Євроклуб


Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" (2024)



🇺🇦🇪🇺Програма євроклубу 💚♻️"Маленькі кроки в чисте майбутнє" підходить до завершення івентом "Зелена енергія."(24.09)

Презентація від доцента кафедри географії України і туризму Тернопільський національний педагогічний університет ім.Володимира Гнатюка Петра Царика для учнів 10-а класу ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич (вчитель Леся Царик).
💚В євроклубі ми обговорили:
Зелена енергетика. Плюси, мінуси та навіщо Україні "енергетичний перехід."
💚Стратегія Європейського Союзу з інтеграції енергетичної системи.
💚Плани ЄС щодо стримування зміни клімату: передбачають до 2030 року появу мільйонів електромобілів на європейських дорогах, масове розширення відновлюваних джерел енергії, а також заміну в будинках котлів на викопному паливі на електричні теплові насоси.
👉Школярам наголосили, що отримані нові знання потрібні для євроінтеграції України. Це процес зближення України з Європейським Союзом як на рівні законів, так і на рівні правил та звичаїв
Презентація Тижня Євроквізу в євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" разом з 10-а класом (вчитель Леся Царик) ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич. (23.09)
Шостий тур Євроквізу-2024 присвячений Угорщині – країні, яка головує в Раді Європейського Союзу у другому півріччі 2024 року. Вирушали у віртуальну мандрівку визначними місцями Угорщини з Євроквізом.
Сьогодні провели тест-драйв призового євроквізу. Весело і таки драйвово. Учні змагалися за нові знання про Європейський Союз і зокрема Угорщину. Переможці, які набрали 100 балів, отримали подарунки від євроклубу.

Україна стає циркулярною!🇺🇦
Інформаційний тренінг "Як працює циркулярна економіка?" разом з учнями 7-Б класу ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич в нашому євроклубі. (18.09)
💚Продовжуємо навчати учнівську молодь екології. Учні не лише глибше розуміють цінності, середовище Європейського Союзу. Сьогодні навчилися зрозуміти засади циркулярної економіки.
♻️Євроклубівцям ми розповіли, що світ переходить до так званої кругової або циркулярної економіки. Розвинуті країни відходять від традиційної економіки, гаслом якої було "видобути, використати і викинути". Тепер позиції завойовує кругова економіка, принципом якої є повторне використання ресурсів. Найбільш розвинені країни прагнуть, аби перероблялися усі відходи, які тільки можливо переробити. Циклічність має бути вбудована у кожну стадію життєвого циклу продукту. Вона починається з першої розробки продукту та продовжується після його використання.
👉На тренінг ми запросили Oлександра Бондара, доцента кафедри екології та охорони здоров'я ЗУНУ Західноукраїнський національний університет. Він розповів учням про біотехнології, як різновид циркулярної економіки.
💚Учнів ми розділили на три команди. Кожен вибрав свого лідера і придумав назву команди. Далі було завдання придумати, що найбільше вони хочуть організувати у своєму класі, зараховане з циркулярною економікою: екодизайн, ремонт, повторне використання, відновлення і обмін проукцією, максимальне запобігання утворення відходів.
💚♻️Відповіді були: збирати макулатуру в класі і відносити до пункту переробки, також збирати батарейки, користуватися термогорнятками і паперовими стаканчиками, обмінюватися одягом з друзями, ремонтувати старі речі, збирати пластикові кришечки для виготовлення протезів і донатити на ЗСУ.
💚Всі команди отримали сувеніри і солодкі призи.
Маленькі та прості кроки ведуть до фундаментальних змін.
🇺🇦🇪🇺 В євроклубі проводимо івенти заради спільного зеленого майбутнього. Це цикл заходів💚 "Несіть добро у світ природи."
💚Екоурок-мандрівка "Я - дослідник"(16.07).
🫠Через спеку багато вуличних тварин відчувають потребу в свіжій воді. Тому євроклубівці приготували поїлки для тварин і птахів, які ми розклали на алеї вулиці Мирі, що біля бібліотеки. Діти мають завдання: такі самі поїлки приготувати і поставити біля свого будинку.
🌳Координатор клубу Надія Качуровська розповіла про роль зелених насаджень у зміні клімату. Діти роздивилися дерева, які ростуть біля бібліотеки.
Майстер-клас "Херсонський кавун" (8.07)


Діти підписували свої побажання і надавали підтримку жителям Херсощини, території яких тимчасово окуповані РФ. Про Херсонщину нам розповів Іванко, житель Херсонщини, який тимчасово проживає в нас в Тернополі і відвідує наш євроклуб.

Україна йде шляхом євроінтеграції, вже пройшов перші читання і подано в Верховну Раду України закон по екології, що наближає нас до євроінтеграції.
Еко-година - "Скажем пластику - НІ!"
💚♻️Екологічні кришечки для кави - цей
винахід розробила Анастасія Романів (м. Тернопіль), яка відвідує Тернопільську Малу академію наук Мала академія наук України.
🟢3.07.24 в євроклубі відбулася зустріч з юною винахідницею Анастасією Романів. Євроклубівці мали можливість цікавого спілкування, задавали питання Насті і бажали здійсненння її стартапу.
✅🥤🧋Щоразу, коли ми приходимо в кафе, то беремо каву з собою. Всі пластикові стаканчики замінили на картонні. Але з кришечками для них не все так просто. Оскільки, як засвідчили дослідження, механічні властивості пластику кардинально відрізняються від механічних особливостей картону. Тому зробити такий замок та кріплення з картону просто неможливо. Настя вирішила зробити двократний перегин краю кришечки та сформувати защіпки, які будуть зумовлювати надійну фіксацію. Перший бортик робить герметизацію, а другий фіксує.

Зараз проєкт вже запатентований. Ним вже зацікавилася для впровадження одна фірма в Ізраїлі.
Координатор клубу Надія Качуровська розповіла, що в країнах Європейського Союзу 3 липня 2021 року набула чинності заборона на виробництво та продаж пластикового посуду одноразового використання. Зокрема, під заборону потрапили одноразовий пластиковий посуд та інші вироби: тарілки, столові прилади (ложки, виделки, мішалки, палички для їжі), соломинки, палички для кульок, пластикові пакети, пінополістирол для одноразового використання контейнерів для їжі та напоїв, всі вироби з пластичної оксидно-руйнувальної продукції. ♻️♻️♻️♻️Окрім того, мета ЄС до 2029 року – забезпечити збір 90% використаних пластикових пляшок. І вже до 2025 року щонайменше 25% пляшок мають бути вироблені з переробленої сировини, а до 2030 року – 30%.
Заходи за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні European Union in Ukraine
Інформаційна підтримка Мереж євроклубів в Україні Euroquiz.org.ua


28 червня - День Конституції Украни.🇺🇦💛
Тематична година в євроклубі "Я - Українець. Я маю право...🩵🩵🩵🩵💛💛💛💛
Євроклубівці у вишиванках, з святковим настроєм прийшли, щоб відзначити велике свято нашої держави - день Конституції України.



Координатор клубу Надія Качуровська розповіла дітям, що таке Конституція України. Це найвищий закон, який визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу. Діти продискували про те, хто ми як народ на карті світу.
Конституція як будинок? Так, ми спробували це з*ясувати. Кожен, хто будує будинок - передбачує все для прожиття свого комфорту.
Конституція захищає наші права і свободи, отже дозволяє почуватися вільно у своїй країні.
Ми намалювали свій будинок, який назвали "Європейська Україна." Під дахом будинку діти прописали: щоб був мир, щоб ми були в Європейському Союзі, країна залишилася цілісна і суверенна. Мова наша українська єдина.
В середині будинку (а будинок - це наша Конституція) - діти рівні у своїх правах, мають право ходити до школи, відвідувати бібліотеки, гуртки, клуби.
Діти старшого віку прописали державний устрій України: Верховна Рада, Президент, Кабінет Міністрів, суди, місцеві ради.
Ми декламували вірші про Україну.
Євротабір "Разом_Ми+Європа"

✔️“Врятувати Єнота з інформаційного полону!"Євротабір
🇺🇦🇪🇺 "Разом_Ми+Європа" провів десятий (ювілейний) захід і успішно закінчив свою програму.
▶️20.06. спільно з посолкою європейської молоді м. Тернополя (ініціатива "Посли європейської молоді в Україні) Вікою Бариловською провели в таборі - "НотаЄнота - антифейкова інтелектуальна гра."
НотаЄнота - це командна гра для учасників 10+ років. Мета гри - показати, як працюють фейки та дезінформація на основі справжніх кейсів. Командна гра для тих, хто хоче навчитися розпізнавати ворожі впливи та російські фейки.
🇺🇦🇪🇺Євроклубівці розвивали критичне мислення - цікаво, весело та корисно. А як це ще не зробити, якщо не через через гру.
Діти поділилися на три команди (всіх було 21 євроклубівець). Робота в групі виховує командний дух, жагу до перемоги, формує лідерство.
Фейк, дезінформація, маніпуляція, російська пропоганда... Команди успішно пройшли три раунди. Під час гри навчилися відрізняти фейки та правдиву інформацію щодо повномасштабної війни на території України. І, звичайно, визначили ми переможців.
Дуже дякуємо посолці Вікторії за проведення такої цікавої гри, яка прийшла з солодкими подарунками. Ми також мали свої і солодці і інші подарунки для дітей.
Підвели підсумки табору і вирішили зустрічатися в клубі один раз на тиждень для подальшо роботи.

