понеділок, 23 липня 2018 р.

Мешканці морських глибин

Придумали це свято в 1986 році на засіданні Міжнародної китобійної комісії, яка ввела заборону на винищення цих тварин після 200 років їх нещадного вбивства. Таким чином, китовий промисел був визнаний незаконним. 
Ця заборона діє по сьогоднішній день, передбачаючи також табу на продаж китового м'яса. Спочатку ці заходи були спрямовані на порятунок і збереження популяції китів, але пізніше 23 липня стало своєрідним нагадуванням людині про необхідність збереження всіх морських савців. 
23 липня — Всесвітній день китів і дельфінівІ саме тому в Центральній дитячій бібліотеці відбулося свято присвячене  Всесвітньому дню захисту китів і дельфінів. Читачі ЦДБ з цікавістю слухали працівників бібліотеки, які розповіли про морських мешканців та про захист тварин, переглянули документальний фільм "Грандіозна мандрівка вглиб океанів"3D.
Продовжуючи цю тему бібліотекарі наголосили, що щорічно у цей день різні природоохоронні організації в різних країнах проводять тематичні акції, присвячені питанням захисту китів і дельфінів. Іноді в цей день звучать заклики щодо захисту інших видів тварин, які знаходяться на межі повного вимирання.  Для України це свято має також важливе значення, адже в Чорному та Азовському морях живуть популяції дельфінів. Багато видів цих тварин занесені до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи. Про рятувальної епопеї китів знятий фільм «Усі люблять китів», який вийшов на екрани в лютому 2012 року. Його автор – режисер Кен Куопіс, зйомки проходили на Алясці.  
Діти були вражені різновидністю мешканців морського світу. Бібліотекарі наголошували на тому, як важливо зберегти цих розумних,  миролюбних, чудових, цікавих морських тварин від знищення, адже бережливе ставлення до світу, у якому ми живемо виховується ще змалечку. Читачі із захопленням відгадували загадки про морських мешканців, залюбки грали в ігри «Хто, хто живе у морі на широкому просторі» та «Хазяйнує в морі рибка, вона плаває швидко, швидко», демонстрували спритність, винахідливість та допитливість. Бібліотекарі Центральної дитячої бібліотеки разом з малюками згадали яке море на смак, якого воно кольору, і хто в ньому водиться.
 

Працівники центральної дитячої бібліотеки ознайомили юних читачів молодшої групи дошкільного закладу №13 м-ну "Дружба" з новим надходженням літератури, а тако ж підготовлили виставку на дану тематику "Мешканці морських глибин."

В бібліотеці ми розмовляли з дітлахами про чарівний світ океанівякий до сихпір залишається невідомим до кінця, а на завершення перегляд мультфільму
 "Осьминожки"1976р.  Золотая колекція.

Немає коментарів:

Дописати коментар