Євроклуб


Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" (2023)

VR-простір «Вивчай і розрізняй» (урок медіаграмотності).
"Старлінк - космічний інтернет." - 28.06.23


Як це працює?»/допомога країн світу і ЄС в покритті інтернету в Україні, в умовах війни.

Вивчення мобільних додатків"Зоряне небо".

Інтерактивний захід «Фейки світу – ховайтесь!"- 21.06.23
--Інтелектуально-рольова гра «Як спотворюється інформація»;
-- Асоціативні вправи «7 логічних завдань, які змушать тебе подумати»;
--Вікторина «Що ти знаєш про професію журналіста?»

Захід підготовлений за матеріалами Бібліотеки масової комунікації та медіаграмотності "Академії української преси" Академія Української Преси.


Радіоподкаст по медіаграмотності "#я_фільтрую," (14.06.23) створений членами євроклубу "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" спільно з Медіа лабораторія ПК "Березіль", керівник - Оксана Ратушняк.Автор сценарію і режисер - Надія Качуровська, координатор Євроклубу "Тернопільська центральна дитяча бібліотека". Текст читали учні 6-В класу ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич: Олександр Лойко, Артем Мацегорін, Костя Заверуха і Єва Частій.

"Ода радості"- гімн Євросоюзу. Вивчили на презентації радіоподкасту.

Свято дитинства/ до Мінародного дня захисту дітей/ 2.06.23
"Якою я бачу європейську Україну?" Флешмоб малюнків учнів 3-г класу ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич був відзначений нашим євроклубом, як належить, з подарунками.

Виховання свідомого сучасного європейського українця- надзвичайно важлива справа!


Святкування Дня Європи завершилося Євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека".
Інформаційний тренінг або воркшоп "Як створити власний бренд і що таке євробренд". (19.05)
Мозговий штурм з тренером Наталія Орищак - це таки великий драйв. Пригадали всі бренди, які є в Тернополі, Україні, Європі і світі.
А далі створювали власний бренд. Ну такий, щоб на всю Європу.
Музична пауза створила атмосферу з новою портативною колонкою.Європейський марафон цінностей (17.05) (флешмоб спільно з євроклубом "Сузіря", Підддубцівський ліцей).

Бліц-інтерв'ю з тернополянами Літинською Марією, Літинським Зеновієм, учнями 10-11 кл. ''Як працюють європейські цінності в європейських країнах ''. Сьогоднішнє інтерв'ю - про Лондон.
''На мою думку, у Європі можна по-особливому відчути слово «рівність». Адже ми живемо у часи, коли, здебільшого, усі люди мають однакові права та свободи. Лише через особливості менталітету, мабуть, в Україні, попри наявність відповідних законів, ще можна почути на свою адресу якісь негативні слова, що стосуватимуться зовнішності, національності, статусу чи навіть орієнтації. Коли ж я протягом літа тимчасово проживала за кордоном, а саме в столиці Британії - Лондоні, то відчувала із сторони перехожих, людей, тамтешніх знайомих абсолютно однакове відношення, як до усіх. Тобто тут людей не поділяють за класами, тут усі, як усі! Звісно, із своїми особливостями, унікальністю, але якщо ти чимось відрізняєшся від інших - це не спонукає європейців тобі про це сказати чи зауважити. Тобто, у мене виникло враження, що тут люди зосереджені лише на собі, на своєму житті, проблемах і т.д. Присутній «здоровий егоїзм» у відносинах між людьми. Ніхто не переймається твоїми справами, думками та негараздами. Можу додати, що живучи там, я почувалась більш вільно. Могла б спокійно виходити у самісінький центр міста у дивних нарядах/піжамі, дивно поводитись, голосно сміятись, плакати, робити що завгодно і ніхто не звернув би уваги.
За права людей тут активно боряться. Часто гуляючи містом, я бачила мітинги, різноманітні акції. Люди сміливо виходять на площі, несучи свій месидж. Якщо мітинг мирний, правоохоронці захищають учасників протестів, немає «балаганів», бійок чи сутичок. Людям дають можливість голосно висловлювати свою думку, права, ідеї. Обов’язково прислухаються, якщо це конструктивно. Є навіть відчуття, що тут ніхто не знає, що таке корупція і як цим користуватись😅
Враження від Лондону залишились позитивними. Обов’язково ще відвідаю його.


#ТижденьЄвропи Дякуємо Європо! Прямуємо разом!
А давайте ми вам розповімо про Італію🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇪🇺
Євроклубівки: Олександра Дербіш -16 років, студентка Чортківського медичного фахового коледжу і її коліжанка
Олена Курій – 16 років, 11 клас, м. Львів.
"Ми подруги, познайомилися вже в Італії. Після повномасштабного вторгнення росіян на територію України, з нашими мамами переїхали як біженці в Італію. Ця красива, тепла країна зустріла нас як рідних. Італійські волонтери з вокзалу в Римі, відвезли нас в" Червоний Хрест" Італії.
Проживання надала сама держава, жили в готелі пару місяців. Далі пересилили нас на квартиру до італійців, а Олену поселили в гуртожиток.
Навчалися ми онлайн. Нас забезпечили комп’ютерами і інтернетом.
Нам дуже допомагали прості італійці, а наші італійські ровесники пробували вчити італійської мови.
Ми розуміли, що проживаємо за податки простих громадян Європейського Союзу. Вони нам допомагають як рідним дітям.
Італія - це демократична країна. Ми постійно ходили вулицями накриті українським прапором. Ніхто нам не робив зауваження, що в Італії є свій прапор, а ми обмотані прапором своєї країни.
Там є постійні протести їхніх громадян. Раз на місяць вони виходять з якимось вимогами, такими як підняти зарплату. В цей час не ходить транспорт. І всі толерантно відносяться до тимчасових незручностей. Там ніхто не поспішає. І не заважає нікому протестувати, якщо це все законно.
Права людини в Італії дуже шанують.
Складається враження, що життя в них суцільне свято. Люди задоволені, вони з радістю допомагають іншим.
В них дуже розслаблений спосіб життя.
Рівність там поважають. Нікого не дратують прапори ЛГБТ, їх є багато всюди, до них ніхто не відноситься з негативом. Це я говорю про Рим, не знаю як далі там. В загальному Європа – це простір свободи, безпеки та справедливості.
Дякуємо Європо! Ми не забудемо твою доброту".Дякуємо, Європо! (івенти до Дня Європи) 9.05Флешмоб малюнків "Яку я бачу європейську Україну." /до Дня Європи
Флешмоб малюнків до Дня Європи продовжується.

