Принципів функціювання ЄС, керівних інституцій, органів ЄС та їх діяльності
  • Відносин Європейського Союзу та України
  • Європейських цінностей
  • А також: ігри, навчальні карти Європи, прапорці, промоційні листівки, наліпки, тощо.

День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. 
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.
Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.
В 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

Немає коментарів:

Дописати коментар