понеділок, 16 березня 2020 р.

Космічне занурення. Медіознайко

Огляд мобільних додатків для смартфонів, які є корисними для аматорів  астрономії.

Ще десять років тому єдиним джерелом, що дозволяє дізнатися назву або розташування будь-якого об'єкта на небі, був зоряний атлас. З появою смартфонів все змінилося. Тепер спостерігати зоряне небо стало набагато зручніше. У розпорядженні користувача є маса додатків - від простих довідників до асистентів, що дозволяють розпізнавати об'єкти на небі за допомогою камери смартфона.
Ми обрали найкорисніші додатки для спостереження за зірками і космосом. Навіть якщо найближчим часом ви не плануєте вибиратися за місто, ми все одно радимо встановити їх на свій смартфон. Щоб в момент, коли над вашою головою в черговий раз розкинеться купол зоряного неба, у вас під рукою був відповідний інструмент.

 STAR CHART (ЗОРЯНА МАПА[Електронний ресурс]// режим доступу: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.escapistgames.starchart&fbclid=IwAR0grlFS7bfAKVCVDe09ScFnZCP9K1qYtPZHteJbJMO_GIwHyVY0UHM08ns
Star Chart - один з найбільш зручних навігаторів по зоряному небу. Додаток не лише дозволяє використовувати доповнену реальність, щоб роздивитись астрономічні об'єкти на певній ділянці неба, але також дає можливість подорожувати в часі, перевіряючи, де об'єкт знаходився десять тисяч років тому, та де він буде за десять тисяч років у майбутньому. У режимі дослідження користувач може "зазирнути" собі під ноги, щоб побачити, які об'єкти розташовані на небі з іншого боку земної кулі. На жаль, в базовій версії додатка список об'єктів не настільки великий, як хотілося б. Доступ до деяких баз даних, на кшталт бази метеорів або комет, доводиться докуповувати окремо.
Офіційний додаток NASA - найбільш інформативний довідник з актуальною інформацією про космос. Він включає докладне висвітлення останніх місій NASA, масу зображень, які щодня оновлюються, різноманітні космічні новини та твіти, трекер супутників, прямі трансляції і багато іншого. На жаль, програму не перекладено, отже корисною вона буде лише для користувачів, які добре володіють англійською.
Всупереч назві, SkyWiki - це не просто довідник, але дуже потужний освітній додаток з безліччю цікавих функцій. Наприклад, тут є карта зоряного неба з прив'язкою до геолокації і часу доби. Карта може відображати поточне розташування зірок і сузір'їв над вашою головою, або показувати, яким воно буде в заданий час. Також програма має календар астрономічних подій, стрічку новин зі світу астрономії. Цікава функція "Перископ", яка дозволяє відслідковувати точний час сходу і заходу Сонця, фазу і освітленість Місяця, видимість і розташування планет. Загалом, це незамінний помічник для аматора астрономії. На жаль, цей додаток також поки не має перекладу на українську. Втім, розробники обіцяють незабаром це виправити. ISS DETECTOR (МКС ДЕТЕКТОР) [Електронний ресурс]// режим доступу: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.runar.issdetector&fbclid=IwAR1WFA9_lUbNrRbzOZi_21GwTqCFLXrizKnRjt8OPaOdSz7ca3uTamUOrMw
Чи знаєте ви, що Міжнародну Космічну Станцію (МКС) чудово видно неозброєним оком? Основна функція МКС Детектор - сповіщати користувача про проходження Станції над його поточною позицією. Додаток враховує погодні умови, має радар з візуалізацією небесного шляху Станції, вміє виявляти спалахи «Ірідіум». Загалом, це корисний інструмент, завдяки якому ви точно не переплутаєте МКС з будь-яким супутником або літаком.
(Після встановленя програма почала пікати а після сигналу появився мкс. Я у захваті яка це точність раджу скачати, це цікаво!!!!!!!!!)

SkyView Lite - ще один навігатор по зоряному небу за допомогою доповненої реальності. Ця програма ще простіша та інтуїтивніша, ніж Star Chart. Після запуску необхідно вказати своє місце розташування або дозволити додатку визначити його по GPS. Потім у вас є два варіанти - вивчати небо за компасом та передвстановленою картою або використовувати камеру і наводитися на реальні зірки над головою. Якщо навести "приціл" на зірку, ви побачите її назву і траекторію, якою вона рухається по небу. Також додаток автоматично показує сузір'я. Мабуть це є оптимальний варіант для людей, які не бажають вдаватися в астрономічні нетрі, а просто вважають за краще поспостерігати за зірками під приємний ненав'язливий саундртек.
Satellite AR - простий додаток, який демонструє рух безлічі штучних супутників в режимі доповненої реальності. Для коректної роботи з додатком може знадобитися GPS і доступ до Інтернету.

 PHASES OF THE MOON CALENDAR & WALLPAPER FREE [Електронний ресурс]// режим доступу:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.universetoday.moon.free&fbclid=IwAR0d7MH8cfvyW6AbspcaekVjzsk0bRCi1z5_EyGouwop1i0i-7gBQw6iCPc
Як легко здогадатися, Фази Місяця - додаток, цілком присвячений Місяцю. Додаток використовує детальну симуляцію місячної поверхні, створену місячною місією NASA. В основному, він служить для визначення того, в якій фазі зараз перебуває супутник Землі. Також в ньому є календар, що дозволяє визначити фазу Місяця для будь-якої дати в майбутньому або минулому. Функція місячного атласу дозволяє вивчати розташування морів, кратерів і місця посадки місячних місій минулих років. Мабуть, одна з найкрасивіших функцій - живий віджет Місяця, який можна вивести на головний екран. Він відмінно виглядає на тлі шпалер з космосом або небом і, незважаючи на інтерактивність, майже не впливає на витрату батареї смартфона.

Зверніть також Вашу увагу на астронмічні статті українською мовою, які розташовано на сайті:

Немає коментарів:

Дописати коментар