Табірне життя євроклубу🇺🇦🇪🇺 "Тернопільська центральна дитяча бібліотека"/координатор Надія Качуровська. ✨День девятий.
💛Літо спонукає до прогулянок і екскурсій. Це в нас вже четверта екскурсія, 19.06 ми побували в Тернопільський національний педагогічний університет ім.Володимира Гнатюка. Як завжди, ми пішли з прапорми і розповідали всім про наш євроклуб, так як нас про це запитували.
🟩Екскурсія відбувалася на✅ хіміко-біологічному факультеті Хіміко-біологічний факультет ТНПУ ім. Володимира Гнатюка
Євроклубівці подивилися навчальні, наукові лабораторії та спеціалізовані аудиторії де навчаються студенти факультету.
🟢Локації:
▶️Лабораторія анатомії людини - проводила доцент кафедри загальної біології та методики її навчання Ірина Богданівна Чень. Діти познайомилися з новітніми технологіями - планшетом анатомії людини. Нам розповіли, що даний апарат є тільки в трьох місцях України. Його немає навіть в Тернопільському Національному Медичному університеті. За допомогою планшету ми дізналися будову тіла людини.
▶️Зоологічний музей - гостинно нас зустріла доцент кафедри ботаніки та зоології Любов Омелянівна Шевчик. Всі види птахів і звірів, які находяться на тернопільщині - ми з цим познайомилися.
▶️Хімічні досліди - аспіранти кафедри хімії та методики її навчання Віктор Марків і Катерина Юнко. Це було феєрично і майже магія.
▶️Геологічний музей (географічний факультет) екскурсію провів доцент кафедри географії та методики її навчання Петро Михайлович Демʼянчук. Як же тут було цікаво поринути у світ мінералів, стародавніх порід, взяти в руки зуб акули, бивні мамонтів і ще чогось.
👍Організувала нам цю екскурсію Москалюк Наталія Володимирівна Москалюк, заст. декана з виховної роботи, доц. кафедри ботаніки та зоології. Щиро дякуємо за цю мандрівку пані Наталі, яка нас ще пригостили солодощами і наклейками. Чудовий вийшов табірний день.
Євротабір, день восьмий🇺🇦🇪🇺
✨18.06 у нас був День дозвілля і майстер-клас живопису "Ми з України" - разом з тернопільською художницею Тетяною Васендою.
🩵💛Тернопільська художниця Тетяна Васенда розписує контейнери, тубуси від снарядів та гільзи, перетворюючи їх на артоб’єкти. Готові роботи продають на аукціонах в Україні та за кордоном, а виручені кошти передають на придбання автівок, амуніції та інших потрібних для захисників України речей.
🎨🎨Майстер-клас для нашого євроклубу пані Тетяна провела малюванням книжкової закладки. Діти навчилися робити палітру із кольорів. Кожен створив власні закладки. Щиро дякуємо за такий чудовий урок малювання.
Дякуємо нашим ЗСУ за можливість таборування в євроклубі бібліотеки.
Євротабір, день сьомий! ✅🟢💚Дивовижна мандрівка в світ науки по екології.
🟩Екскурсія до лабораторії Кафедра екології та охорони здоров'я ЗУНУ стала незабутнім досвідом для членів євроклубу, адже ми не лише розширили свої знання з хімії та екології, але й відчули на собі захоплення наукою та дослідницькою діяльністю.
🟩Євроклубівці мали можливість не лише побачити, але й дослідити різноманітні прилади та обладнання, які використовують науковці для своїх досліджень. Їх зачарували мікроскопи, що відкрили їм двері до неймовірного мікросвіту, який існує за межами нашого звичайного бачення.
🥦🌽🍏🍒🍓🧅🧄🍃Найцікавішим моментом стало практичне дослідження. Учасники євроклубу власноруч визначили вміст нітратів у зразках картоплі, черешні, помідорів, огірків та агрусу. Це не лише дало їм цінні знання про хімічний склад продуктів харчування, але й навчило важливих навичок роботи з лабораторним обладнанням.
Євротабір, п'ятниця, день шостий з посолкою європейської молоді м. Тернополя (ініціатива "Посли європейської молоді" в Україні) - Вікторією Бариловською.
💚🟩Євровечірка в стилі "Еко" -"Кліматична справедливість."
Що таке зміна клімату, Європейський Зелений курс - ти маєш знати, що відбувається. Про це ми сьогодні в євротаборі вивчили.
🟩Екоігри, вікторини, складання листів президенту України про екологію, намалювання листівок про порятунок планети від глобального потепління - євроклубівці тут були активні.
😊Кава-чай -сочок - пауза, як же без цього на вечірці. Дякуємо посолці європейської молоді Вікторії Бариловській.
Євротабір, день п'ятий. Екскурсія в Центр Науки Тернополя.
Діти в євротаборі знаходять нових друзів і захоплення.
👍Сьогодні євроклубівці торкнулися науки. Тут ми знайшли простір для пізнання, розвитку та захопливих пригод. Так цікаво це все подивитися, де поєднано музей науки з інтерактивними експонатами.
💛Екскурсія продовжилася перекусом в Старій піцерії і прогулянкою в парку Сопільче.
Діти України разом з нами: Тернопіль, Харків, Донецька і Херсонська область.
Євротабір, день четвертий🇺🇦🇪🇺
🟩Євро-еко- обговорення.
✅Сьогодні святкували Європейський День парків. Передивилися ролики і вивчили інформацію про найкращі європейські парки.
✅Для чого потрібна бананова шкірка? Звичайно, щоб зробити органічний компост. Як це робити, ми навчилися.
✅Намалювали еко-плакат "Нам вдастся врятувати планету. Сила у твоїх руках." Діти описали свої дії по економії електроенергії, як берегти воду, зменшувати покупки, переробляти старі речі і ін.
✅Вивчили інформацію про Європейський Союз за матеріалами від Представництва ЄС В Україні European Union in Ukraine.
✅Прочитали і обговорили українську народну казку "Ріпка." Наша сила в єдності.
😊Смакували бананами.

Євротабір, день третій🇺🇦🇪🇺
✅💚Вулична акція "Збережи енергію."
Догляд за планетою потребує активності кожного з нас. Енергія - це тепло і рух від Землі людям.
Питання енергозбереження ми сьогодні проговорили в євроклубі. Дійшли висновку, що це майбутнє екологічної безпеки не тільки в Україні, а всього світу.

✅Євроклубівці розповідали на вуличній акції, що потрібно заощаджувати електроенергію, енергоресурси. Прості дії може зробити кожна людина: вимикати веб-камери, регулярно відписуватися від непотрібних розсилок і сортувати електронні листи, надавати перевагу іншим методам спілкування і інше.
✅Діти роздавали буклети "Збережи енергію: інтернет і екологія" і розповідали як потрібно зберегти планету.
👍Ще ми малювали сонце пальчиковими фарбами, щоб було світло на Землі.
Фруктовий сочок і українська музика доповнили нашу зустріч.

Євротабір🇺🇦🇪🇺
❗День другий. Єврогра "Розфарбуй Європу."
Сьогодні ми вивчали всі 27 країн Європейського Союзу. Тепер знаємо і їхні прапори за допомогою альбому "Розфарбуй Європу".
Солодка перерва, музика українських виконавців зробили день ще цікавішим.

Літо, і ми починаємо роботу нашого 🇺🇦🇪🇺 євро-екотабору "Разом_Ми_Європа."
🩵7.06 - перший день табору і екскурсія в Інформаційний центр Європейського Союзу в м. Тернополі, що знаходиться в Західноєвропейському національному університеті Західноукраїнський національний університет.
Захід пройшов спільно з Євроклуб Крок, координатор Леся Якимець
🩵Лекцію про структуру Європейського союзу, країни-учасниці та знакові дати в історії ЄС прочитав фахівець відділу міжнародних зв'язків Володимир Сидяга. Це було дуже пізнавально. Євроклубівці дізналися про країни ЄС, інституції ЄС.
🩵Майстер-клас в Імерсивному мультифункціональному хабі. Це інноваційне середовище для втілення креативних ідей, реалізації цифрових ініціатив, упровадження передових технологій в науковий та освітній простори й можливість працювати з ними в практичній площині.
А це було просто бомба. Дітей з хабу неможливо було забрати.
👍Імерсивний мультифункціональний хаб ЗУНУ оснащений планшетами, AR-гарнітурами, інструментом для виготовлення голограм та цифровою дошкою. Сучасні окуляри доповненої реальності дозволяють одночасно групі людей працювати з 3D моделями об’єктів. Також в хабі встановлена інтерактивна дошка та планшети, які дозволяють проводити навчання в онлайн та офлайн форматах.
Навчання проводили фахівці відділу цифрової трансформації: Назар Іваніцкий, Ростислав Кривко, Діана Крисак.
🩵Екскурсію університетом провів директор музею історії ЗУНУ Віталій Михайлиця. Це було майже як у Верховній Раді.
Дякуємо фахівецю ЗУНУ Інформаційного центру Європейського Союзу – Танавська Уляна. Подяка всім учасникам заходу, бо це було неймовірно.


Медіадайвинг "Чому потрібно робити цифрове прибирання?" (28.05.24)

Запрошені  на захід учні 8-В класу ТЗОШ №16 ім. В. Левицького  дізналися, як інтернет впливає на екологію. 

З великою цікавістю діти обговорювали збереження енергії на нашій планеті, передивившись ролики про цифрове прибирання.


 Інтернет не тільки забруднює повітря. Він сприяє розвитку парникового ефекту, що приводить до змін клімату. Учні дізналися  про Європейський Зелений курс, де прописані багато правил для попередження змін клімату на Землі.

На заході відбулася презентація буклету "Збережи енергію: інтернет і екологія," який підготували в євроклубі.


З
устріч в Євроклубі (27.05.24) з посолкою європейської молоді м. Тернополя (ініціатива "Посли європейської молоді" в Україні) - Вікторією Бариловською.

Дуже цікава презентація  від посолки європейської молоді:

❗ "Пізнаємо історію та інституції ЄС разом з YEAS",

 ️квіз-вікторина на закріплення матеріалу для учнів 8-В класу ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич,

 ️подарунки для переможців квізу від посолки Вікторії Бариловської.

Субота - вихідний день, тільки не в бібліотеці. 

Велопробіг до Дня Європи. Захід на підтримку Євроклубу "Крок" (Бережани) (11.05)

Діти мали змогу, так як вільні від школи і гуртків, прийти в євроклуб. Це вже завзяті євроклубівці, з ними ми проводили багато екозаходів по програмі "Маленькі кроки в чисте майбутнє." Сьогодні  вони приїхали на своїх велисипедах. Обговоривши тему в євроклубі - ми з прапорами ЄС, вирушили на символічний велопробіг.


Тернопіль -  європейське місто, в нас багато велодоріжок. З самого ранку ми проїхалися і вітали тернополян з Днем Європи біля нашого чудового Тернопільського ставу. Далі  наш велопробіг був в парку Сопільче, де також є велодоріжки. Там ми провели веселі перегони і визначили переможця в ньому: Скаржинський Остап.

Їзда на велосипеді дуже популярна в Європі, а ми також є та сама Європа. Це екологічний вид транспорту, який не забруднює атмосферу.