Що побачили діти в майбутньому європейську Україну? Наша країна зелена, контролюється рівень загазованості атмосферного повітря, люди їздять на велосипедах, і багато людей переходять на електроавтомобілі. В Україні багато вітряків, які виробляють вітрову енергію. Є в нас багато сонячних панелей, які виробляють сонячну енергетику.


9 травня - День Європи. 🇪🇺🇺🇦💙💙💙💙
День Європи, частиною якої Україна була і буде.
В нашому євроклубі ми говорили про історичну єдність. Це День Європи, яка допомагає нам боротися у всіх напрямках. В цьому році триває жахлива війна, але є чітке розуміння єдності серед держав-членів ЄС.
Компанія "Прямуємо разом, перемагаємо разом!"
Відкрита лекція: "Європа нашого міста"- "Допомога ЄС Україні у війні" - "Участь громади у підтримці ЗСУ".
На зустріч з євроклубівцями прийшли тернопільські волонтери: Роман Мамонт і Ольга Навроцька.
Діти подивилися відеоролики від Представництва Європейського Союзу в Україні про допомогу, яку надали ці країни нашій державі. Ми обговорили неоціненну роль Європейського Союзу. Про це розповідали і запрошені гості-волонтери.
Також діти дізналися, що через Тернопіль проходить багато військової і гуманітарної допомоги, відкривалися офіси допомоги ООН для внутрішньо-переселених осіб.
З Днем народження Європо! В єдності наша сила!
Медіа-урок до Міжнародного Дня книги та авторського права "Мультимедійні книги України". (24.04.23)
Свято започаткувала у 1995 році Міжнародна організація ЮНЕСКО. В Резолюції №3.18 там відзначено, що книги є найважливішим поширенням знань і надійним способом їхнього збереження. Це найпоширеніша сила викоріння бідності та мирного будівництва.
Сьогодні ми розповіли дітям про такий вид медія, як анімація. І зокрема про наш український контент, який відзнятий за книгами українських авторів.
Українські книги з медійними додатками:
Анімаційний пластиліновий серіал "Моя країна Україна" і книга Лани Ра "Щоденник котячих мандрів". Сюрпризом для дітей було онлайн - включення з відомим казкарем і письменником Сашком Лірником, автором казок і легенд до серіалу "Моя країна Україна".
Книга і анімаційний серіал "Книга-мандрівка Україна", найновіші серії "Нескорені".

Перегляд мультфільму "Лежень" за однойменною
казкою Юрія Винничука.
ЮНЕСКО заохочує і сам проводить у своїй штаб-квартирі до Дня книги і авторського права практичні ілюстування чи книгопереплетення. Діти прийшли в бібліотеку з малюнками. Вони робили ілюстрації до книг. В гостях нашого клубу був 5-Г клас ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич


Флешмоб малюнків до Дня Європи "Європа-Україна". (22.04.23)
Інформаційні пастки. Кібербезпека в умовах війни. (6.04.23)
Сьогодні були не ігри, а навички.
Під навички - ігри!
Мета: мозковий штурм, моделювання, системне мислення шляхом групової дискусії.
1. Гра-цікавинка "Дрібнички" (Це що велике, яскраве домінує, вражає. Є не завжди корисним і цінним в інтернеті)
2. Гра "Отримай приз" (Чому ми піддаємося впливу і маніпуляцім в інтернеті. Всі люди піддають маніпуляціям свідомо. Потрібно вміти захистити свою "психологічну територію").
Обидві гри ми взяли з посібника медіаграмотності, який ми отримали в подарунок від Академія Української Преси.
Далі ми обговорили книги, в яких є пояснення і можна найти відповіді по кібербезпеці.
Ну і акція біля бібліотеки виготовленого нами буклета "Кібербезпека в умовах гібридної війни."4 квітня відзначається Міжнародний день Інтернету.
Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча біблітека" до цієї дати підготував і виготовив буклет "Кібербезпека в умовах гібридної війни".

