понеділок, 11 червня 2018 р.

"Коронація слова" 2018р - посмертно.


Цими днями в Києві 7 червня 2018р урочисто вшанували переможців престижного літературного конкурсу «Коронація слова».  Цьогорічна церемонія відкрила Україні і світу імена «зірок» сучасного літературного простору. 

Відомий тернопільський поет - пісняр втретє став лауреатом літературного конкурсу “Коронація слова”

Високо відзначено доробок нашого земляка, талановитого тернопільського поета-пісняра, заслуженого діяча естрадного мистецтва України Сергія Сірого. Його поетичний твір «Чорний ворон» отримав спеціальну відзнаку в номінації «Пісенна лірика». На жаль, сталося так, що Сергій Сірий торік в останні тижні свого земного життя ще встиг відправити на конкурс «Коронація слова – 2018» чудовий текст пісні, присвяченої подіям на Сході України, але йому вже не судилося цього річ піднятися на сцену і отримати цю, вже третю, «корону».          Посмертно.
  
 Двічі лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», тернопільський поет-пісняр Сергій Сірий отримав третю «корону».

Йому не судилося почути вітальні слова друзів, колег по творчості і тих, хто по-справжньому щиро шанував його талант. Так розпорядилася доля… Але навіть з Вічності Сергій Сірий подбав про рідний Тернопіль, адже цьогорічна «Коронація слова» вже стала історією, в яку вписане і його ім‘я – єдиного із тернопільських літераторів.

ЧОРНИЙ ВОРОН

Обгоріла земля.

Дотліває гілля.
Сонцю дим очі з’їв.
І чим далі на схід –
Всюди попелу слід
І не чути птахів.
Лиш два чорних крила
Понад прірвою зла,
Наче знак каяття –Життя.
Чорний ворон в степу
Грає в долю сліпу.
Він в собі убив страх.
І шука день і ніч
Тіні мертвих облич
Цей сумний демон-птах.
Чорний ворон не спить,
Чорним небом летить…
Він летить, де луна – Війна.
Де чорний ворон,
Там дим і порох,
Зрошене болем
Стоптане поле.
Там мати сива
За вбитим сином
рида…
Кров на дикій траві
І уста вже німі…
Ворон поруч присів.
Бачив смерть він не раз
Без усяких прикрас
І патетики слів.
Знає він, що душа
Вдаль від куль відліта
І нема вороття
В життя.
Ворон каркнув – і ввись
Два крила піднялись:
Десь почавсь новий бій…
І хтось знову  упав.
Мить – і вічністю став
На священній землі.
Кров’ю світ окропив,
Шлях до світла відкрив,
Щоб не було пітьми
Війни.
Де чорний ворон,
Там дим і порох,
Зрошене болем
Стоптане поле.
Там мати сива
За вбитим сином рида…                        Сергій Сірий.

      Для довідки:Сірий Сергій Антонович – корінний тернополянин (11 листопада 1959 – 4 грудня 2017 р.р.). Поет-пісняр за покликанням і журналіст за фахом. Заслужений діяч естрадного мистецтва України. Член творчої спілки “Асоціація діячів естрадного мистецтва України”, член Національної спілки журналістів України. Автор двох нашумілих збірок еротичної поезії “Твоє тіло – наркотик” та “Пожежа тіл”.
Його перу належить і містична мелодрама “Йар навиворіт, або Кохання в чужому тілі”. Він лауреат конкурсу “Коронація слова-2014” (спеціальна відзнака в номінації “Пісенна лірика для дітей” за текст пісні “Домовик-домовичок”).

 Рішенням журі Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова-2016” твір поета-пісняра “Бім і Кеті” визнано переможцем в номінації “Пісенна поезія для дітей” як кращий пісенний твір для дітей молодшого шкільного віку. У 2018 році «Коронація слова» удостоїла спеціальної відзнаки його пісенний твір «Чорний ворон» у номінації «Пісенна лірика». 

Пісня “Я – убитий солдат”, яку поет написав у 2014 році в співдружності з тернопільським композитором Сергієм Степанівим, рекомендована Міністерством освіти і науки України для проведення “Уроків мужності” у навчально-освітніх закладах нашої держави.

Пісні на слова Сергія Сірого “Українська родина”, “Пісенні Медобори”, “Хотинський піснецвіт”, “Ліра Гіппократа”, створені у співдружності з відомим композитором Леонідом.Попернацьким, стали музичними візитівками однойменних всеукраїнських мистецьких фестивалів.

А пісня “Доброго дня” – гімн благодійного фонду “Світ дітей”, який є філією міжнародної благодійної організації в Канаді “Chalice”, і текст її перекладено на англійську мову.

Виконавці пісень на вірші поета здобували перемоги, ставали лауреатами чи дипломантами всеукраїнських та міжнародних пісенних фестивалів і конкурсів: “Співограй”, “Пісня року”, “Балатон. Мистецтво. Молодість”, “Кришталевий жайвір”, “Чорноморські ігри”, “На хвилях Світязя”, “Прем’єра пісні”, “Київська весна”, “Ялтинське літо”, “Боромля”, “Сім-сім”, “Зірки, на сцену!”, “Наша пісня”…

Немає коментарів:

Дописати коментар