Святкування закінчилося пікніком із піцою, соком і солодощами у бібліотеці. Спасибі за можливість провести захід Представництву європейського Союзу в Україі European Union in Ukraine

Європейська година-гра "До Європи з Україною в серці" (9.05)

Вже завзяті євроклубівці, учні 4-А класу ТЗОШ №16 ім. В. Левицького, продовжили святкування  Дня Європи. 


Діти передивиилися відео про Європейський Союз, зіграли в гру пазлів-трикутників від Представництва ЄС в Україні European Union in Ukraine  і тим самим вивчили інформацію про історію створення Європейського Союзу, скільки зірок на прапорі і що вони означають. Далі був конкурс на знання столиць і прапорів європейських держав.

Багато повітряних кульок зробили святкову атмосферу. Дякуємо за подарунки.

Із Днем Європи, Україно!

💙Євро-пазл-гра "День Європи" з дошкільнятками в євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека", координатор Надія Качуровська. (9.05)

💛Малята-євроклубівці складали пазли, розфарбовували прапори Європейського Союзу. Публікацію "Розфарбуй Європу" ми отримали від Представництва Європейського Союзу в Україні European Union in Ukraine. Діти, разом з своїми мамами, вивчили прапори ЄС. Свої пазли підкріплювали на фліп-чарті. Малюки-євроклубівці із задоволення шукали намальовані прапори на підвішеній  верветці прапорів в євроклубі. Не обійшлось без подарунків: кульки і цукерки.

Онлайн- євролекторій «Європейський вибір України»: Україна – ЄС, Асоціація між Україною і Європейським Союзом. (Залучення до заходу євроклубів-партнерів)/Ігор Тодоров, Ihor Todorov  професор  Ужгородського національного університету, член ВНГО Українська асоціація європейських студій. (9.05) 

До нашого онлайн-лекторію включилися і активно приймали участь в обговоренні такі міжрегіональні євроклуби:

Євроклуб Крок; ЄвроGO; Євроклуб "Крок в ЄС"; Євроклуб "Сузір'я" Піддубцівський ліцей.

Від євроклубу "Крок  в ЄС" підключилося аж 11 молодих євроклубівців, також були євроклубівці від "Євроклубу "Крок."

Ми дуже дякуємо вам за таку гарну співпрацю.

Також до онлайн-лекторію підключилися наші колеги-бібліотекарі з Тернопільської міської ЦБС, за що теж їм окрема подяка. Також подяка кафедрі екології ЗУНУ за підтримку і включення  Oleksandr Bondar.

Наш віршований челендж "Коли закінчиться війна..." (9.05)

💛Челендж між регіональними євроклубами України від Євроклубу Євроклуб "Європейська єдність" ліцею № 39 м. Кам'янське

У віршах відображаються події, історії, життя дітей війни і їхніх батьків.

Презентація, яка відкрила перед нами двері до світу Європейського зеленого курсу. (18.04)


💚Еколекція-диспут «Європейський зелений курс і повоєнна відбудова України" відбувся в Євроклубі «Тернопільська центральна дитяча бібліотека».

✅Презентацію підготували з кафедрою екології Тернопільського Західноукраїнського національного університету, доценти Олександр Бондар і Оксана Погорєлова – Ярема.

 ✅Ми  обговорювали:

🍃Основні завдання Європейського зеленого курсу: перетворення Європи на регіон без вуглецевого сліду до 2050 року.

🍃Стратегії досягнення цих завдань: зменшення емісії тепличних газів, активізація використання відновлювальної енергії, підвищення енергетичної ефективності, охорона природного різноманіття.

🍃Дії, які може вжити кожен: зменшення споживання енергії, правильне утилізування відходів, висаджування дерев, вибір продуктів з мінімальним впливом на довкілля.

 💚Презентація не тільки збагатила нас знаннями, але й змотивувала до активних дій задля захисту нашої планети. Вона підкреслила важливість індивідуального внеску кожного в загальну справу боротьби зі зміною клімату та показала, як наші повсякденні вибори можуть мати значний вплив на майбутнє Землі (22 квітня – Міжнародний день Землі).

 Запрошені на презентацію учні 6-В класу ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич є частими гостями нашого Євроклубу.  Були інформовані від координатора євроклубу Надії Качуровської, що можна пройти курси на освітній платформі ✅ Prometheus «Європейський зелений курс (ЄЗК) та Україна» для поглиблення знань. З цікавістю діти також розглядали карту «Якість повітря в Україні онлайн».

Челендж  між регіональними євроклубами від Євроклубу (19.04)

«Тернопільська центральна дитяча бібліотека», який називається «Дерево Миру» (20 квітня - День довкілля).


На алеї на вулиці Миру, біля  будівлі Тернопільська центральна дитяча бібліотека, разом з членкинями ГО Асоціація жінок України "ДІЯ". Тернопіль  Ольга Шахін,  доцентами Західноукраїнського національного університету кафедри екології  Олександер Боднар і Оксана Погорєлова-Ярема, працівниками бібліотеки, учнями  6-В  ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич, висадили «Моє Дерево Перемоги».

 «Моє Дерево Перемоги» це акція, до якої ми приєдналися від Всеукраїнської екологічної ліги Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League

Ми посадили дві Калини Бульдегеж і два деревця Тамаріксу.

✅Ця акція не лише символ єднання українського народу, але й важлива в екологічному значенні. Дерева регулюють клімат, створюють тінь в спекотні дні, допомагають регулювати рівень вологості грунту. Все це є одним із завдань Європейського Зеленого Курсу. Про це і розповіла євроклубівцям координатор Надія Качуровська.

Цінності 🇪🇺 об'єднаної Європи є підваленими європейського досвіду на всіх континентах. Згідно "Хартії фундаментальних прав ЄС" (2007 рік) - європейські цінності є глибокими орієнтацієми людей (18.05)

📚Книга належить до цінностей, що дає кожному відчути істину, справедливість, чесність, доброзичливість, співчуття...
🇺🇦🇪🇺Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" до Всесвітнього дня книги і авторського права (23 квітня) підтримав колег Євроклуб Крок бібліомістком "Свято книги і авторського права." А запросили на захід видавництво Видавництво "Підручники і посібники" в особі менеджера Марічки Гап'юк.
Дійсно, книги мають унікальну здатність як розважити, так і вчити. Тому світ бореться за те, щоб забезпечити доступ до знань та роздумів через книги та читання.
Координатор євроклубу Надія Качуровська розповіла дітям, а це 4-В клас ТЗОШ №16 ім. В. Левицького, що ЮНЕСКО як міжнародна організація, представляє три основні галузі книгоіндустрії - видавців, книгорозповсюджувачів та бібліотеки. Щороку ООН вибирає нову Світову столицю книги. Обране місто проводить цілий рік заходи щодо популяризації книги і читання. Цьогоріч вибране французьке місто Страсбург.
Страсбург зосередився на книжках для подолання викликів соціальної напруги та зміни клімату. Зокрема на це спрямована програма "Читання для планети."
Ми відсвяткували цей день придбавши книжки і підтримавши українського видавця.

Побудова більш екологічної Європи💚🌿♻️

Еко-тест - гра «Ти готовий рятувати планету?/22 квітня - Міжнародний день землі. (11.04)
✅Це вже третя екологічна гра в першому сезоні євроклубу «Тернопільська центральна дитяча бібліотека». Еко-заходи для дітей молодшого і середнього шкільного віку.
✅Діти відповідали на тест "Чи ти природі друг?" Далі, за допомогою плакату "Дерево весною" - приклеювали свої побажання, щоб зберегти нашу планету зеленою і бути екосвідомими людьми. Багато часу направили, щоб пояснити школярам про відновлення в Україні довкілля після війни.

✅А завітав до бібліотеки в наш євроклуб - непосидющий 4-Г клас ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич. Минулого разу, позаторік, ми зустрічалися на євровечірці. Серед них є активні учасники євроклубу.
✅Перед кожною еко-грою координатор євроклубу Надія Качуровська розповідає дітям про знищення лісів, забруднення морів, підземних та поверхневих вод, повітря, підвищення глобальної температури. Саме для вирішення цих кліматичних та екологічних проблем, з якими стикається наразі людство, Євросоюз розробив новий план свого розвитку. 11 грудня 2019 року у Європарламенті був представлений Європейський Зелений Курс (ЄЗК), який затверджує рух до кліматично нейтрального європейського континенту у 2050 році. Зелений Курс – це дороговказ, який включає стратегії розвитку сталої, чистої, безпечної та здорової Європи і має стати дороговказом для України під час відновлення після війни.


Еко-рух "Великдень в Європі." (28 БЕРЕЗНЯ)
Європа має багаті та давні Великодні традиції, а саме свято однаково люблять дорослі та діти.
Традиції святкування Великодня в Європі мають одну особливість – у них є Великодній Кролик, який приносить яйця. Історія його появи має багато легенд. Ніби-то зла богиня Естер зачаклувала курку у кролика. Кролик – це символ родючості. Адже Великодній Кролик забавляє дітей. В нашому євроклубі про це ми подивилися презентацію і різноманітні відео.
Як у Європі прикрашають будинки до Великодня? Столи зазвичай прикрашають святковими скатертинами, серветками та декором, із зображеннями яєць, квітів чи релігійних символів.
Дуже популярний декор із посажених весняних квітів. Ось ми такий декор і зробили: посадили гіацинти, нарциси, примули, мох. Діти із задоволенням висаджували квіти і оздоблювали писанками і кроликом.
А вам сподобався наш еко-декор?


22 березня - Всесвітній день води-2024 – Вода для миру! 💚💧
Екоурок і еко-гра “Водний відбиток” відбувся в євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" разом з кафедрою екології Тернопільського західноукраїнського національний університету (ЗУНУ): Олександер Бондар - доцент кафедри екології та охорони здоров'я, Оксана Ярема - доцент кафедри екології та охорони здоров' я, Світлана Станіславчук, завідувач лабораторії, Анастасія Матвіїшин - здобувач вищої освіти спеціальності "Екологія".