Розпочинаємо флешмоб малюнків дня Дня Європи.
Лада Бессарабова, учениця 11 класу,
Малюнок: "Вільнюсу-700"


Вправи проти напруги. (31.03)
Зустріч 3-тя в євроклубі, гра "Дерево на вітру"💚💚💚💚💚
Мета: дати можливість дітям розслабитися, відчути себе заземленими та захищеними використовуючи свою уяву.
Малюємо, робимо аплікації дерева, квітів, кущів. Усе з великими і міцними коренями. Групові малюнки - як відчуття спільноти.Річ, необхідна дітям під час війни - ігри. (30.03.23)
Психосоціальна підтримка дітей в умовах військового стану.
▶️День другий - гра "Речі, які у нас спільні". Мета полягає в тому, щоб діти були активними та вчилися тому, що, хоча вони унікальні, вони мають і спільне.
🔶 Юні євроклубівці навчалися "Як планувати свій час в інтернеті" з майстеркою і бесідою.
Ми малювали свій смартфон і виставляли таймер для користування інтернетом.Заходи із психосоціальної підтримки в умовах НС. (28.03.23)
Психологічна підтримка дітей в умовах військового стану.
▶️Перша гра: "Знайомство". Мета: познайомитися та продемонструвати, як ми всі отримуємо користь від звязку з іншими.
🔶Після гри ми передивилася мультфільм "Що таке Євросоюз?
🔶Далі в нас була майстерка "Прапор Євросоюзу". Ми розповіли історію прапора.


Тренінг "Ворожі ІПСО. Як виявити і противостояти."
24.03.23 в Євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" тренінг провели військові журналісти, експерти з медіабезпеки та медіаграмотності Алла Мегель і Марія Яремчук.
На тренінгу була можливість прокачати свої навички критичного мислення та підвищити спроможності до опору ворожій пропоганді, дізнатися як захистити себе від ворожого інформаційного впливу мережі, коли не має часу на фактчекінг.
Тренінг складався з двох частин: основна і практична. Також була кава-пауза.
На зустріч з фахівцями по медіаграмотності були запрошені студенти ФЕУ (Західноукраїнський національний університет), Кафедра менеджменту та "Публічне управління та адміністрування" разом з доцентом кафедри Зоряною Пушкар, студенти Тернопільського педагогічного університету ім. В. Гнатюка, факультет психології, студенти Фахового коледжу економіки, права та інформаційних технологій Західноукраїнського національного університету з викладачем Оксаною Парнета.
Заходи проводилися за підтримки міжнародного благодійного фонду «Ізоляція. Платформа культурних ініціатив»


Наш Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" продовжує працювати. Цьогоріч назва нашого проєкту "Медіаграмотність, свобода слова і демократія"
13.03.23 ми запросили учнів ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич, 7-В клас на Кінопоказ з обговоренням "Знання під час війни. Інформаційна безпека" і зустріч з автором фільму Володимиром Ханасом Volodymyr Khanas, експертом Тернопільської Кінокомісії. Фільм створено при підтримці IREX in Ukhaine.
В ці складні часи важко переоцінити роль медіаграмотності. Російська пропоганда працює на випередження. Століттями російська федерація насаджувала нам свою культуру, русифікувала українську освіту, літературу, кіно і музику. Інформаційна безпека дуже важлива для всіх нас, особливо для молоді.
Ми подивилися такі документальні фільми: "Знання під час війни. Національна безпека." В фільмі брав участь Василь Капустинський, - доброволець з Тернопільщини на російсько-українській війні. Загинув в Луганській області 2 лютого 2023 року. Василь був членом ПЛАСТу і Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Бібліотекарі розповіли дітям, що 14 березня ми відзначаємо День українського добровольця. А Володимир Ханас розповів про Василя Капустинського як про свого колегу і студента. Ми вшанували світлу память полеглого героя.
Наступний фільм ми подивилися "Знання під час війни. Інформаційна безпека".
Через перегляд фільмів діти дізналися що таке інформаційна війна та як вона відбувається? Як інформаційні атаки можуть торкатись дітей, які небезпеки очікують на нас в інформаційному просторі. Як вберегтись від ворожих інформаційних атак.
Ще було багато запитань і відповідей. Учням сподобався наш Євроклуб і знання які він їм дає.
🇺🇦🇪🇺❄️❄️❄️Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" 11.01.23 запросив дітей на свято Снігу❄️🌟(сніг тільки в мріях😁) до Міжнародного дня Снігу.
🇫🇮Фінляндія - нордична країна у Північній Європі. Це малонаселена і велика за площею країна Європейського Союзу.
Діти знають де вона знаходиться на карті і з радістю про це розповідали. Там же, на карті, де є Фінляндія, намальований Санта Клаус. Про це ми і розповіли дітям, що у Фінляндії, а там багато снігу, - і проживає у своїй резиденції Санта Клаус. Ми переглянули ролик про Лапландію. Далі ми познайомилися з міфами цієї чудової північної країни, переглянувши мультфільм "Лисячі пожежі". Розповідається в нім про сузір'я і північне сяйво. Не обійшлося і без книг фінської дитячої письменниці Туве Янссон "Країна Мумі-тролів" , зокрема оповідання "Зима-чарівниця".
Ще ми малювали і робили аплікацією "Зима у Фінляндії".
І як же без забав на канікулах? Забави теж були.
Захід проведено завдяки Представництву Європейського Союзу в Україні European Union in Ukraine Euroquiz.org.ua

🌟🎶❄️🎄На Різдвяні свята.

🇺🇦УКРАЇНСЬКЕ РІЗДВОв 🇺🇦🇪🇺Євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека".
Сьогодні була повітряна тривога і ми перенесли годину свята (після закінчення тривоги). Далі в нас було багато цікавого: майстерка 3D Вифлиємської шопки, українських паперових іграшок на ялинку, обговорення книг на різдвяні тематику, вивчення колядок, грали в настільну гру, і вчилися плести на спицях.
Наш гість свята - дитячий письменник Oleg Vitvitskyy разом з нами колядував. Ми вивчили нову колядку, авторства Олега Вітвіцького "Во Бахмуті". Ця колядка тільки недавно записана, а вже дістала мільйон переглядів на мережі Фейсбук. Разом з дітьми ми записали відео колядки.
Захід відбувся завдяки Представництва Європейського Союзу в Україні European Union in Ukraine Euroquiz.org.ua .
Ми щиро вдячні нашим соціальним партнерам Тернопільська обласна організація Товариства Червоного Хреста України UNICEF Ukraine за співпрацю.

Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" щиро вітає всіх з Новим 2023 роком і продовжує свою роботу.
2.01.23 ми запровадили Різдвяні зустрічі в нашому Євроклубі.
Фольклорне свято "Європейські різдвяні історії" ми розпочали, що розповіли дітям про країну Європейського Союзу - Швецію.
Швеція почала головування в Раді ЄС, пріоритетом є наслідки війни РФ проти України з 1 січня 2023 року. Ця дружня нам європейська країна багато нам допомагала і допомагає в звязку агресією проти України РФ.
Які різдвяні традиції в Різдвяний вечір у Швеції - діти дізналися через книгу шведського дитячого письменника Свена Норквіста "Різдво у Петсона".
Ще ми дивилися різдвяні ролики, була майстерка 3-D листівки" Різдвяна ялинка", музична пауза і жива музика.
Захід відбувся завдяки Представництву Європейського Союзу в Україні European Union in Ukraine Euroquiz.org.ua
Ми щиро вдячні і нашим соціальним партнерам в допомозі проведення заходу "СпівДія заради Дітей" UNICEF Ukraine
(2022)відкриття Проєкту дивитися тут

День Гідності і Свободи в Євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека"🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺 який відзначаємо 21 листопада.

Європейські цінності. За що боровся Євромайдан? Сьогодні ми з учнями 9-Б класу ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич розмовляли про євроінтеграцію України. Це коли держава служить своїм громадянам. Саме тому, що були порушені наші права на верховенство права, гідність, мир, демократію і свободу, рівність і, як наслідок, звернення з курсу євроінтеграції України. Так і виник в 2013-2014 році Євромайдан в Україні.
Письменник і громадський діяч Олег Вітвіцький презентував книгу "Євромайдан у Донецьку. Історія боротьби за гідність." Книги, а їх 20 штук, були подаровані нам для бібліотек міста.
Для юних читачів ми зробили онлайн-включення з упорядником книги і громадським діячем Донецького Євромайдану, головою Правління ГО "Українська народна рада Донеччини та Луганщини" - Станіславом Федорчуком.
Він розповів, що Євромайдан у Донецьку відбувся водночас з Євромайданами по всій країні, був їх невіддільною часткою. Тому, "найприкріше що могло би з нами статися, це дізнатися про те, що нас там "не було."" Пан Станіслав поділився спільним досвідом громадянської непокори та боротьби за нову європейську Україну.
Повага до людської гідності, це саме те, що ми виборюємо і сьогодні під час повномаштабного вторгнення російського окупанта на нашу цілістність і незалежність.

Ми розповіли дітям про історію двох революцій в Україні: Помаранчеву і ЄвроМайдан. Дійшли до висновку, що все залежить тільки від нас. Перемога буде за нами! Тому що весь світ нам допомагає.


26 жовтня в Євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" відбулася  зустріч/бесіда  з психологом та медіатором, які поділилися своїм досвідом та знаннями на тему:

       “Як формується травма у кризовій ситуації. Як це впливає на наш стан і нашу комунікацію з дітьми. Що з цим робити" .

Ми прийняли участь в Проєкті Гельсінської спілки по правах людини «Ініціатива з підтримки взаємодії та управління конфліктами у місцях надання допомоги переселенцям». Мобільна група медіатора та  психолога Світлани Ломовцевої та Ольги Дацько.Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" 20 жовтня був запрошений на тренінг "Як бути щасливим у світі, якого ще немає: професійне самовизначення" в Освітній хаб Тернопільщини та ГО "АТОМ".Тренерка -  Ірина Голяш - експерка Українського інституту дослідження щастя, професійний коуч, авторка проєкту "Лідери змін", кандидатка економічних наук, докторка філософії.На запрошення Євроклубу "Тернопільська Центральна дитяча бібліотека" тренер і фінансовий консультант Олександр Сохацький  провів тренінг "Інтим про гроші, або фінансова грамотність" (5.10) для учнів 8-11 класів ТНВК ШЕЛ 9 і 16.

Говорили про фінансову грамотність,  формування фінансової подушку безпеки, рівні відносин з грошима, та можливість відкриття Клубу фінсової грамотності. Також обговорили можливості напрацювання фінансових звичок в ігровому тренажері грі "Життєвий Капітал".

Провели ми спільно з нашими партнерами про проєкту "Дія. Бізнес. Тернопіль".  Відео дивитися тут
День інформації під назвою 🇪🇺🇺🇦"Освіта за кордоном. Євроосвіта для шкільної молоді."(28.09)


