понеділок, 16 грудня 2019 р.

Що почитати напередодні свят: 10 книг для зимового настрою. ...

Погодьтеся, зима – це найкращий час для читання книг, коли ти, закутавшись у теплий плед і попиваючи гарячий чай, поринаєш у вигаданий автором світ. Проте читати  потрібно завжди. Все залежить від вашого настрою! В той же час зимою, в передчутті різдвяних свят, з'являється той самий настрій, коли ти, навіть будучи дорослим, починаєш вірити в новорічне диво. 
Ми підготували для вас огляд книг, які можуть читати, як дорослі, так і діти. Серед них ви знайдете добре знайомі та близькі по духу твори, а також новинки, які не залишать вас байдужими. От же - починаємо!

 Гоголь, М. «Ніч перед Різдвом. Вечори на хуторі близь Диканьки». 
Ця книга і її герої знайомі кожному з дитинства. 
Хто не читав оповідання, той точно дивився радянський мультфільм або сучасний мюзикл. Читаючи саме цю книгу, ми переносимось на десятки років назад і відчуваємо дух справжнього українського Різдва.
 Саме такого, яким воно має бути, – з хрустким від морозу снігом і завірюхою, столами, що ломляться від наїдків, і колядниками, які ходять від хати до хати, а також нечистою силою, яка всіма можливими способами хоче зіпсувати людям свято.
  У різдвяні свята обов’язково треба взяти до рук цю книгу та зустрітись із вертким чортом та Солохою, мужнім Вакулою та красунею Оксаною, загадковим Щуром та, звичайно ж, Царицею.  

 Діккенс, Ч.«Різдвяна історія» («Різдвяна пісня у прозі») 
  Після прочитання «Різдвяної історії» Діккенса, в якому б віці ти не був, все одно починаєш вірити у диво. Адже на початку розповіді немає ніякої віри в те, що лихвар Ебенезер Скрудж взагалі спроможний на якісь почуття. Він – черствий до оточуючих його людей і переконаний, що всіх, хто бажає веселого Різдва, потрібно вбивати на місті. Однак за нього беруться Духи Різдва – Минуле, Теперішнє і Майбутнє. Саме їм вдається змінити Скруджа, і він, уже будучи підстаркуватим дідом, починає вірити в казку і різдвяне диво, чим немало дивує оточуючих. За мотивами «Різдвяної історії» знято немало фільмів і мультфільмів. Але жоден з них не зрівняється із живим словом Діккенса.
Гофман, Е. -Т. «Лускунчик і Мишачий король». 
Цю коротеньку розповідь, а також мультфільм ми знаємо з дитинства. Разом з батьками ми лякалися страшного мишачого короля із сімома головами і співчували Лускунчику, який з ним боровся. Хоч «Лускунчика» можна назвати страшною книгою, але її варто читати дітям, і не тільки в новорічні та різдвяні свята. В ній ми бачимо справжню жіночу любов, про яку розповідають довгими зимовими вечорами, мишей, яких так бояться діти,  а також шлях головного героя від хлопчика до мужнього чоловіка. 
Все це вчить з раннього дитинства підтримувати один одного в будь-якій ситуації і боротися зі своїми страхами.

