понеділок, 16 квітня 2018 р.

Книга в кадрі : новий формат. Майстер-клас від бібліотеки


        Всі ми звикли до звичайного способу зацікавити книгою - книжкової виставки. Це коли книги красиво стоять на поличках. Але зараз з'являються все нові і нові форми роботи в бібліотеках. Спочатку це були віртуальні виставки, а тепер це буктрейлер. Що ж це таке?
         З англійської book - це книга, trailer - тягач, причіп, призначений для перевезення вантажів. Дослівний переклад: тягнути книгу на причепі. А простіше кажучи, буктрейлер - це короткий відеоролик за мотивами книги, кліп по книзі. Основне його завдання - яскраво і образно розповісти про книгу, зацікавити, заінтригувати читача, спонукати до читання.
       Першими просувати буктрейлери стали книжні видавництва, побачивши в цьому ресурсі новий інструмент для книжкового бізнесу (в Україні це видавництво «Грані Т»). Потім цю ідею підхопили бібліотекарі

       На сьогоднішній день жанр буктрейлера зробив великий крок вперед. Із звичайних презентацій в стилі Power Point він перетворився на справжнє мистецтво. 

  Четвертий день Тижня дитячого читання  в центральній дитячій бібліотеці  був присвячений  рекламі книги в мультимедійному форматі.
Бібліотекарі вирішили  залучити юних користувачів 6-А ТСШ №7 до створення буктрейлерів, адже знають, наскільки сучасні діти цікавляться новітніми технологіями. 
Бібліотекар відділу обслуговування учнів 5-11 класів Качуровська Надія  представила присутнім  різні види   буктрейлерів за книгами  класиків української та зарубіжної літератури, підготовлені як в ручну, так і за допомогою комп"ютерних  програм.
А потім  для дітей був проведений майстер  - клас по створенню буктрейлера власноруч. Крок за кроком бібліотекар  Надія Качуровська показувала дітям як можна створити буктрейлер за книгою природничої тематики.
Школярі  з великим захопленням включились в процес роботи. 
                                   
Підтримуємо думку  колег з Херсона про те,  що можливість зацікавити читанням через буктрейлери - велике питання. Але вхопитися за цю ниточку все ж варто. Адже це наша спільна справа - пробуджувати інтерес і любов до Книги. Не хочеться, щоб через якийсь час ми перетворилися на націю, яка вміє читати тільки податкову декларацію
Немає коментарів:

Дописати коментар