28 вересня, до Міжнародного Дня загального доступу до інформації провели День інформації під назвою 🇪🇺🇺🇦"Освіта за кордоном. Євроосвіта для шкільної молоді."
В бібліотеку ми запросили учнів 8-А класу ТНВК ШЕЛ 9 ім. І.Блажкевич. Це був дуже ефективний день для нашого Євроклубу. Адже 15 учнів до нього записалися.
Програма була така:
1. Підтримка від ЄС для України під час війни: сфера освіти.
Єврошколи: Що це? Як податися" Що дає Єврошкола після закінчення курсу? Школярам розповіли, що однією з переваг навчання в Єврошколі є членство в Євроклубі. Далі учні мали змогу познайомитися з брошурою, яку ми отримали від Євроквізу "Навчайся в Європі. Освітні програми та стипендії Європейського Союзу та держав-членів ЄС." Про це розповіла координатор - Надія Качуровська.
2. Неформальтна освіта для шкільної молоді (і не тільки) - запрошує новостворений "Освітній хаб Тернопільщини". Спікер, координатор хабу - Ірина Яремчук. Хаб створено за підтримки ЄС в Україні.
Медіаурок "Протидія дезінформації в умовах війни" (29.07)
Євроклуб Тернопільська Центральна дитяча бібліотека провів медіаурок 🧐"Протидія дезінформації в умовах війни". Бібліотекар Наталія Лагода розповіла про поширення фейків на прикладі подій Голодомору в Україні 1932-33 рр, коли радянська пропоганда вводила в оману світову спільноту.
Сьогодні методи дезінформації рф ще більш підступні. Тому, щоб розвінчувати російську брехню в Україні створено Центр Протидії Дезінформації. Діти ознайомились з його роботою та дізнались про організацію StopFake, яка перевіряє фейки та спростовує російську дезінформацію.
👏Діти також підготували виступ на тему протидії дезінформації. Перед євроклубівцями виступили сестри Антоніна і Аня. Дивитися тут🔵🟡Акція "Ми єдині!Ніхто цього не змінить!" (28 червня, до Дня Конституції України

🌟28 червня – у День Конституції України Євроклуб «Тернопільська Центральна дитяча бібліотека» провів для тернопільчан та дітей-переселенців Акцію 🇺🇦
«Ми єдині!Ніхто цього не змінить!». Разом з Координаторкою Надія Качуровська, діти намалювали карту України і всі разом розмальовували її. З великим болем діти позначали червоним місця у Херсонській, Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій областях та АР Крим. Євроклубівці вірять у Перемогу України та ЗСУ! Карту намалювала учасниця нашого Євроклубу "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" - Віка Підгородецька.
Перемога буде за нами! Віримо в ЗСУ! Надіємося і чим можем - допомагаємо. "Ми єдині!Ніхто цього не змінить!"

Еко-Челендж "Батарейки - здавайтесь" (23.06)

🔋 Одноразові батарейки - з ними дуже комфортно, але вони можуть завдати великої шкоди 😕 Що ж робити, щоб батарейки залишались нашими друзями? ♻️Правильно сортувати!
Більше місяця Євроклуб Тернопільська Центральна дитяча бібліотека проводив Еко-Челендж 💚"Батарейки- здавайтесь!"💚 Діти зібрали батарейки, вивчили правила поводження з ними, обговорили довгоочікуваний законопроєкт № 2207-1-д "Про управління відходами", що наблизить Україну до законодавства ЄС.

Батарейки - здавайтесь!!!🇪🇺🇺🇦💚💚💚💚 Ми маленькі, проте можемо завдати великої шкоди ... : (

Костя і Ростик - активні члени Євроклубу "Тернопільська центральна бібліотека." Сьогодні в бібліотеці ці діти були "зірочками" в розповіді про батарейки, яку вони підготували на домашнє завдання. Відео дивитися тут

Долучаємо наших читачів до 🟩♻️екозвичок разом з Батарейки, здавайтеся. Ми навчились збирати та відправляти на переробку токсичні батарейки, вчимо дітей в нашому 🇪🇺Євроклубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" уберегти надзвичайну, особливу 🇺🇦українську землю. Цілий місяць діти приносили використані батарейки в бібліотеку. В нас були екозаходи, на яких діти розповідали про те, що вони вивчили про батарейки.

Майстер-клас ЄвроСмак "Панакота" від Романа Майковича."ЄвроСмак" в Євролубі "Тернопільська центральна дитяча бібліотека"🇪🇺🇬🇶🇺🇦 -це було смачно, цікавезно і пізнавально.
На цей раз був десерт від дуже гарячої🇮🇹 Італії під назвою "Панакота." Майстер-клас від шеф-кухара одного з ресторанів італійської кухні - Романа Майковича. Пан Роман дуже довго працював в Італії в ресторані Paneficio Via S. Giovani. Ми розмовляли на італійській мові, діти вивчили назви продуктів "Панакоти" італійською мовою. І готували десерт.

Акція "Квіткова мапа України" (до Дня біженців) (20.06)


Відеоматеріал телебачення "Суспільне Тернопіль"
20 червня - Міжнародний день біженця. Створений щоб нагадати людству, що існує така проблема.
Саме цього дня Євроклуб "Тернопільська центральна дитяча бібліотека"🇪🇺🇺🇦 спільно з Бібілотекою-філією №2 для дорослих висадили біля бібліотеки "Квіткову мапу України". Надзвичайно актуальна дата для нас, адже тисячі й мільйони українців за останні місяці змушені були покинути свої домівки й шукати прихистку або в інших регіонах нашої країни, або за кордоном.
Після висадження квітів на клумбі-мапі був патріотичний концерт наших спільних партнерів від Тернопільський Національний Педагогічний Університет імені Володимира Гнатюка, факультет мистецтв, кафедра музикознавства та методики музичного мистецтва.Малюнок-оберіг для захисника(10-16. 06)

Поранені бійці ЗСУ потребують не тільки медичної допомоги, а і психологічної підтримки ❤️‍🩹 Разом з Українською спілкою психотерапевтів, Євроклуб Тернопільська Центральна дитяча бібліотека допомагає в реабілітації українських воїнів за допомогою акції 🧑‍🎨"Малюнок-оберіг для захисників" #оберігвоїну. Євроклубівці готують для бійців щирі малюнки з побажаннями найшвидшого одужання та перемоги, а волонтери забирають малюнки та передають їх у Тернопільську обласну лікарню.
До акції також приєднались Тернопільська бібілотека-філія № 2 для дорослих і Тернопільська бібліотека-філія №7 для дорослих.
🇺🇦
Дякуємо за підтримку українських захисників!