💧Грали в гру “Водний відбиток”, яка не тільки розважила євроклубівців, але й відкрила їм важливість збереження водних ресурсів. А запросили ми на гру 6-А клас ТНВК ШЕЛ №9.
💧Занурилися в захоплюючий світ екології разом з нашими юними дослідниками! У грі “Водний відбиток” яку розробила Український екологічний клуб "Зелена Хвиля" діти дізналися, скільки води потрібно для виробництва їхніх улюблених страв та речей.
💧Вивчили, як наші повсякденні дії впливають на водні ресурси планети і що кожен з нас може зробити, щоб зменшити свій “водний відбиток”.


Європа любить книги! (21 БЕРЕЗНЯ)

День європейських авторів відбудеться 25 березня 2024 року в усіх 40 країнах Креативної Європи, зокрема і в Україні. Наша бібліотека позначена на сайті мапи. Для своїх маленьких відвідувачів 2-х класів ТЗШ ХК №12 (м. Тернопіль) ми організували сторітелінг «Казки в країнах Скандинавії».
Діти охоче послухали розповіді і голосні читання творів Ганса Крістіана Андерсена (Данія), Норвезькі народні казки (Норвегія), Астрід Ліндгрен і Свена Норквіста (Швеція).

Day of European Authors 2024 — організовано вже вдруге з ініціативи Єврокомісії за програмою Креативної Європи European Writers' Council цими днями в сорока країнах зустрічі 120-и письменників із юними читачами.
Мета: залучити дітей і молоде покоління до читання книжок і допомогти йому відкрити для себе різноманітність європейської літератури.
День європейських авторів - це можливість перейти культурні, історичні, географічні та мовні кордони, а також простір обмінюватися досвідом читання один з одним, рекомендувати автору API улюблену книгу, місцеву чи з Європи.


 

Євроклуб "Тернопільська центральна бібліотека" до Всесвітньої години Землі (остання субота березня) організував гру з малюванням плакатів "Що ми маємо робити, аби Землю захистити?" (18 березня)

До нашого євроклубу завітали учні 2-Б класу ТЗШ №16. Найбільш активні вирішили приєднатися до клубу.

Що ми можемо сьогодні зробити для планети? Прості екологічні звички, які кожен з нас може започаткувати вже сьогодні: посадити дерево; чистити зуби, а воду вимикати; компостувати відходи; купити енергозберігаючі лампи... Діти за допомогою настільної гри визначали, як у повсякденному житті можна зберегти планету від забруднення. Екологічний плакат, що створювали діти, допоможе кожному зрозуміти, що екозвички дуже важливі для порятунку нашої планети.


(2023)

Друкований альманах "Час. Опис." Це проєкт євроклубу "Євроклуб "Вікно в Європу" (керівник Оксана Країло) (Вінницька область) і диплом за участь у проєкті.

 Справжнє відчуття духу, партнерства проєктів євроклубів від Представництва Європейського Союзу в Україні.

До Міжнародного дня анімації, який відзначається 28 жовтня провели в євроклубі  майстер-клас "Створи власну анімацію" і навчили дітей користуватися мобільним додатком "Stop Motion Studio". Координатор євроклубу Надія Качуровська розповіла дітям історію створення анімації в світі, Європі і Україні. А сам майстер-клас провела тренерка, керівник Кіношкола FilmWorkshop Наталія Орищак.
Урок демократії (сторітелінг) "Медіаграмотність, свобода слова і демократія" - провели у стінах школи ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич, в 6-Б класі. Починаючи з 6-го класу діти вивчають в школі тему демократії.
Координаторка Євроклубу Надія Качуровська розповіла дітям, що мірилом демократії є закон в інтересах громадян, і він один для всіх. Це не тільки право, це і світогляд. Все що робить нашу країну цивілізованою - робить нас європейцями.
Екскурсія і запис програми на Українське радіо, Тернопіль «Медіограмотність і демократія»

 Разом з журналісткою Наталкою Андрушко   в радіостудії "Суспільне. Тернопіль".

Розповідали, надали інтерв'ю про наш євроклуб. Свобода слова, медійна грамотність, демократія - складові європейських цінностей. У студії побували координаторка Євроклубу Надія Качуровська і його вихованці - Ростислав та Костянтин Дацинюки і Єва Частій.




Урок медіограмотності "Вчитись демократії з дитинства."
Наша євроінтеграця - це захист демократичних цінностей.




Урок медіаграмотності "Як не стати жертвою кібербулінгу". Сьогодні в євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека".
Медіаграмотність дуже важлива для кожного з нас, особливо в період російської агресії в Україні. В інтернеті постійно точаться суперечки і хтось може нагрубити нам. Та злостивість в онлайн часто-густо переростає у щось більше й жорстокіше і стає кібербулінгом.
Ми провели інтелектуальні ігри:
1. "План дій проти кібербулінгу";
2. "Як допомогти другу при кібербулінгу?"
На обговоренні діти визнали, хоч хоч раз в житті зазнавали булінгу. Види булінгу є вербальний (словесний), фізичний (стусани, підніжки...), соціальний (навмисно не допускають в роботі в групі, трапезі, іграх, у театральних виставах, занятті спортом), кібербулінг (за допомогою гаджетів).
Діти поділилися на групи, обговорили, записали і презентували виступ на тему: "Що робити проти кібербулінгу?". Дійшли висновку, що спочатку потрібно поговорити з булером. Можливо хтось мститься за кривду від тебе. Тоді потрібно самому вибачитися першим. Буває, що хтось звів на тебе наклеп.
Якщо вибачення не відбулося, то кривдники з досвідом і далі будуть це продовжувати.
Вивчили, що нічого не робити не вирішить проблему. Потрібно написати скаргу на кривдиника в довідкову службу соціальних мереж. Увімкнути налаштування, щоб автоматично фільтрувати та приховувати коментарі, які засмучують чи цькують користувачів.
Ми переглянули і обговорили відеоролики про кібербулінг. Діти запам'ятали дуже важливу річ: у тому, що тобі довелося стати жертвою кібербулінгу, не має твоєї провини. Найкраще зупини його до того, як він почнеться.
Якщо тобі пощастить, усе може бути зовсім просто: "Вибач, що я виклала це." "Я приймаю твої вибачення за те, що ти виклала це."
Заходи за підтримки European Union in Ukraine Euroquiz.org.ua

Середа - засідання в євроклубі.
Публічна дискусія з обговоренням - Teach-in "Прокачай свій мозок."
Діти ознайомилися з онлайн-грою «Медіазнайко." Це перша навчальна гра з медіаосвіти в Україні, її мета – допомогти якомога більше дізнатися про інформаційне/медійне поле. Гру розробила Академія Української Преси. На засіданні діти пройшли перших два раунди. https://www.aup.com.ua/mediaosv/online-gra-mediaznajko/
Після гри в нас були рольові ігри, на яких ми прокачували навички критичного мислення:
1. "Що таке кліпбейт?"
Євроклубівцям було запропоновано на основі наявного тексту скласти власний кліпбейт (заголовок тексту як наживку, приманку для довірливого читача). Діти дізналися, що в інтернет-ресурсах, окрім дуже корисної інформації, є багато брехні. Що потрібно робити? Перевіряти тричі інформацію: де ти побачив/почув/прочитав; коли це опубліковано; хто автор; це репост (терміновий звісно).
2. "Створи власний хайп-комікс".
Координатор євроклубу Надія Качуровська розповіла, що хайп зі сленгу перекладається як лемент, галас. Це може бути шум навколо чогось. В інтернеті тим дуже користуються. Це робиться, щоб набрати популярність сайту, блогу для репостів. Євроклубівці складали власний комікс, за допомогю якого довірливий читач міг би зробити репости з їхнього блогу. Звісно, ми це робили, щоб самим не потрапити на "наживку" в інтернеті.
Основне гасло нашої медіаграмотності - довіряй, але перевіряй. Добре подумай перед тим, як поширити текст із соціальних мереж. Це дуже важливо в період війни, щоб не допомогти ворогу в розповсюдженні неправдивої інформації.


VR-простір «Вивчай і розрізняй» (урок медіаграмотності).
"Старлінк - космічний інтернет." - 28.06.23


Як це працює?»/допомога країн світу і ЄС в покритті інтернету в Україні, в умовах війни.

Вивчення мобільних додатків"Зоряне небо".

Інтерактивний захід «Фейки світу – ховайтесь!"- 21.06.23
--Інтелектуально-рольова гра «Як спотворюється інформація»;
-- Асоціативні вправи «7 логічних завдань, які змушать тебе подумати»;
--Вікторина «Що ти знаєш про професію журналіста?»

Захід підготовлений за матеріалами Бібліотеки масової комунікації та медіаграмотності "Академії української преси" Академія Української Преси.


Радіоподкаст по медіаграмотності "#я_фільтрую," (14.06.23) створений членами євроклубу "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" спільно з Медіа лабораторія ПК "Березіль", керівник - Оксана Ратушняк.



Автор сценарію і режисер - Надія Качуровська, координатор Євроклубу "Тернопільська центральна дитяча бібліотека". Текст читали учні 6-В класу ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич: Олександр Лойко, Артем Мацегорін, Костя Заверуха і Єва Частій.

"Ода радості"- гімн Євросоюзу. Вивчили на презентації радіоподкасту.

Свято дитинства/ до Мінародного дня захисту дітей/ 2.06.23




"Якою я бачу європейську Україну?" Флешмоб малюнків учнів 3-г класу ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич був відзначений нашим євроклубом, як належить, з подарунками.

Виховання свідомого сучасного європейського українця- надзвичайно важлива справа!


Святкування Дня Європи завершилося Євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека".
Інформаційний тренінг або воркшоп "Як створити власний бренд і що таке євробренд". (19.05)
Мозговий штурм з тренером Наталія Орищак - це таки великий драйв. Пригадали всі бренди, які є в Тернополі, Україні, Європі і світі.
А далі створювали власний бренд. Ну такий, щоб на всю Європу.
Музична пауза створила атмосферу з новою портативною колонкою.



Європейський марафон цінностей (17.05) (флешмоб спільно з євроклубом "Сузіря", Підддубцівський ліцей).

