понеділок, 6 січня 2025 р.

Інтерактивний урок «Бачити на дотик» присвячений Всесвітньому дню азбуки Брайля

 4 січня відзначається Всесвітній день азбуки Брайля, започаткований на честь дня народження винахідника шрифту для незрячих Луї Брайля. У дитинстві він осліп, проте адаптувався до нового способу життя й створив відому на весь світ систему – шрифт Брайля.

Сьогодні в нашій бібліотеці відбувся пізнавальний та надихаючий захід,інтерактивний урок «Бачити на дотик» 🙈присв’ячений Всесвітньому дню шрифту Брайля!
Діти прослухали історію створення шрифту, яким користуються мільйони людей із вадами зору по всьому світу.
😔 Ми разом відкрили для себе, шрифт Брайля, разом спробували читати книги. Провели віртуальну екскурсію бібліотекою для незрячих - Сенсотека, що знаходится у Львові🙈. «Пройшли» її коридорами, ознайомилися з різними приладами, для незрячих, що є в даній бібліотеці
🎲Провели цікаву та захоплюючу гру- «Відчуй, як це?», під час якої, діти з закритими очима описували свої відчуття у повній темряві, а також спробували на дотик розпізнати предмети повсякденного вжитку. Серед завдань було розпізнати тюбики з зубною пастою та тюбиком з кремом для рук, шампунь та рідке мило, розпізнати ключі та ін.
Це дало змогу зрозуміти як себе почувають незрячі та як вони потребують нашої підтримки.🙏🙏🙏


Народознавча мандрівка «Таїнство другого Святвечора»

 

Напередодні величного свята Богоявленння в бібліотеці провели народознавчу мандрівку «Таїнство другого Святвечора» під час якої поринули у глибину українських традицій. Обговорили історичні корені цієї традиції, її значення для українців, особливості підготовки до вечері (пісні страви, символіка страв, обряди). Бібліотекар розповіла про символіку йорданського хреста та традиційного освячення води.

🌟Вітаємо усіх наших читачів з Хрещенням Господнім і хочемо побажати, щоб здоров'я було міцним, як хрещенські морози, щоб чиста водиця змила всю печаль і смуток, а яскраве світло надії і любові осяяло вашу душу і серце!














пʼятниця, 3 січня 2025 р.

Майстерка "Виготовлення оздоби для баночки на Водохреща"

 Сьогодні у нашій бібліотеці панувала особлива атмосфера творчості та натхнення!

🥳
До нас в гості завітала надзвичайно талановита тернопільська поетеса-початківець Оксана Іванівна Ткач. Разом зі своєю внучкою, вона прочитала свої вірші, які почала писати для своїх ще маленьких внуків, а згодом це переросло у захоплення, яке вилилося на папері. Її вірші супроводжувалися надзвичайно яскравими ілюстраціями, які намалював її брат- художник Євген Чопик. В подальшому пані Оксана планує видати збірку своїх віршів, в яку і увійдіть ці малюнки.




👼А наше свято ми продовжили ще однією цікавою зустріччю з

четвер, 2 січня 2025 р.

Майстер-клас “Новорічний брелок та іграшка власноруч”

 

Святковий час – це не лише про подарунки і ялинкові прикраси, це про ті теплі моменти, які залишаються в серці дитини назавжди та формують її емоційний інтелект.  В рамках проекту “Веселі канікули” відбувся майстер-клас “Новорічний брелок та ігр
ашка власноруч”, де дітки відчули магію новорічно-різдвяних свят, яка залишиться в їхніх серцях.

Пригадайте, як у дитинстві ви прикрашали ялинку, готували саморобки чи вивчали новорічні вірші і колядки. Це більше, ніж просто заняття – це уроки любові, турботи та співпраці, на яких діти вчаться дарувати добро та бути вдячними. Святкові традиції вчать висловлювати свої емоції, допомагають відчути зв'язок з сім’єю і навколишнім світом, розвивають емпатію через дарування і спільну творчість.

Тож маленькі читай лики, поспішаймо у бібліотеку, де на вас чекатимуть різноманітні веселі різдвяні  заходи і розваги.
















середа, 1 січня 2025 р.

Історичний портрет «Символ нескореної України»

📚 Історичний дайджест «Життя, присвячене Свободі»
Сьогодні в бібліотеці відбувся особливий захід, присвячений Дню народження видатного діяча, ім’я якого стало символом незламної боротьби за незалежність України – Степана Андрійовича Бандери.
Під час заходу була презентована книга В. Левицької "Степан Бандера", присутні дізналися про основні віхи життя та діяльності Бандери - від дитячих років до періоду його активної боротьби за свободу рідного краю . Ми поринули у складні, але важливі сторінки української історії, які демонструють силу духу, відданість ідеалам свободи та безкомпромісність у досягненні поставлених цілей.
🔖 Також у бібліотеці була оформлена тематична книжкова виставка, де представлено літературу, що висвітлює не лише біографію Бандери, а й тогочасний контекст боротьби українського народу.