Відеоматеріал Файного міста тут

побажання і малюнки пораненим бійцям
"Дорогий воїне! Бажаю тобі щастя і перемоги", - маленькі тернополяни та переселенці дарують теплі побажання і малюнки пораненим бійцям🙏🥺
Усі охочі можуть долучитися до акції "Напиши листа солдату" у міській центральній дитячій бібліотеці 📝
Зібрані дитячі малюнки волонтери передають захисникам України, щоб підтримувати їхній бойовий дух💪
Матеріал Тернопільського телебачення ТV-4
Еко-десант "Компостуй по-європейськи"  (3.06)
Еко-десант "Компостуй по - європейськи" до Всесвітнього дня довкілля🍀🍃🍁💚💚💚💚💚💚 спільно з Євроклуб "Сузір'я" Піддубцівський ліцей
О, то був справжній двіж сьогодні в бібліотеці. Ми навчилися і навчали інших cворювати органічний компост. Діти підготували вдома рецепти і створили пам*ятку і роздавали її для всіх охочих еко-десанту на вулиці біля бібліотеки.
В бібліотеці ми обговорили європейські проєкти сотрування сміття і проглянули книжку Галини Ткачук "Книжка про сміття". А ще у нас була музична пауза від Юлі Лучко, учениці 5 класу.Флешмоб і майстер-клас, конкурс малюнків на підтримку ЗСУ (1.06)

Чи можна збирати кошти для ЗСУ, продаючи браслети з резинок? Євроклуб Тернопільська Центральна дитяча бібліотека знає, що це реально🤗 1 червня у бібліотеці відбувся благодійний Майстер-клас з плетіння браслетів від 11-річних Даниїла, Андрія і Іллі. Євроклубівці продають вироблені власноруч браслети, а виручені кошти переказують на потреби ЗСУ.  А ще, у Євроклубі відбувся Флешмоб дитячих малюнків "Відкрий для себе Європу", де діти змальовували країни 🇪🇺Європи, які допомагають Україні у війні з російським агресором. Флешмоб підтримав євроклуб Рівненська обласна бібліотека для дітей. У конкурсі прийняли участь тернопільчани та діти переселенці.


Історії волонтерства Мереж ЄС "Наближаємо перемогу разом" ( в тому числі і про нас) - читайте на сайті Євроквіз

Про плетіння браслетів для ЗСУ читати Студія файного міста
Акція-інформаційний дайджест: "Куриш! Ні!!! (До Всесвітнього Дня без тютюну, 31.05) (31.05)

До втілення  проєкту  Євроклубу Піддубцівського ліцею  "Європейська формула чистого повітря" долучилися ми, як партнери - Тернопільська центральна дитяча бібліотека. Разом з координатором Євроклубу Надією Качуровською організували акцію "Куриш? Ні!!!"і пропонують також ознайомитися з літературою, яка допоможе знайти інформацію про шкідливість куріння.День інформації "Українська героїка"(23.05)
Євроклуб Тернопільська Центральна дитяча бібліотека з Координаторкою Надією Качуровською об’єднує молодих тернопільчан і переселенців у цікавих патріотичних заходах. У Бібліотеці відбулась презентація радіопокасту "Українська героїка", мультпрезентація - "Україна - країна Героїв", майстер-клас "Ангел-охоронець". Діти з радістю беруть участь у численних майстер-класах, дискусіях і конкурсах Євроклубу.

Радіоподкаст "Українська героїка" (ВПО)

Гра на гітарі - Стовпець Дарина, Луганська область


 ЄвроСмак "Майстерня шоколаду"(21.05)

Майстерня шоколаду з майстринею-шоколадницею, гостями з Харкова - Оленою Кузьменко  і бардом Ігорем Березюком (ВПО).

Майстерня пройшла з пізнавальною грою "Відкриймо для себеГригорія Сковороду." 

ЄвроГра "Літературна Європа" (18.05)

 #StandWithUkraine #UAPeremoha День Європи.

Від Представництва ЄС в України European Union in Ukraine
Euroquiz.org.ua , за підтримки управління культури і мистецтв ТМР в бібліотеці запрацював наш Євроклуб-2022 "Тернопільська центральна дитяча бібліотека" КУ Тернопільська міська ЦБС з програмою "ЄвроБібліотека."🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Вчора в нас була відеоконференція з інтерактивною студією на базі нашої бібліотеки до Дня Європи. Велике спасибі всім, хто зміг під*єднатися. А це українські євроклуби, наші партнери по проєкту, вийшла в ефір тернопільська письменниця і казкарка Ірина Мацко, яка в цей час працює в Польщі з українськими дітьми, Оксана Ратушняк, також письменниця. Щиро вдячні за підтримку і під*єднання до конференції представників Тернопільської міської ради - начальника управління культури і мистецтв - Світлана Козелко. Також вдячні нашим колегам-бібліотекарям на чолі нашої директорки - Оксана Лехіцька.
Далі ми святкували День Європи в бібліотеці. Для членів нашого євроклубу і всіх охочих була євро-гра за книгою "Європа-гра": у великому, малому, в історії та мріях. Працівники бібліотеки підготували чудову презентацію "Історія Європи в казках", була вікторина і ми складали пазли Європи на карті. Опісля, діти були поділені на чотири команди і за допомогою карти сладали відповіді на запитання по книзі "Європа-гра", яку ми отримали раніше від організаторів проєкту.
Ще була в нас презентація книги Оксани Ратушняк "Пташка радісно співає" на українській і польській мові і "Ключики весни" на українській мові. Книжка-розмальовка Ірини Мацко "Мамине серденько" - також ми предствили в бібліотеці. Всі ці книги були подаровані авторами бібліотекам нашої Тернопільської ЦБС.
В бібліотеку приходять діти внутрішньо-переміщених осіб, які і відвідують наші заходи.
Незламні!!! Разом переможемо!!! Наближаємо перемогу разом!!!

