пʼятниця, 26 серпня 2016 р.

До Дня міста, Тернопіль - місто в якому ми живемо

                                  Тернопіль засновано у 1540 році, і всього за 8 років він отримав Магдебурзьке право. Не дивно, що за півтисячоліття витоки назви міста не збереглися. За однією з версій, місцевість, де нині розташований Тернопіль, раніше звалася Тарнополь і має польське походження - слово «тару», що означає «терен».
Є також версія, прив'язана до магнатів того часу, Тарновських. Тернопіль був одним з опорних пунктів Богдана Хмельницького у визвольній війні проти Польщі, був культурним оплотом і центром свого часу. Культурне життя Тернополя надзвичайно сильне, можливо, саме тому День міста святкується 28 серпня - на свято Успіння Пресвятої Богородиці. На головне тернопільське свято проходять оркестрові виступи, фестиваль вишиванок та національних костюмів, а також Свято меду. Які б не проводилися у Тернополі заходу в цей день, всі вони завжди починаються з літургії з нагоди Успіння Пресвятої Богородиці. 
І працівниками Центральної дитячої бібіліотеки для читачів підготовили виставку книг, які знаходяться у книгозбірні за цією тематикою.

Якщо вас зацікавило це прекрасне місто, рекомендуємо почитати докладніше про його історію та визначні пам'ятки.


Тернопіль (до 1944 року — Тарнополь, Тарнопіль) - місто обласного значення Тернопільської області. Один з трьох головних центрів історичного регіону Галичина. Розташоване на річці Серет. Засноване у 1540 році Яном Тарновським.
Старий замок або Тернопільський замок — фортифікаційна споруда, пам’ятка архітектури національного значення. Розташований за адресою вул. Замкова, №12. Зведений 1540—1548 на лівому березі річки Серет в урочищі Сопільче для охорони південно-східний кордонів Речі Посполитої від нападів кримських татар. В наш час від замку лишився лише палац.
Церква Воздвиження Чесного Хреста (Воздвиженська Здвиженська, Надставна) - найдавніший храм Тернополя, пам’ятка архітектури національного значення, споруджений наприкінці 16 століття. Розташований на Підзамчу на невисокому підвищенні над Тернопільським ставом. Пам’ятка відрізняється від інших культових оборонних споруджень Поділля наявністю напівкруглої апсиди, що походить ще з староруських традицій.
Церква Різдва Христового — одна з найдавніших культових споруд Тернополя, на сьогодні – діючий храм УАПЦ. На місці сучасної стояла дерев’яна церква, знана як Середня (згоріла наприкінці 16 ст.), перша згадка про котру — в королівській грамоті (6 липня 1566), де йдеться, що міський мур укріпив син Яна Тарновського — Христофор.
Залізничний вокзал. Збудований 1870 р., коли відкрита залізнична колія Золочів—Тернопіль. Восени 1903 р. почали будівництво нового приміщення вокзалу. Проект розробило технічне бюро міністерства залізниць у Відні (Австрія).

Немає коментарів:

Дописати коментар