пʼятниця, 24 липня 2015 р.

Міжнародний день китів і дельфінів

23 липня Всесвітній день китів і дельфінів.

 Це свято було засновано в 1986 року, коли на  засіданні Міжнародної китобійної комісії ввели заборону на китовий промисел. 
     Сьогодні цей день вважається днем захисту не лише китів, а й усіх морських ссавців.  У світі налічується  близько 80 видів китоподібних, до яких відносяться кити, дельфіни, морські свині й інші тварини. 
  Китоподібні - теплокровні ссавці, які дихають повітрям та народжують живих малят  і вигодовують їх молоком. 
    Китоподібні розділяються на 2 види: беззубі, або вусаті кити, до яких власне відносяться власне кити, і зубаті кити, до яких відносяться дефільни, морські свині, кашалоти й інші. 
   Вусаті кити в українських морях не зустрічаються, тоді як зубатих китів можна побачити   у Чорному й в Азовському морях - це види дельфінів афаліна й білобочка, а також азовка (морська свиня).
Всі вони занесені до Червоної книги України і перебувають під охороню.   


Протягом двох днів, а саме 22-23 липня 2015р. в Центральній дитячій бібліотеці проходило свято любителів моря,  присвячене Всесвітньому дню захисту китів та дельфінів.

Захід організований для дітей 6-10 рр., вихованців літньої дитячої школи "Дивосвіт", організованої Тернопільською міською молодіжною громадською організацією ФСК «СПОРТ-КЛАС» за підтримки міського голови. 


Бібліофреш за дитячими енциклопедіями

 "Мешканці морських глибин";


Відеоролик "Дельфінотерапія";

Перегляд мультфільму "Дельфін.Історія Мрійника";

 


Хвилинки- цікавинки "Памятники китам та дельфінам"

Дельфін - істота, яка живе у двох стихіях, морській та повітряній. Він служить зв"язковою ланкою між земним і небесним. Є царем риб і рятівником людей.Бесіда за сторінками Червоної книги України /розповідь про дельфінів, занесених до Червоної книги/;

    Майстер- клас від бібліотеки "Зберігаємо спогади про море. Виготовлення фоторамок";Дарунки  моря
      

Веселі та цікаві ігри з водою  Малюємо морських тварин 


Немає коментарів:

Дописати коментар