Міні-квіз "Літературна Польща"

Перший захід проєкту відбувся в нас вчора - 10 травня. Це був міні-квіз "Польща-Україна". Присвячений Дню Європи, який відзначають  9 травня.

 На зустріч в наш Євроклуб прийшла викладач польської мови Тернопільського Національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, дитяча письменниця і піснярка - Наталія Лобас. Цікава презентація про дружню нам країну Польщу, яка стільки зробила і робить для переміщених осіб з України дуже багато, урок польської мови, літературний круїз книжками Польщі, вікторина на засвоєні знання і подарунки.

Євро-вікторина онлайн


Чи впевнені ви, що знаєте все про Європу? Представництво ЄС в Україні запрошує спробувати себе у вікторині на тему Європи та Євросоюзу. Безліч нових фактів, цікавинок та гарно проведений час. 
Більше балів — крутіші подарунки!
Вікторина до Дня Європи— це цікаві факти про Європейський Союз та неочікувані відкриття. 3 найкращі гравці у категоріях до 14 років та від 14 років отримають флешки, футболки, кепки та парасольки.

Це ще не все, до 16 вересня триває Євровікторина — це всеукраїнська вікторина про Європейський Союз, що складається з 5 тематичних блоків, кожен з яких розбитий на 4 теми. При оцінці буде врахована точність та швидкість відповідей. 100 найкращих гравців у категоріях до 14 років та від 14 років отримають цінні призи. 
Спробуй себе і доведи, що твої знання ЄС варті винагороди. Правила вікторини тут

Вікторина-онлайн: Створи власну користувацьку карту. Дивитися тут

Європа: Країни - Вікторини – Карти: Seterra – це безкоштовні картографічні вікторини, завдяки яким можна дізнатися більше про країни, міста й інші цікавинки: Австрія, Албанія, Андорра, Бельгія, Білорусь, Болгарія, Боснія та Герцеговина, Ватикан, Велика Британія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Косово, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Північна Македонія, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Сан-Марино, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Чорногорія, Швейцарія, Швеція.
Гра побудована по таких версіях:
Європа: Країни:
Європа: Країни (Мульт. Версія) (47)
Європа: Країни (Мульт. Версія)
Євросоюз: Країни (27)
Євросоюз: Країни
Європа: Столиці (Складна версія) (45)
Європа: Столиці (Складна версія)
Європа: Міста (39)
Європа: Міста
Європа: Фізична Карта (22)
Європа: Фізична Карта
Європа: Водні Об’єкти (12)
Європа: Водні Об’єкти
Європа: Гірські Хребти (10)
Європа: Гірські Хребти
Європа: Річки (18)
Європа: Річки
Європа: Прапори (Складна версія) (47)
Європа: Прапори (Складна версія)
Європа 1914 р. (22)
Європа 1914 р.
Холодна Війна в Європі (1949-1989) (28)
Холодна Війна в Європі (1949-1989)
Ігри Мапи Європи  не залишать нікого байдужими.

Історичний екскурс: 

Відкриваємо для себе Європу. 

16 ТРАВНЯ 2020 Р. СВЯТКУЄМО ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ.

Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.
До вашої уваги есе про великого сина Норвегії Фрітьйофа Нансена.
Народився 10 жовтня 1861 року, 13 травня 1930 р. помер 68-річний Фрітйьоф Нансен, норвезький полярний дослідник, який перший перетнув Гренландію на лижах. 
 На знак пошани до пам'яті Нансена  в Україні скульптор Олександр Табатчиков створив погруддя великого норвежця (1962), а поетеса Ліна Костенко написала вірш «Любов Нансена".

"Фрітьоф Нансен і Україна"


 "На нас лежить великий обов’язок навчити європейські країни взаємної довіри»

Норвежець Тисячоліття Фрітьйоф Нансен (норв. Fridtjof Nansen) мав унікальний талант любити й шанувати живих людей. Мужній дослідник Арктики, видатний дипломат, який відмовився від корони Норвегії, переймався долею українського народу.
Лауреат Нобелівської премії миру 1922 року — «за багаторічні зусилля з надання допомоги беззахисним». 
2000 року співвітчизники проголосили його норвежцем Тисячоліття, національним героєм.
На карті Арктики й Антарктики ім'я Нансена зустрічається 25 разів.