Бліц-інтерв'ю з тернополянами Літинською Марією, Літинським Зеновієм, учнями 10-11 кл. ''Як працюють європейські цінності в європейських країнах ''. Сьогоднішнє інтерв'ю - про Лондон.
''На мою думку, у Європі можна по-особливому відчути слово «рівність». Адже ми живемо у часи, коли, здебільшого, усі люди мають однакові права та свободи. Лише через особливості менталітету, мабуть, в Україні, попри наявність відповідних законів, ще можна почути на свою адресу якісь негативні слова, що стосуватимуться зовнішності, національності, статусу чи навіть орієнтації. Коли ж я протягом літа тимчасово проживала за кордоном, а саме в столиці Британії - Лондоні, то відчувала із сторони перехожих, людей, тамтешніх знайомих абсолютно однакове відношення, як до усіх. Тобто тут людей не поділяють за класами, тут усі, як усі! Звісно, із своїми особливостями, унікальністю, але якщо ти чимось відрізняєшся від інших - це не спонукає європейців тобі про це сказати чи зауважити. Тобто, у мене виникло враження, що тут люди зосереджені лише на собі, на своєму житті, проблемах і т.д. Присутній «здоровий егоїзм» у відносинах між людьми. Ніхто не переймається твоїми справами, думками та негараздами. Можу додати, що живучи там, я почувалась більш вільно. Могла б спокійно виходити у самісінький центр міста у дивних нарядах/піжамі, дивно поводитись, голосно сміятись, плакати, робити що завгодно і ніхто не звернув би уваги.
За права людей тут активно боряться. Часто гуляючи містом, я бачила мітинги, різноманітні акції. Люди сміливо виходять на площі, несучи свій месидж. Якщо мітинг мирний, правоохоронці захищають учасників протестів, немає «балаганів», бійок чи сутичок. Людям дають можливість голосно висловлювати свою думку, права, ідеї. Обов’язково прислухаються, якщо це конструктивно. Є навіть відчуття, що тут ніхто не знає, що таке корупція і як цим користуватись😅
Враження від Лондону залишились позитивними. Обов’язково ще відвідаю його.


#ТижденьЄвропи Дякуємо Європо! Прямуємо разом!
А давайте ми вам розповімо про Італію🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇪🇺
Євроклубівки: Олександра Дербіш -16 років, студентка Чортківського медичного фахового коледжу і її коліжанка
Олена Курій – 16 років, 11 клас, м. Львів.
"Ми подруги, познайомилися вже в Італії. Після повномасштабного вторгнення росіян на територію України, з нашими мамами переїхали як біженці в Італію. Ця красива, тепла країна зустріла нас як рідних. Італійські волонтери з вокзалу в Римі, відвезли нас в" Червоний Хрест" Італії.
Проживання надала сама держава, жили в готелі пару місяців. Далі пересилили нас на квартиру до італійців, а Олену поселили в гуртожиток.
Навчалися ми онлайн. Нас забезпечили комп’ютерами і інтернетом.
Нам дуже допомагали прості італійці, а наші італійські ровесники пробували вчити італійської мови.
Ми розуміли, що проживаємо за податки простих громадян Європейського Союзу. Вони нам допомагають як рідним дітям.
Італія - це демократична країна. Ми постійно ходили вулицями накриті українським прапором. Ніхто нам не робив зауваження, що в Італії є свій прапор, а ми обмотані прапором своєї країни.
Там є постійні протести їхніх громадян. Раз на місяць вони виходять з якимось вимогами, такими як підняти зарплату. В цей час не ходить транспорт. І всі толерантно відносяться до тимчасових незручностей. Там ніхто не поспішає. І не заважає нікому протестувати, якщо це все законно.
Права людини в Італії дуже шанують.
Складається враження, що життя в них суцільне свято. Люди задоволені, вони з радістю допомагають іншим.
В них дуже розслаблений спосіб життя.
Рівність там поважають. Нікого не дратують прапори ЛГБТ, їх є багато всюди, до них ніхто не відноситься з негативом. Це я говорю про Рим, не знаю як далі там. В загальному Європа – це простір свободи, безпеки та справедливості.
Дякуємо Європо! Ми не забудемо твою доброту".



Дякуємо, Європо! (івенти до Дня Європи) 9.05







Флешмоб малюнків "Яку я бачу європейську Україну." /до Дня Європи
Флешмоб малюнків до Дня Європи продовжується.

Що побачили діти в майбутньому європейську Україну? Наша країна зелена, контролюється рівень загазованості атмосферного повітря, люди їздять на велосипедах, і багато людей переходять на електроавтомобілі. В Україні багато вітряків, які виробляють вітрову енергію. Є в нас багато сонячних панелей, які виробляють сонячну енергетику.






9 травня - День Європи. 🇪🇺🇺🇦💙💙💙💙
День Європи, частиною якої Україна була і буде.
В нашому євроклубі ми говорили про історичну єдність. Це День Європи, яка допомагає нам боротися у всіх напрямках. В цьому році триває жахлива війна, але є чітке розуміння єдності серед держав-членів ЄС.
Компанія "Прямуємо разом, перемагаємо разом!"
Відкрита лекція: "Європа нашого міста"- "Допомога ЄС Україні у війні" - "Участь громади у підтримці ЗСУ".
На зустріч з євроклубівцями прийшли тернопільські волонтери: Роман Мамонт і Ольга Навроцька.
Діти подивилися відеоролики від Представництва Європейського Союзу в Україні про допомогу, яку надали ці країни нашій державі. Ми обговорили неоціненну роль Європейського Союзу. Про це розповідали і запрошені гості-волонтери.
Також діти дізналися, що через Тернопіль проходить багато військової і гуманітарної допомоги, відкривалися офіси допомоги ООН для внутрішньо-переселених осіб.
З Днем народження Європо! В єдності наша сила!




Медіа-урок до Міжнародного Дня книги та авторського права "Мультимедійні книги України". (24.04.23)
Свято започаткувала у 1995 році Міжнародна організація ЮНЕСКО. В Резолюції №3.18 там відзначено, що книги є найважливішим поширенням знань і надійним способом їхнього збереження. Це найпоширеніша сила викоріння бідності та мирного будівництва.
Сьогодні ми розповіли дітям про такий вид медія, як анімація. І зокрема про наш український контент, який відзнятий за книгами українських авторів.
Українські книги з медійними додатками:
Анімаційний пластиліновий серіал "Моя країна Україна" і книга Лани Ра "Щоденник котячих мандрів". Сюрпризом для дітей було онлайн - включення з відомим казкарем і письменником Сашком Лірником, автором казок і легенд до серіалу "Моя країна Україна".
Книга і анімаційний серіал "Книга-мандрівка Україна", найновіші серії "Нескорені".

Перегляд мультфільму "Лежень" за однойменною
казкою Юрія Винничука.
ЮНЕСКО заохочує і сам проводить у своїй штаб-квартирі до Дня книги і авторського права практичні ілюстування чи книгопереплетення. Діти прийшли в бібліотеку з малюнками. Вони робили ілюстрації до книг. В гостях нашого клубу був 5-Г клас ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич


Флешмоб малюнків до Дня Європи "Європа-Україна". (22.04.23)








Інформаційні пастки. Кібербезпека в умовах війни. (6.04.23)
Сьогодні були не ігри, а навички.
Під навички - ігри!
Мета: мозковий штурм, моделювання, системне мислення шляхом групової дискусії.
1. Гра-цікавинка "Дрібнички" (Це що велике, яскраве домінує, вражає. Є не завжди корисним і цінним в інтернеті)
2. Гра "Отримай приз" (Чому ми піддаємося впливу і маніпуляцім в інтернеті. Всі люди піддають маніпуляціям свідомо. Потрібно вміти захистити свою "психологічну територію").
Обидві гри ми взяли з посібника медіаграмотності, який ми отримали в подарунок від Академія Української Преси.
Далі ми обговорили книги, в яких є пояснення і можна найти відповіді по кібербезпеці.
Ну і акція біля бібліотеки виготовленого нами буклета "Кібербезпека в умовах гібридної війни."



4 квітня відзначається Міжнародний день Інтернету.
Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча біблітека" до цієї дати підготував і виготовив буклет "Кібербезпека в умовах гібридної війни".

Розпочинаємо флешмоб малюнків дня Дня Європи.
Лада Бессарабова, учениця 11 класу,
Малюнок: "Вільнюсу-700"


Вправи проти напруги. (31.03)
Зустріч 3-тя в євроклубі, гра "Дерево на вітру"💚💚💚💚💚
Мета: дати можливість дітям розслабитися, відчути себе заземленими та захищеними використовуючи свою уяву.
Малюємо, робимо аплікації дерева, квітів, кущів. Усе з великими і міцними коренями. Групові малюнки - як відчуття спільноти.



Річ, необхідна дітям під час війни - ігри. (30.03.23)
Психосоціальна підтримка дітей в умовах військового стану.
▶️День другий - гра "Речі, які у нас спільні". Мета полягає в тому, щоб діти були активними та вчилися тому, що, хоча вони унікальні, вони мають і спільне.
🔶 Юні євроклубівці навчалися "Як планувати свій час в інтернеті" з майстеркою і бесідою.
Ми малювали свій смартфон і виставляли таймер для користування інтернетом.



Заходи із психосоціальної підтримки в умовах НС. (28.03.23)
Психологічна підтримка дітей в умовах військового стану.
▶️Перша гра: "Знайомство". Мета: познайомитися та продемонструвати, як ми всі отримуємо користь від звязку з іншими.
🔶Після гри ми передивилася мультфільм "Що таке Євросоюз?
🔶Далі в нас була майстерка "Прапор Євросоюзу". Ми розповіли історію прапора.