 Олкотт, Л.-М. «Коли приходить Різдво».
  Червоною ниткою крізь усю книгу проходить одне просте питання – коли ж насправді настає Різдво? Можливо, тоді, коли вся земля вкрита білосніжною ковдрою, а морозець щипає носика і щічки? Або ж тоді, коли уже накритий святковий стіл і вся родина зібралась за ним в очікуванні 
свята і новорічних подарунків?Насправді жодна із цих версій не підходить. Авторка звертає увагу читачів на те, що Різдво приходить тоді, коли маленький Ісус вчить нас любові і співчуття до ближнього. Вся книга наповнена повчальними історіями, які змусять змінити свій погляд на світ і на оточуючих людей. Саме після прочитання книги приходить розуміння, що диво у світі творять не голосні слова і дорогі подарунки, а тихий дитячий шепіт вдячності і віра в те, що добро завжди переможе зло. 
   Книгу «Коли приходить Різдво» варто прочитати не лише дітям, а й дорослим!
Льюїс,  Клайв Степлз  «Хроніки Нарнії: Лев, Біла Відьма і Шафа». 
Звичайно, ця книга не про Різдво, і в ній жодним словом не згадується Новий рік. Але в ній ви знайдете море снігу і магії, яка перенесе вас у інший світ. Дія відбувається в часи війни в Англії, батьки відправляють своїх чотирьох дітей – Люсі, Сюзан, Едмунда і Пітера  - в глибинку до дідуся. Саме там Люсі і знаходить дивовижну шафу, яка веде в інший світ. Там діти зустрічають десятки казкових створінь, дехто з них стає їм друзями, а дехто й ворогами. Разом із левом Асланом, який є правителем казкової Нарнії, діти ведуть боротьбу зі злою Білою Відьмою. Вона зачарувала всю країну і занурила її у вічний холод.  Розкривати секрет, чим закінчилась війна, не будемо. 
Краще візьміть чашку чаю і прочитайте книгу!
                   Генрі ,О.  "Дари волхвів".                               
      Ще один класичний та вічний сюжет: невеличка розповідь, яка є обов’язковою до вивчення в школі, тому багатьом із нас вона добре знайома. Проте, саме прочитавши «Дари волхвів», починаєш розуміти, що таке різдвяне диво і справжня самопожертва заради близької тобі людини. Головні герої Джим и Делла напередодні Різдва шукають один одному подарунки, але вони занадто бідні, щоб щось купити. Закохані заради своєї другої половинки позбуваються найціннішого, що мають, однак, незважаючи на це, залишаються щасливими разом.
                                                                                Грішем, Джон
       «Різдво з невдахами».
Це типова родинна різдвяна історія в американському стилі, але з нетиповими персонажами. Події розгортаються в провінційному американському містечку, де бухгалтер Лютер вмовив свою дружину Нору не святкувати Різдво, не прикрашати будинок сотнями електричних ламп і не готувати святкову вечерю, а поїхати на свята у десятиденний круїз. Звичайно ж, з них починають знущатись усі сусіди, адже тільки їхній будинок стоїть посеред вулиці темною плямою.   
І ось за день до свята їхня єдина донька повідомляє, що вже летить додому зі своїм нареченим-перуанцем, який на власні очі хоче побачити, як в Америці святкують Різдво.
З цього моменту і починаються шалені приготування, біганина порожніми магазинами за продуктами, прикрашання дому і програш через них всієї вулиці в номінації «Найсвятковіше вбрана вулиця».
             «Львів. Смаколики. Різдво»
   Це збірник оповідань українських авторок – Вікторії Гранецької, Дари Корній, Тетяни Белімової, Ніки Нікалео та інших. Кожен новий твір у книзі переповнений романтикою, любов'ю, вірністю і вірою в народження нового життя. Вся книга просто просякнута духом саме того новорічного, різдвяного Львову. З площі Ринок в одному оповіданні ви можете перенестись в затишну кав’ярню, де за філіжанкою гарячої кави почуєте історію життя з перших вуст.     
Патту, Едіт  «Схід».
Книга написана на основі однієї старовинної норвезької легенди – «На схід від Сонця, на захід від Місяця». У своїй розповіді авторка вміло поєднала старовинні традиції і забобони із великою кількістю місць – горами, ріками, морем, лісами, а також додала чимало образів і символів, що збагатили книгу. Головною героїнею книги Едіт Патту є незвичайна від народження дівчинка на ім'я Роуз. Після появи в її житті Білого Ведмедя їй одразу стало зрозуміло, що як раніше вона вже жити не буде. З цього моменту і починається її казкова пригода та захоплююча подорож до Північного сяйва через засніжені ліси і гори, скуте кригою море, химерний туман і віхолу.  

Немає коментарів:

Дописати коментар