четвер, 25 липня 2013 р.

Міжрегіональний ярмарок «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє»9-10 липня 2013 року в приміщенні Українського католицького університету проходив Львівський міжрегіональний ярмарок «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє».  
Організаторами регіонального Ярмарку виступили Програма «Бібліоміст», Львівська обласна універсальна наукова бібліотека, Львівська міська громадська організація «Інститут політичних технологій».

Близько двохсот учасників з Волинської, Рівненської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької та Хмельницької областей ділилися своїми бібліотечними проектами.
 Під час офіційної церемонії відкриття виступили головний менеджер програми «Бібліоміст» Меган Волк, начальник відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури України Лариса Нікіфоренко, завідувач науково-методичного відділу Національної парламентської бібліотека України Інна Цуріна.

«Ми тут зібралися для обговорення питання сучасної бібліотеки, а також того, що нам потрібно зробити, аби бібліотека стала центром громади. Тією інституцією, яка допомагає громаді жити та розвиватись. Ми говоримо про те, якою вона повинна бути», — розповіла начальник відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури України Лариса Нікіфоренко.

«Бібліотеки мають іти в ногу з часом, і нині наявність великої кількості книг не означає однозначної успішності таких закладів, хоча, звісно, є необхідною умовою функціонування. Українські бібліотеки мусять змінюватися відповідно до потреб часу, якщо хочуть залишатися популярними», -зазначила Інна Цуріна.

Програма заходу складалася з двох основних частин: робота експозиції інноваційних бібліотечних проектів та конференція в форматі «пошук майбутнього». Методика «пошуку майбутнього» застосовувалася бібліотеками вперше. Це дієвий інструмент для згуртування учасників для подолання спільних викликів, незважаючи на різноманіття їхніх інтересів та уявлень.


На ярмарку було представлено 21 експозицію українських бібліотек, де відвідувачі та учасники події мали нагоду особисто поспілкуватися з їхніми представниками або переглянути запропоновані презентації.

 У форматі дискусій і роботи в малих групах учасники конференції працювали над вирішенням основного питання конференції: Дискусії відбувалися навколо шести основних факторів, які впливали на розв’язання основного питання конференції:
Фактор 1: Наявність інноваційних послуг бібліотек
Фактор 2: Задоволення потреб користувачів бібліотек
Фактор 3: Кваліфікований персонал бібліотек
Фактор 4: Бібліотечний маркетинг та залучення громади
Фактор 5: Використання інформаційних технологій у бібліотеках
Фактор 6: Налагодження продуктивних партнерств бібліотек
Подібні ярмарки проходили у місті Суми – для учасників із Київської, Полтавської, Сумської і Чернігівської областей;  місті Сімферополь - для учасників із Автономної республіки Крим, Запорізької,  Миколаївської, Одеської , Херсонської областей; місті Луганськ - для учасників із Дніпропетровської, Донецької, Луганської,  Харківської областей та місті Вінниця – для учасників із Вінницької, Житомирської, , Кіровоградської, Київської і Черкаської областей.
Підсумки ярмарків для пошуку майбутнього модернізованих бібліотек різних областей буде підбито восени поточного року під час Всеукраїнського ярмарку бібліотечних інновацій. 

Виступ головного менеджера програми «Бібліоміст» Меган Волк


                                               Ярмарка бібліотечних інновацій

 
                                                               Робота в групах
1 коментар:

  1. Молодці! Вітаю вас як учасників, уявляю скільки позитиву та досвіду привезли із собою назад, адже ми також тільки вчора повернулися із ярмарку у м. Вінниця. Дуже сподобалось!!!

    ВідповістиВидалити