Тренінг "Ворожі ІПСО. Як виявити і противостояти."
24.03.23 в Євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" тренінг провели військові журналісти, експерти з медіабезпеки та медіаграмотності Алла Мегель і Марія Яремчук.
На тренінгу була можливість прокачати свої навички критичного мислення та підвищити спроможності до опору ворожій пропоганді, дізнатися як захистити себе від ворожого інформаційного впливу мережі, коли не має часу на фактчекінг.
Тренінг складався з двох частин: основна і практична. Також була кава-пауза.
На зустріч з фахівцями по медіаграмотності були запрошені студенти ФЕУ (Західноукраїнський національний університет), Кафедра менеджменту та "Публічне управління та адміністрування" разом з доцентом кафедри Зоряною Пушкар, студенти Тернопільського педагогічного університету ім. В. Гнатюка, факультет психології, студенти Фахового коледжу економіки, права та інформаційних технологій Західноукраїнського національного університету з викладачем Оксаною Парнета.
Заходи проводилися за підтримки міжнародного благодійного фонду «Ізоляція. Платформа культурних ініціатив»


Наш Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" продовжує працювати. Цьогоріч назва нашого проєкту "Медіаграмотність, свобода слова і демократія"
13.03.23 ми запросили учнів ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич, 7-В клас на Кінопоказ з обговоренням "Знання під час війни. Інформаційна безпека" і зустріч з автором фільму Володимиром Ханасом Volodymyr Khanas, експертом Тернопільської Кінокомісії. Фільм створено при підтримці IREX in Ukhaine.
В ці складні часи важко переоцінити роль медіаграмотності. Російська пропоганда працює на випередження. Століттями російська федерація насаджувала нам свою культуру, русифікувала українську освіту, літературу, кіно і музику. Інформаційна безпека дуже важлива для всіх нас, особливо для молоді.
Ми подивилися такі документальні фільми: "Знання під час війни. Національна безпека." В фільмі брав участь Василь Капустинський, - доброволець з Тернопільщини на російсько-українській війні. Загинув в Луганській області 2 лютого 2023 року. Василь був членом ПЛАСТу і Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Бібліотекарі розповіли дітям, що 14 березня ми відзначаємо День українського добровольця. А Володимир Ханас розповів про Василя Капустинського як про свого колегу і студента. Ми вшанували світлу память полеглого героя.
Наступний фільм ми подивилися "Знання під час війни. Інформаційна безпека".
Через перегляд фільмів діти дізналися що таке інформаційна війна та як вона відбувається? Як інформаційні атаки можуть торкатись дітей, які небезпеки очікують на нас в інформаційному просторі. Як вберегтись від ворожих інформаційних атак.
Ще було багато запитань і відповідей. Учням сподобався наш Євроклуб і знання які він їм дає.




🇺🇦🇪🇺❄️❄️❄️Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" 11.01.23 запросив дітей на свято Снігу❄️🌟(сніг тільки в мріях😁) до Міжнародного дня Снігу.
🇫🇮Фінляндія - нордична країна у Північній Європі. Це малонаселена і велика за площею країна Європейського Союзу.
Діти знають де вона знаходиться на карті і з радістю про це розповідали. Там же, на карті, де є Фінляндія, намальований Санта Клаус. Про це ми і розповіли дітям, що у Фінляндії, а там багато снігу, - і проживає у своїй резиденції Санта Клаус. Ми переглянули ролик про Лапландію. Далі ми познайомилися з міфами цієї чудової північної країни, переглянувши мультфільм "Лисячі пожежі". Розповідається в нім про сузір'я і північне сяйво. Не обійшлося і без книг фінської дитячої письменниці Туве Янссон "Країна Мумі-тролів" , зокрема оповідання "Зима-чарівниця".
Ще ми малювали і робили аплікацією "Зима у Фінляндії".
І як же без забав на канікулах? Забави теж були.
Захід проведено завдяки Представництву Європейського Союзу в Україні European Union in Ukraine Euroquiz.org.ua





🌟🎶❄️🎄На Різдвяні свята.

🇺🇦УКРАЇНСЬКЕ РІЗДВО



в 🇺🇦🇪🇺Євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека".
Сьогодні була повітряна тривога і ми перенесли годину свята (після закінчення тривоги). Далі в нас було багато цікавого: майстерка 3D Вифлиємської шопки, українських паперових іграшок на ялинку, обговорення книг на різдвяні тематику, вивчення колядок, грали в настільну гру, і вчилися плести на спицях.
Наш гість свята - дитячий письменник Oleg Vitvitskyy разом з нами колядував. Ми вивчили нову колядку, авторства Олега Вітвіцького "Во Бахмуті". Ця колядка тільки недавно записана, а вже дістала мільйон переглядів на мережі Фейсбук. Разом з дітьми ми записали відео колядки.
Захід відбувся завдяки Представництва Європейського Союзу в Україні European Union in Ukraine Euroquiz.org.ua .
Ми щиро вдячні нашим соціальним партнерам Тернопільська обласна організація Товариства Червоного Хреста України UNICEF Ukraine за співпрацю.





Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" щиро вітає всіх з Новим 2023 роком і продовжує свою роботу.
2.01.23 ми запровадили Різдвяні зустрічі в нашому Євроклубі.
Фольклорне свято "Європейські різдвяні історії" ми розпочали, що розповіли дітям про країну Європейського Союзу - Швецію.
Швеція почала головування в Раді ЄС, пріоритетом є наслідки війни РФ проти України з 1 січня 2023 року. Ця дружня нам європейська країна багато нам допомагала і допомагає в звязку агресією проти України РФ.
Які різдвяні традиції в Різдвяний вечір у Швеції - діти дізналися через книгу шведського дитячого письменника Свена Норквіста "Різдво у Петсона".
Ще ми дивилися різдвяні ролики, була майстерка 3-D листівки" Різдвяна ялинка", музична пауза і жива музика.
Захід відбувся завдяки Представництву Європейського Союзу в Україні European Union in Ukraine Euroquiz.org.ua
Ми щиро вдячні і нашим соціальним партнерам в допомозі проведення заходу "СпівДія заради Дітей" UNICEF Ukraine




(2022)



відкриття Проєкту дивитися тут

День Гідності і Свободи в Євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека"🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺 який відзначаємо 21 листопада.

Європейські цінності. За що боровся Євромайдан? Сьогодні ми з учнями 9-Б класу ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич розмовляли про євроінтеграцію України. Це коли держава служить своїм громадянам. Саме тому, що були порушені наші права на верховенство права, гідність, мир, демократію і свободу, рівність і, як наслідок, звернення з курсу євроінтеграції України. Так і виник в 2013-2014 році Євромайдан в Україні.
Письменник і громадський діяч Олег Вітвіцький презентував книгу "Євромайдан у Донецьку. Історія боротьби за гідність." Книги, а їх 20 штук, були подаровані нам для бібліотек міста.
Для юних читачів ми зробили онлайн-включення з упорядником книги і громадським діячем Донецького Євромайдану, головою Правління ГО "Українська народна рада Донеччини та Луганщини" - Станіславом Федорчуком.
Він розповів, що Євромайдан у Донецьку відбувся водночас з Євромайданами по всій країні, був їх невіддільною часткою. Тому, "найприкріше що могло би з нами статися, це дізнатися про те, що нас там "не було."" Пан Станіслав поділився спільним досвідом громадянської непокори та боротьби за нову європейську Україну.
Повага до людської гідності, це саме те, що ми виборюємо і сьогодні під час повномаштабного вторгнення російського окупанта на нашу цілістність і незалежність.

Ми розповіли дітям про історію двох революцій в Україні: Помаранчеву і ЄвроМайдан. Дійшли до висновку, що все залежить тільки від нас. Перемога буде за нами! Тому що весь світ нам допомагає.


26 жовтня в Євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" відбулася  зустріч/бесіда  з психологом та медіатором, які поділилися своїм досвідом та знаннями на тему:

       “Як формується травма у кризовій ситуації. Як це впливає на наш стан і нашу комунікацію з дітьми. Що з цим робити" .

Ми прийняли участь в Проєкті Гельсінської спілки по правах людини «Ініціатива з підтримки взаємодії та управління конфліктами у місцях надання допомоги переселенцям». Мобільна група медіатора та  психолога Світлани Ломовцевої та Ольги Дацько.



Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" 20 жовтня був запрошений на тренінг "Як бути щасливим у світі, якого ще немає: професійне самовизначення" в Освітній хаб Тернопільщини та ГО "АТОМ".Тренерка -  Ірина Голяш - експерка Українського інституту дослідження щастя, професійний коуч, авторка проєкту "Лідери змін", кандидатка економічних наук, докторка філософії.



На запрошення Євроклубу "Тернопільська Центральна дитяча бібліотека" тренер і фінансовий консультант Олександр Сохацький  провів тренінг "Інтим про гроші, або фінансова грамотність" (5.10) для учнів 8-11 класів ТНВК ШЕЛ 9 і 16.

Говорили про фінансову грамотність,  формування фінансової подушку безпеки, рівні відносин з грошима, та можливість відкриття Клубу фінсової грамотності. Також обговорили можливості напрацювання фінансових звичок в ігровому тренажері грі "Життєвий Капітал".

Провели ми спільно з нашими партнерами про проєкту "Дія. Бізнес. Тернопіль".  Відео дивитися тут




День інформації під назвою 🇪🇺🇺🇦"Освіта за кордоном. Євроосвіта для шкільної молоді."(28.09)


28 вересня, до Міжнародного Дня загального доступу до інформації провели День інформації під назвою 🇪🇺🇺🇦"Освіта за кордоном. Євроосвіта для шкільної молоді."
В бібліотеку ми запросили учнів 8-А класу ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич. Це був дуже ефективний день для нашого Євроклубу. Адже 15 учнів до нього записалися.
Програма була така:
1. Підтримка від ЄС для України під час війни: сфера освіти.
Єврошколи: Що це? Як податися" Що дає Єврошкола після закінчення курсу? Школярам розповіли, що однією з переваг навчання в Єврошколі є членство в Євроклубі. Далі учні мали змогу познайомитися з брошурою, яку ми отримали від Євроквізу "Навчайся в Європі. Освітні програми та стипендії Європейського Союзу та держав-членів ЄС." Про це розповіла координатор - Надія Качуровська.
2. Неформальтна освіта для шкільної молоді (і не тільки) - запрошує новостворений "Освітній хаб Тернопільщини". Спікер, координатор хабу - Ірина Яремчук. Хаб створено за підтримки ЄС в Україні.
Медіаурок "Протидія дезінформації в умовах війни" (29.07)
Євроклуб Тернопільська Центральна дитяча бібліотека провів медіаурок 🧐"Протидія дезінформації в умовах війни". Бібліотекар Наталія Лагода розповіла про поширення фейків на прикладі подій Голодомору в Україні 1932-33 рр, коли радянська пропоганда вводила в оману світову спільноту.
Сьогодні методи дезінформації рф ще більш підступні. Тому, щоб розвінчувати російську брехню в Україні створено Центр Протидії Дезінформації. Діти ознайомились з його роботою та дізнались про організацію StopFake, яка перевіряє фейки та спростовує російську дезінформацію.
👏Діти також підготували виступ на тему протидії дезінформації. Перед євроклубівцями виступили сестри Антоніна і Аня. Дивитися тут



🔵🟡Акція "Ми єдині!Ніхто цього не змінить!" (28 червня, до Дня Конституції України

🌟28 червня – у День Конституції України Євроклуб «Тернопільська Центральна дитяча бібліотека» провів для тернопільчан та дітей-переселенців Акцію 🇺🇦
«Ми єдині!Ніхто цього не змінить!». Разом з Координаторкою Надія Качуровська, діти намалювали карту України і всі разом розмальовували її. З великим болем діти позначали червоним місця у Херсонській, Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій областях та АР Крим. Євроклубівці вірять у Перемогу України та ЗСУ! Карту намалювала учасниця нашого Євроклубу "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" - Віка Підгородецька.
Перемога буде за нами! Віримо в ЗСУ! Надіємося і чим можем - допомагаємо. "Ми єдині!Ніхто цього не змінить!"





