пʼятниця, 22 травня 2020 р.

24 травня День слов’янської писемності і культури. ...

В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указа Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня. Свято встановлено постановою Президії Верховної Ради Української РСР від 30.01.91 N 568-I "Про День слов’янської писемності і культури". Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія - творців слов’янської писемності. 24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі. Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. 
Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки - глаголиця і кирилиця. У хорошій бібліотеці вміють розповідати про книги так, що навіть малюки зрозуміють, які це цінні і важливі речі. В Центральній дитячій бібліотеці особлива книжкова атмосфера. І вона завжди підкріплюється цікавими подіями: презентаціями, конкурсами, літературними батлами, читанням - грою, читанням - спілкуванням, літературними 
гойдалками, тощо.  Форми проведення заходів – сучасні, креативні, «смачні як цукерка» не залишать дітей байдужими. Усі заходи  яскраві і захоплюючі, іноді,навіть,смачні!  
Бережіть себе.  Ваша бібліотека.

Немає коментарів:

Дописати коментар