Найвідоміша його книга – «Життя ескімосів» (1892 р.).  
З 1921 Фрітйьоф Нансен став одним з організаторів Міжнародної комісії допомоги потерпілим від голоду. У 1922 р. Ф. Нансен отримав Нобелівську премію миру «за багаторічні зусилля з надання допомоги беззахисним». Фонд Нансена становив 250 000 золотих карбованців. До цього фонду Нансен вклав власну Н обелівської премії і точно таку ж суму своїх гонорарів.
28 січня 1923 р. Ф. Нансен, як верховний комісар Міжнародного Червоного Хреста, приїхав до Харкова. Його ім’я було загальновідомим. Місія Ф. Нансена організовувала посилки для залізничних службовців Харкова, відкрила дитячий будинок, де виховувалися 85 сиріт, підтримувала роботу студентських їдалень тощо.
 Про свої наміри він заявив так:
«По-перше, необхідно надати допомогу потерпілим від голоду, а також допомогти селянам відбудувати своє господарство, щоб вони спокійно зустріли майбутнє. Друге завдання – сприяти підвищенню культурного рівня країни, якій належить велике майбутнє. Необхідно допомогти студентам продовжувати навчання, вчителям – вести педагогічну практику. Пам’ятатимемо, що для цієї мети нам необхідна не тільки їжа, але й книга. На нас лежить великий обов’язок навчити європейські країни взаємної довіри».

Місія Нансена заснувала багато дитячих будинків, називалися вони однаково: «Дитячий будинок ім. Нансена». Ф. Нансен відвідав студентські їдальні та дитячий будинок, де виховувалися діти від чотирьох до п’ятнадцяти років, підібрані на вулицях. До України переводилася велика кількість сільгосптехніки, дієтичних харчових продуктів, на гроші Фонду Нансена в Україні засновані два дослідних господарства. Завдяки заходам Ф. Нансена в Росії й Україні були врятовані від голодної смерті більше 6 мільйонів 400 тисяч дітей і 800 тисяч дорослих.
Ліна Костенко "Любов Нансена"
«Відкриваємо для себе Європу»: 

євро-гра-квест


Європейський Союз створили понад 60  років тому мудрі державні діячі, які вміли дивитися на багато років вперед. Коли ЄС тільки почав формуватися, деякі з теперішніх його лідерів були дітьми. Вони зростали з тими складними процесами, що робили Європейський Союз таким, яким він тепер є. Мета союзу була  і є зробити життя людей кращим.

 Дорогі діти! Україна сьогодні не є членом Європейського Союзу. Але, нам важливо усвідомити, що ми є європейці. Ми маємо багато спільного з ровесниками від Лісабона до Варшави, від Гельсінкі до Рима або у будь якому іншому куточку Європи. І коли підростете, ви теж можете долучитися до подальшої розбудови європейської України - в тому числі і на великих посадах. Найважливіші європейські цінності є : демократія, дотримання прав людини, рівності всіх перед законом, поваги для інших. Це і є основи Європейського Союзу.

Європейський союз - єдність у різноманітності.

Що вам відомо про країни-ЄС?
Вирушаємо у мандри Європою і погляньмо,  що нового можна дізнатися про наші країни-сусіди, а також не забуваймо веселитися дорогою!

Спершу може здатися, що в цьому буклеті країни Європейського Союзу представлені у довільному порядку. Однак, якщо подивитися на їхні назви рідними мовами, помітно, що всі вони розташовані за алфавітом. Адже назва "Угорщина" звучить угорською зовсім інакше, ніж українською, а німці називають свою країну "Deutschland."

На звороті буклету є наліпки із зображеннями монет, прапорів, будівель, тощо, які можна вклеювати у порожні поля  вашого паспорта або ж на мапу. 

Зразок окремої сторінки.
В кінці буклету можна знайти і відповіді до завдань квесту. Тільки ви не зразу підглядайте! 


Завдання на сторінці: "Данія"
Назвіть три казки Ганса Християна Андерсена.

Відповідь: "Нове вбрання короля", "Дівчинка з сірниками", "Дюймовочка", "Снігова королева", "Гидке каченя", "Принцеса на горошині" тощо.Книжка "Євро-гра"  призначена не лише для читання. Вона пропонує співпрацю: тут можна знайти численні завдання, які вимагатимуть активної участі. Наприкінці  кожного розділу ставляться не прості завдання. Тому потрібно зразу запастися кольоровими олівцями, клеєм і ножицями, які стануть в пригоді.  Звичайно, наприкінці видання можна знайти підказки на відповіді до усіх завдань. Тільки знову ж не заглядай туди відразу. Потрібно постаратися виконати завдання самотужки. Адже для цього  в нас "Бібліотечний куточок ЄС" з усіма різноманітними книжками, картою Європейського Союзу, малюнками і наклейками прапорів країн  ЄС, культурних місцевостей і різних цікавинок. Отож, до скорого! Побачимося після карантину. Тоді і зіграємо!  #EUBOOKSHELF


Куточок Європейського Союзу в Україні

ЄС на книжковій полиці! 

Тернопільська Центральна дитяча бібліотека долучається до проекту "Інформаційна підтримка ЄС - бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні". Завдяки методичним матеріалам від Представництва Європейського Союзу в Україні, користувачі нашої бібліотеки мають змогу ознайомитися з цікавими пізнавальними матеріалами про Євросоюз.
Хочете дізнатися більше про #Європейський_Союз : історію, принципи, керівні інституції, органи ЄС та їх діяльність, європейські цінності, відносини Європейського Союзу та України? Наш куточок Європейського Союзу - це нова унікальна можливість надати дітям і їхнім батькам шанс дізнатися більше про Європейський Союз. 
Бібліотека отримала брошури та методичні матеріали про ЄС, а читачі зможуть отримати інформацію щодо:
  • Історія Європейського Союзу
  • Засад та напрямків діяльності кампанії "Прямуємо Разом"
  • Принципів функціювання ЄС, керівних інституцій, органів ЄС та їх діяльності
  • Відносин Європейського Союзу та України
  • Європейських цінностей
  • А також: ігри, навчальні карти Європи, прапорці, промоційні листівки, наліпки, тощо.

День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. 
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.
Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.
В 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.
Немає коментарів:

Дописати коментар