Еко-Челендж "Батарейки - здавайтесь" (23.06)

🔋 Одноразові батарейки - з ними дуже комфортно, але вони можуть завдати великої шкоди 😕 Що ж робити, щоб батарейки залишались нашими друзями? ♻️Правильно сортувати!
Більше місяця Євроклуб Тернопільська Центральна дитяча бібліотека проводив Еко-Челендж 💚"Батарейки- здавайтесь!"💚 Діти зібрали батарейки, вивчили правила поводження з ними, обговорили довгоочікуваний законопроєкт № 2207-1-д "Про управління відходами", що наблизить Україну до законодавства ЄС.

Батарейки - здавайтесь!!!🇪🇺🇺🇦💚💚💚💚 Ми маленькі, проте можемо завдати великої шкоди ... : (

Костя і Ростик - активні члени Євроклубу "Тернопільська центральна бібліотека." Сьогодні в бібліотеці ці діти були "зірочками" в розповіді про батарейки, яку вони підготували на домашнє завдання. Відео дивитися тут

Долучаємо наших читачів до 🟩♻️екозвичок разом з Батарейки, здавайтеся. Ми навчились збирати та відправляти на переробку токсичні батарейки, вчимо дітей в нашому 🇪🇺Євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" уберегти надзвичайну, особливу 🇺🇦українську землю. Цілий місяць діти приносили використані батарейки в бібліотеку. В нас були екозаходи, на яких діти розповідали про те, що вони вивчили про батарейки.

Майстер-клас ЄвроСмак "Панакота" від Романа Майковича.



"ЄвроСмак" в Євролубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека"🇪🇺🇬🇶🇺🇦 -це було смачно, цікавезно і пізнавально.
На цей раз був десерт від дуже гарячої🇮🇹 Італії під назвою "Панакота." Майстер-клас від шеф-кухара одного з ресторанів італійської кухні - Романа Майковича. Пан Роман дуже довго працював в Італії в ресторані Paneficio Via S. Giovani. Ми розмовляли на італійській мові, діти вивчили назви продуктів "Панакоти" італійською мовою. І готували десерт.

Акція "Квіткова мапа України" (до Дня біженців) (20.06)


Відеоматеріал телебачення "Суспільне Тернопіль"
20 червня - Міжнародний день біженця. Створений щоб нагадати людству, що існує така проблема.
Саме цього дня Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча бібліотека"🇪🇺🇺🇦 спільно з Бібілотекою-філією №2 для дорослих висадили біля бібліотеки "Квіткову мапу України". Надзвичайно актуальна дата для нас, адже тисячі й мільйони українців за останні місяці змушені були покинути свої домівки й шукати прихистку або в інших регіонах нашої країни, або за кордоном.
Після висадження квітів на клумбі-мапі був патріотичний концерт наших спільних партнерів від Тернопільський Національний Педагогічний Університет імені Володимира Гнатюка, факультет мистецтв, кафедра музикознавства та методики музичного мистецтва.



Малюнок-оберіг для захисника(10-16. 06)

Поранені бійці ЗСУ потребують не тільки медичної допомоги, а і психологічної підтримки ❤️‍🩹 Разом з Українською спілкою психотерапевтів, Євроклуб Тернопільська Центральна дитяча бібліотека допомагає в реабілітації українських воїнів за допомогою акції 🧑‍🎨"Малюнок-оберіг для захисників" #оберігвоїну. Євроклубівці готують для бійців щирі малюнки з побажаннями найшвидшого одужання та перемоги, а волонтери забирають малюнки та передають їх у Тернопільську обласну лікарню.
До акції також приєднались Тернопільська бібілотека-філія № 2 для дорослих і Тернопільська бібліотека-філія №7 для дорослих.
🇺🇦
Дякуємо за підтримку українських захисників!

Відеоматеріал Файного міста тут

побажання і малюнки пораненим бійцям
"Дорогий воїне! Бажаю тобі щастя і перемоги", - маленькі тернополяни та переселенці дарують теплі побажання і малюнки пораненим бійцям🙏🥺
Усі охочі можуть долучитися до акції "Напиши листа солдату" у міській центральній дитячій бібліотеці 📝
Зібрані дитячі малюнки волонтери передають захисникам України, щоб підтримувати їхній бойовий дух💪
Матеріал Тернопільського телебачення ТV-4
Еко-десант "Компостуй по-європейськи"  (3.06)
Еко-десант "Компостуй по - європейськи" до Всесвітнього дня довкілля🍀🍃🍁💚💚💚💚💚💚 спільно з Євроклуб "Сузір'я" Піддубцівський ліцей
О, то був справжній двіж сьогодні в бібліотеці. Ми навчилися і навчали інших cворювати органічний компост. Діти підготували вдома рецепти і створили пам*ятку і роздавали її для всіх охочих еко-десанту на вулиці біля бібліотеки.
В бібліотеці ми обговорили європейські проєкти сотрування сміття і проглянули книжку Галини Ткачук "Книжка про сміття". А ще у нас була музична пауза від Юлі Лучко, учениці 5 класу.







Флешмоб і майстер-клас, конкурс малюнків на підтримку ЗСУ (1.06)

Чи можна збирати кошти для ЗСУ, продаючи браслети з резинок? Євроклуб Тернопільська Центральна дитяча бібліотека знає, що це реально🤗 1 червня у бібліотеці відбувся благодійний Майстер-клас з плетіння браслетів від 11-річних Даниїла, Андрія і Іллі. Євроклубівці продають вироблені власноруч браслети, а виручені кошти переказують на потреби ЗСУ.  А ще, у Євроклубі відбувся Флешмоб дитячих малюнків "Відкрий для себе Європу", де діти змальовували країни 🇪🇺Європи, які допомагають Україні у війні з російським агресором. Флешмоб підтримав євроклуб Рівненська обласна бібліотека для дітей. У конкурсі прийняли участь тернопільчани та діти переселенці.


Історії волонтерства Мереж ЄС "Наближаємо перемогу разом" ( в тому числі і про нас) - читайте на сайті Євроквіз

Про плетіння браслетів для ЗСУ читати Студія файного міста




Акція-інформаційний дайджест: "Куриш! Ні!!! (До Всесвітнього Дня без тютюну, 31.05) (31.05)

До втілення  проєкту  Євроклубу Піддубцівського ліцею  "Європейська формула чистого повітря" долучилися ми, як партнери - Тернопільська центральна дитяча бібліотека. Разом з координатором Євроклубу Надією Качуровською організували акцію "Куриш? Ні!!!"і пропонують також ознайомитися з літературою, яка допоможе знайти інформацію про шкідливість куріння.



День інформації "Українська героїка"(23.05)
Євроклуб Тернопільська Центральна дитяча бібліотека з Координаторкою Надією Качуровською об’єднує молодих тернопільчан і переселенців у цікавих патріотичних заходах. У Бібліотеці відбулась презентація радіопокасту "Українська героїка", мультпрезентація - "Україна - країна Героїв", майстер-клас "Ангел-охоронець". Діти з радістю беруть участь у численних майстер-класах, дискусіях і конкурсах Євроклубу.





Радіоподкаст "Українська героїка" (ВПО)

Гра на гітарі - Стовпець Дарина, Луганська область


 ЄвроСмак "Майстерня шоколаду"(21.05)

Майстерня шоколаду з майстринею-шоколадницею, гостями з Харкова - Оленою Кузьменко  і бардом Ігорем Березюком (ВПО).

Майстерня пройшла з пізнавальною грою "Відкриймо для себеГригорія Сковороду."



 





ЄвроГра "Літературна Європа" (18.05)

 #StandWithUkraine #UAPeremoha День Європи.

Від Представництва ЄС в України European Union in Ukraine
Euroquiz.org.ua , за підтримки управління культури і мистецтв ТМР в бібліотеці запрацював наш Євроклуб-2022 "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" КУ Тернопільська міська ЦБС з програмою "ЄвроБібліотека."🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Вчора в нас була відеоконференція з інтерактивною студією на базі нашої бібліотеки до Дня Європи. Велике спасибі всім, хто зміг під*єднатися. А це українські євроклуби, наші партнери по проєкту, вийшла в ефір тернопільська письменниця і казкарка Ірина Мацко, яка в цей час працює в Польщі з українськими дітьми, Оксана Ратушняк, також письменниця. Щиро вдячні за підтримку і під*єднання до конференції представників Тернопільської міської ради - начальника управління культури і мистецтв - Світлана Козелко. Також вдячні нашим колегам-бібліотекарям на чолі нашої директорки - Оксана Лехіцька.
Далі ми святкували День Європи в бібліотеці. Для членів нашого євроклубу і всіх охочих була євро-гра за книгою "Європа-гра": у великому, малому, в історії та мріях. Працівники бібліотеки підготували чудову презентацію "Історія Європи в казках", була вікторина і ми складали пазли Європи на карті. Опісля, діти були поділені на чотири команди і за допомогою карти сладали відповіді на запитання по книзі "Європа-гра", яку ми отримали раніше від організаторів проєкту.
Ще була в нас презентація книги Оксани Ратушняк "Пташка радісно співає" на українській і польській мові і "Ключики весни" на українській мові. Книжка-розмальовка Ірини Мацко "Мамине серденько" - також ми предствили в бібліотеці. Всі ці книги були подаровані авторами бібліотекам нашої Тернопільської ЦБС.
В бібліотеку приходять діти внутрішньо-переміщених осіб, які і відвідують наші заходи.
Незламні!!! Разом переможемо!!! Наближаємо перемогу разом!!!





Міні-квіз "Літературна Польща"

Перший захід проєкту відбувся в нас вчора - 10 травня. Це був міні-квіз "Польща-Україна". Присвячений Дню Європи, який відзначають  9 травня.

 На зустріч в наш Євроклуб прийшла викладач польської мови Тернопільського Національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, дитяча письменниця і піснярка - Наталія Лобас. Цікава презентація про дружню нам країну Польщу, яка стільки зробила і робить для переміщених осіб з України дуже багато, урок польської мови, літературний круїз книжками Польщі, вікторина на засвоєні знання і подарунки.









Євро-вікторина онлайн


Чи впевнені ви, що знаєте все про Європу? Представництво ЄС в Україні запрошує спробувати себе у вікторині на тему Європи та Євросоюзу. Безліч нових фактів, цікавинок та гарно проведений час. 
Більше балів — крутіші подарунки!
Вікторина до Дня Європи— це цікаві факти про Європейський Союз та неочікувані відкриття. 3 найкращі гравці у категоріях до 14 років та від 14 років отримають флешки, футболки, кепки та парасольки.

Це ще не все, до 16 вересня триває Євровікторина — це всеукраїнська вікторина про Європейський Союз, що складається з 5 тематичних блоків, кожен з яких розбитий на 4 теми. При оцінці буде врахована точність та швидкість відповідей. 100 найкращих гравців у категоріях до 14 років та від 14 років отримають цінні призи. 
Спробуй себе і доведи, що твої знання ЄС варті винагороди. Правила вікторини тут

Вікторина-онлайн: Створи власну користувацьку карту. Дивитися тут

Європа: Країни - Вікторини – Карти: Seterra – це безкоштовні картографічні вікторини, завдяки яким можна дізнатися більше про країни, міста й інші цікавинки: Австрія, Албанія, Андорра, Бельгія, Білорусь, Болгарія, Боснія та Герцеговина, Ватикан, Велика Британія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Косово, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Сан-Марино, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Чорногорія, Швейцарія, Швеція.
Гра побудована по таких версіях:
Європа: Країни:
Європа: Країни (Мульт. Версія) (47)
Європа: Країни (Мульт. Версія)
Євросоюз: Країни (27)
Євросоюз: Країни
Європа: Столиці (Складна версія) (45)
Європа: Столиці (Складна версія)
Європа: Міста (39)
Європа: Міста
Європа: Фізична Карта (22)
Європа: Фізична Карта
Європа: Водні Об’єкти (12)
Європа: Водні Об’єкти
Європа: Гірські Хребти (10)
Європа: Гірські Хребти
Європа: Річки (18)
Європа: Річки
Європа: Прапори (Складна версія) (47)
Європа: Прапори (Складна версія)
Європа 1914 р. (22)
Європа 1914 р.
Холодна Війна в Європі (1949-1989) (28)
Холодна Війна в Європі (1949-1989)
Ігри Мапи Європи  не залишать нікого байдужими.

Історичний екскурс: 

Відкриваємо для себе Європу. 

16 ТРАВНЯ 2020 Р. СВЯТКУЄМО ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ.

Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.
До вашої уваги есе про великого сина Норвегії Фрітьйофа Нансена.
Народився 10 жовтня 1861 року, 13 травня 1930 р. помер 68-річний Фрітйьоф Нансен, норвезький полярний дослідник, який перший перетнув Гренландію на лижах. 
 На знак пошани до пам'яті Нансена  в Україні скульптор Олександр Табатчиков створив погруддя великого норвежця (1962), а поетеса Ліна Костенко написала вірш «Любов Нансена".

"Фрітьоф Нансен і Україна"


 "На нас лежить великий обов’язок навчити європейські країни взаємної довіри»

Норвежець Тисячоліття Фрітьйоф Нансен (норв. Fridtjof Nansen) мав унікальний талант любити й шанувати живих людей. Мужній дослідник Арктики, видатний дипломат, який відмовився від корони Норвегії, переймався долею українського народу.
Лауреат Нобелівської премії миру 1922 року — «за багаторічні зусилля з надання допомоги беззахисним». 
2000 року співвітчизники проголосили його норвежцем Тисячоліття, національним героєм.
На карті Арктики й Антарктики ім'я Нансена зустрічається 25 разів.

Найвідоміша його книга – «Життя ескімосів» (1892 р.).  
З 1921 Фрітйьоф Нансен став одним з організаторів Міжнародної комісії допомоги потерпілим від голоду. У 1922 р. Ф. Нансен отримав Нобелівську премію миру «за багаторічні зусилля з надання допомоги беззахисним». Фонд Нансена становив 250 000 золотих карбованців. До цього фонду Нансен вклав власну Н обелівської премії і точно таку ж суму своїх гонорарів.
28 січня 1923 р. Ф. Нансен, як верховний комісар Міжнародного Червоного Хреста, приїхав до Харкова. Його ім’я було загальновідомим. Місія Ф. Нансена організовувала посилки для залізничних службовців Харкова, відкрила дитячий будинок, де виховувалися 85 сиріт, підтримувала роботу студентських їдалень тощо.
 Про свої наміри він заявив так:
«По-перше, необхідно надати допомогу потерпілим від голоду, а також допомогти селянам відбудувати своє господарство, щоб вони спокійно зустріли майбутнє. Друге завдання – сприяти підвищенню культурного рівня країни, якій належить велике майбутнє. Необхідно допомогти студентам продовжувати навчання, вчителям – вести педагогічну практику. Пам’ятатимемо, що для цієї мети нам необхідна не тільки їжа, але й книга. На нас лежить великий обов’язок навчити європейські країни взаємної довіри».

Місія Нансена заснувала багато дитячих будинків, називалися вони однаково: «Дитячий будинок ім. Нансена». Ф. Нансен відвідав студентські їдальні та дитячий будинок, де виховувалися діти від чотирьох до п’ятнадцяти років, підібрані на вулицях. До України переводилася велика кількість сільгосптехніки, дієтичних харчових продуктів, на гроші Фонду Нансена в Україні засновані два дослідних господарства. Завдяки заходам Ф. Нансена в Росії й Україні були врятовані від голодної смерті більше 6 мільйонів 400 тисяч дітей і 800 тисяч дорослих.
Ліна Костенко "Любов Нансена"
«Відкриваємо для себе Європу»: 

євро-гра-квест


Європейський Союз створили понад 60  років тому мудрі державні діячі, які вміли дивитися на багато років вперед. Коли ЄС тільки почав формуватися, деякі з теперішніх його лідерів були дітьми. Вони зростали з тими складними процесами, що робили Європейський Союз таким, яким він тепер є. Мета союзу була  і є зробити життя людей кращим.

 Дорогі діти! Україна сьогодні не є членом Європейського Союзу. Але, нам важливо усвідомити, що ми є європейці. Ми маємо багато спільного з ровесниками від Лісабона до Варшави, від Гельсінкі до Рима або у будь якому іншому куточку Європи. І коли підростете, ви теж можете долучитися до подальшої розбудови європейської України - в тому числі і на великих посадах. Найважливіші європейські цінності є : демократія, дотримання прав людини, рівності всіх перед законом, поваги для інших. Це і є основи Європейського Союзу.

Європейський союз - єдність у різноманітності.

Що вам відомо про країни-ЄС?
Вирушаємо у мандри Європою і погляньмо,  що нового можна дізнатися про наші країни-сусіди, а також не забуваймо веселитися дорогою!

Спершу може здатися, що в цьому буклеті країни Європейського Союзу представлені у довільному порядку. Однак, якщо подивитися на їхні назви рідними мовами, помітно, що всі вони розташовані за алфавітом. Адже назва "Угорщина" звучить угорською зовсім інакше, ніж українською, а німці називають свою країну "Deutschland."

На звороті буклету є наліпки із зображеннями монет, прапорів, будівель, тощо, які можна вклеювати у порожні поля  вашого паспорта або ж на мапу. 





Зразок окремої сторінки.








В кінці буклету можна знайти і відповіді до завдань квесту. Тільки ви не зразу підглядайте! 


Завдання на сторінці: "Данія"
Назвіть три казки Ганса Християна Андерсена.

Відповідь: "Нове вбрання короля", "Дівчинка з сірниками", "Дюймовочка", "Снігова королева", "Гидке каченя", "Принцеса на горошині" тощо.



Книжка "Євро-гра"  призначена не лише для читання. Вона пропонує співпрацю: тут можна знайти численні завдання, які вимагатимуть активної участі. Наприкінці  кожного розділу ставляться не прості завдання. Тому потрібно зразу запастися кольоровими олівцями, клеєм і ножицями, які стануть в пригоді.  Звичайно, наприкінці видання можна знайти підказки на відповіді до усіх завдань. Тільки знову ж не заглядай туди відразу. Потрібно постаратися виконати завдання самотужки. Адже для цього  в нас "Бібліотечний куточок ЄС" з усіма різноманітними книжками, картою Європейського Союзу, малюнками і наклейками прапорів країн  ЄС, культурних місцевостей і різних цікавинок. Отож, до скорого! Побачимося після карантину. Тоді і зіграємо!  #EUBOOKSHELF






Куточок Європейського Союзу в Україні

ЄС на книжковій полиці! 

Тернопільська Центральна дитяча бібліотека долучається до проекту "Інформаційна підтримка ЄС - бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні". Завдяки методичним матеріалам від Представництва Європейського Союзу в Україні, користувачі нашої бібліотеки мають змогу ознайомитися з цікавими пізнавальними матеріалами про Євросоюз.
Хочете дізнатися більше про #Європейський_Союз : історію, принципи, керівні інституції, органи ЄС та їх діяльність, європейські цінності, відносини Європейського Союзу та України? Наш куточок Європейського Союзу - це нова унікальна можливість надати дітям і їхнім батькам шанс дізнатися більше про Європейський Союз. 
















Бібліотека отримала брошури та методичні матеріали про ЄС, а читачі зможуть отримати інформацію щодо:
  • Історія Європейського Союзу
  • Засад та напрямків діяльності кампанії "Прямуємо Разом"
  • Принципів функціювання ЄС, керівних інституцій, органів ЄС та їх діяльності
  • Відносин Європейського Союзу та України
  • Європейських цінностей
  • А також: ігри, навчальні карти Європи, прапорці, промоційні листівки, наліпки, тощо.

День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. 
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.
Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.
В 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.












Немає коментарів:

Дописати коментар